Skocz do zawartości

Motocykl trialowy a jazda w lesie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jezdzil ktos moze na trialu po lesie?? Bo sie zastanawqim czy takie cos sie wogole nadaje. Nie chodzi mi o zadne rajdy, tylko taka zabawa, podjazdy, zjazdzy jakies male skoki, chopki. Z tego co widac to trial ma znacznie mniejszy skok zawieszenia ale moze i on wystarczy zeby po dolkach pojezdzic.?? jak uważacie??? Acha i czy motory trialowe tez maja tak jak crosy wysilone silniki ze co iles mh trzeba remont robic??

Edytowane przez czaju3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trialówką można całkiem fajnie pojeździć po lesie. To zupełnie inna jazda niż enduro, bo jeździ się wolniej, ale techniczniej. Wskakujesz i wjeżdżasz na przeszkody, które zwykłym enduro byś omijał. Wygląda to bardzo widowiskowo i sprawia sporą przyjemność.

 

Znajomy opowiadał kiedyś, co widział:

mamy taki strumyk w lesie, który płynie po bardzo stromym zboczu, z kamieniami wystającymi na około metr. Trialówka pokonała ten odcinek bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jeździ się... widowiskowo :icon_mrgreen: miałem okazję widzieć MŚ w trialu w Myślenicach

Poza trasą na boisku sportowym zawodnicy jeździli tylko po lesie. Wyjeżdżali takimi podjazdami na które ja z trudem wychodziłem. Jednak nie kupił bym takiego motocykla bo:

Trzeba mieć las za domem albo lawetę do przewozu motocykla

Dobrze by było mieć zawsze asekuracje wjeżdżając na jakieś skałki.

A jeśli nie chcesz uprawiać trialu tylko jeździć sobie spokojnie po leśnych drogach to zdecydowanie lepiej na enduro albo crossie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik to jakiegos zawodowca ? Bo to co koles wyprawia jest dla mnie nie pojete. Kilka razy widzialem filmik z trialem,na zywo nigdy i nie rozumiem jak mozna motocykl z taka latwoscia z miejsca w powietrzu obrocic ? On tam przeciez o 180stopni moto odwracal jak chcial i w ogole robil z nim jakby byl lekki jak rower. Ktos mi wytlumaczy na czym caly bajer tu polega ?

 

Edit: Moze ktos moglby przyblizyc koszty utrzymania takiego motocykla ? I ogolnie czy zabawa z tym jest bardzo trudna ? W okolicy mam dwa kamieniolomy i fajnie by bylo sobie po kamykach poskakac... Pewno niespelnione marzenie ale informacje sie zawsze przydadza.

 

Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Edytowane przez stormraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie kupił bym takiego motocykla bo:

Trzeba mieć las za domem albo lawetę do przewozu motocykla

Ale sa motorki ktore da sie zarejestrowac. Ostanio widizalem a nallegro jakas bete czy gasgasa za 7tys z mozliwoscia rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trialem po lesie, po górach daje się przejechać grubo powyżej 100km dziennie, tyle dawałem rade a żaden ze mnie zwodnik, tylko tak se pojeżdżam.

Taka trialowa beta jak na filmie w kosztach wychodzi dużo taniej niż inne moto w teren.( oprócz motorowerów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na trialu taka widowiskowa itp jest baardzo trudna :evil: rozmawiałem kilka razy z Tadkiem Błażusiakiem (Krakowianin) Mistrzem Europy w trialu i miałem okazje jezdzić na takm motorku toja w zasadzie nie umiałem nic inego jak poprosrtu jezdzić :icon_mrgreen: skakanie i obroty itp too bardzo ciezka sztuka do opanowania. natomiast nie wi9em czy wiecie ale dawniej rajdy obserwowane (enduro) czyli naprzykład "SixDays" ludzie jezdzili na własnie trialach tak samo jak w rajdize tatrzańskim :D

Do jazdy po lesie trial jak najbardziej natomiast w trasy enduro nie ma szans :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy widzialem filmik z trialem,na zywo nigdy i nie rozumiem jak mozna motocykl z taka latwoscia z miejsca w powietrzu obrocic ? On tam przeciez o 180stopni moto odwracal jak chcial i w ogole robil z nim jakby byl lekki jak rower. Ktos mi wytlumaczy na czym caly bajer tu polega ?

 

 

Motocykl trialowy (np beta rev-3 250) waży niespełna 75kg więc jest leciutki miałem gdzieś fotke jak ziomek podnosi trialówke spokojnie nad głowe więc sie da:)

 

pzdr

Edytowane przez ziomek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do jazdy po lesie trial jak najbardziej natomiast w trasy enduro nie ma szans ;)

Dużo postów już poszło w temacie to mogę już napisać.

Moja koleżanka z racji wzrostu rozpoczęła jazdę w terenie na trialu, jeździła z nami trasy w górach po 120 km, zabierając w plecak 2-3 butelki paliwa. Da się jeździć jak się chce.

Teraz jeździ ktm 200exc z niskim siedzeniem, i jeździ dobrze. Trial wyrabia świetną pozycję stojącą..

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na trialu taka widowiskowa itp jest baardzo trudna :) rozmawiałem kilka razy z Tadkiem Błażusiakiem (Krakowianin) Mistrzem Europy w trialu i miałem okazje jezdzić na takm motorku toja w zasadzie nie umiałem nic inego jak poprosrtu jezdzić ;) skakanie i obroty itp too bardzo ciezka sztuka do opanowania. natomiast nie wi9em czy wiecie ale dawniej rajdy obserwowane (enduro) czyli naprzykład "SixDays" ludzie jezdzili na własnie trialach tak samo jak w rajdize tatrzańskim :banghead:

Do jazdy po lesie trial jak najbardziej natomiast w trasy enduro nie ma szans :crossy:

 

Tak na marginesie to nie Krakowianin bo tam tylko mieszka dom rodzinny ma koło mnie i tu tez się urodził w Nowym Targu a co do tematu to motorek jest do jazdy po lesie jak najbardziej u nas masa ludzi na tym jezdzi i nie narzeka.

Edytowane przez Pacian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawron ,a jak sie na takim czyms jezdzi ? Czy to idzie tak latwo na kolo jak na filmikach ? Czy serio czuc,ze motocykl jest lekki i bardziej poreczny ?

heh łatwo na filmikach to wygladaja też backflipy :biggrin: nie to nie jest łatwe ;) czuć ze motor jest poręczny i lekki ale nie jak rower. Generalnie ja jako ze duzy motor ogarniam bez problemu to wcale takłatwo mi nie szło ;) musiałbym go dostac na ładnych pare dni zeby jakiś taki naprostszy trik strzelić.

No i tak jak ktos napisał ze jak ktoś zacznie na trialu to potem ma swietną pozycje i równowage do jazdy w enduro.

Wiem ze Błazuciak jest z NT ale mieszka w Krk wiec jest Krakowianinem :) z koleji jak ten koles siada na enduro to robi z nim tak samo niemozliwe rzeczy jak z trialówką

Filmik aparatem z wakacji z Krakowskiego bodzowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos mi sie wydaje ze wszyscy myslice ze trial jest lekki jak piorko i niezwykle poreczny ale jego waga

(70kg)jest to dosc sporo czy ktos probował podbic np.ogara? on wazy tylko 50 kg ale podbic go na 2 koła chyba nie mozliwe taki trial dla mnie to bardziej zabawka niż motocykl do lasu nim mozna sobie tylko popyrkotac po lesie. wolałbym go chyba wykozystac zamiast roweru do jazdy po miescie niz w lesie do lasu tylko enduro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...