Skocz do zawartości

DT 50 kontrolka OIL


WLD_Wlodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mnie w DT50 cały czas świeci kontrolka od OLEJU...Jest to troche wkurzające, ale....WSZYSTKO JEST NIBY OK! Sprawdziłem poziom oleju w dozowniku, no i jest 3/4. Czy coś może być jeszcze nie tak?? :icon_mrgreen:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

1. Odlacz dozownik, wygodny ale lubi sie zj*bac a to powoduje zatarcie.

2. Jak mialem dozownik, to jak mialem ponad polowe zbiornika oleju, to juz zaczynalo swiecic, wiec chyba tak ma byc...

Z dozownikiem jest mi poprostu wygodniej, czytałem wiele tematów o dozownikach, ale nie mam się czego bać bo troche mi kopci, a jakby nie kopciła to znaczy że dozownik nie chodzi, więc nie ściągam :biggrin:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jeszcze inaczej.miałem w dozowniku ful oleju, swieciła mi kontrolka i podczas wbijania biegu gasła razem z kontrolką luzu...wiec pomyślałem że tak musi być. ale cos sumienie nie przestawało mnie meczyć i rozebrałem tablice przyżądów poruszałem przewodami wszystko skęciłem i problem zniknął...troche to dziwne :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jeszcze inaczej.miałem w dozowniku ful oleju, swieciła mi kontrolka i podczas wbijania biegu gasła razem z kontrolką luzu...wiec pomyślałem że tak musi być. ale cos sumienie nie przestawało mnie meczyć i rozebrałem tablice przyżądów poruszałem przewodami wszystko skęciłem i problem zniknął...troche to dziwne :biggrin:

Pewnie miałeś podłączoną kontrolke OIL do kontrolki luzu, albo niechcący się stykały... :)

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmpf... Ja w DT125R tez mialem kontrolke stanu oleju w dozowniku ;) I jest to normalne ze podczas stania itp kontrolka sie swieci. Jak wbijasz biegi i jedziesz powinna zgasnac. I nie bylo to podlaczenie do luzu bo raz juz mi sie konczyl olej w dozowniku wiec kontrolka sie zaczela normalnie podczas jazdy swiecic wiec jest sprawna ;) Co do tematu - pewnie cos nie tak z czujnikiem. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli gaśnie jak wbijesz bieg to wszystko jest ok. na luzie ma prawo się świecić, w książce od kmxa było nawet ostrzeżenie żeby na luzie silnika nie kręcić dlatego ta kontrolka

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kontrolka od oleju ma sie swiecic na luzie bo skad mamy wiedziec czy czasami sie nie przepalila zarowka?? mialem tak w dt mam tak w klxie (z kontrolka od temp) i to jest normalne by przez glupia zarowke nie zatrzec silnika. Konkretnie co do problemu to zlokalizuj dozownik, w niego powinna byc wsadzona taka rurka ktora zalancza lampke jak jest malo oleju. W srodku tej rurki powinien byc cos w rodzaju suwaka ktory spada w dol wraz z poziomem oleju i moze sie zawiesil na samym dole. wyjmij to i sprawdz czy jak zaczniesz tym ruszac to czy kontrolka gasnie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Mam to samo, cały dozownik oleju a tu kontrolka :icon_exclaim: ale doszedłem ze to wystepuje tylko jak przejade przez zagłęboką wodę albo przesadze troszkę z myciem motorka... wiec to tylko woda... nie ma co się martwić jak oleju ubywa i jest błękitny dymek to nie patrzeć na kontrolkę.,.,.,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie (suzuki RG80) zanim kontrolka zacznie się świecic na stałe to mruga przy ruszaniu/hamowaniu. Olej się kołysze. Na luzie kontrolka oleju się nie świeci - ale to dobry patent producentów. Nie świeci się równeż jak silnik jest wyłączony.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...