Skocz do zawartości

Yamaha WR 250 'n' 450


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę, aby ktoś pokrótce przedstawił mi koszty eksploatacji WR 250/400/450 Konkretnie chodzi mi to to z jaką częstotliwością zmieniamy tłoka, regulujemy zawory, wymieniamy olej, itd. Pytam bo jestem zainteresowany kupnem WR, może ktoś mi doradzi jaką pojemność wybrać, bo co do tego nie jestem zdecydowany.

 

Pytam, bo nie miałem nigdy do czynienia z 4T

Edytowane przez Artur_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do prosby wyzej. Kuzyn rozglada sie za czyms takim tylko chce wiedziec ile kosztuje roczne utrzymanie. Chodzi o rzeczy typu co ile wymiana tloka, co ile regulacja zaworow itd. Z gory dzieki za odpowiedz, ale od posiadaczy, nie od kogos kto slyszal od kogos :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do prosby wyzej. Kuzyn rozglada sie za czyms takim tylko chce wiedziec ile kosztuje roczne utrzymanie. Chodzi o rzeczy typu co ile wymiana tloka, co ile regulacja zaworow itd. Z gory dzieki za odpowiedz, ale od posiadaczy, nie od kogos kto slyszal od kogos :]

 

bylo o tym 100x !!!!!!! "szukaj" " to jest hard enduro wiec jak z kazdym EXC,DRZ etc !!!!!!!!

 

--------------------------------------------

 

a ja nadal czekam na jakas odpowiedz na mojego posta w sprawie tej jedynki :-/ czy ktos z Was ma tak samo,albo przypuszcza co to moze byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie chce otwierac nowego tematu, ale mam nadzieje ze ktos mi tu odpowie.

 

Czy to normalne, ze czuje zapach paliwa w oleju ? Wymieniam olej co 500-700km motorek ma cos pod 3600km. Wczesniej tego szczerze nie robile sam, wiec nie wiem czy to normalne czy nie. Zlalem tak z 1,1l podczas wymiany, tyle ile ma byc do zalania po wymianie, ale nie wiem ile w tym moglo byc paliwa.

 

Czy te motorki biora troche oleju, miedzy wymianami ?

 

Jesli chodzi o olej to wydawal sie gesty i byl juz brudny, tzn. nie zauwazylem aby mial jakis dziwny kolor albo aby byl rozrzedzony.

 

Dajcie mi znac czy u Was takze czuc lekko benzyna podczas wymiany oleju..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie zamierzam w mojej WR 400 zmienić łańcuch rozrządu i teraz mam pytanie jaki kupić czy D.ID.-a czy może lepiej oryginalny Yamahy . Acha i czy wymianie łańcucha muszę też kupować nowy napinacz ??

 

Hej

 

Nie musisz kupować napinacza jeśli jest dobry i napina tak jak powinien.

Ja jeżdże na orginalnym łańcuszku yamaha motor c.o i niema problemu - niewiem kto to wymyślił

że DID są jakieś lepsze czy coś takiego - skoro by tak było to może yamaha odrazu by je wsadzała do seryjnych maszyn- no nieważne, ja słyszałem że jak sie zmieniłańcuszek na inny niż był wcześniej to wyrabiają się tryby na wale.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O wlasnie moto stoi w garazu na wylaczonym silniku proboje wbic jedynke a tu zonk nie wlazi bieg musze go lekko popchnac wtedy zaskakuje ale jak wlacze to wlazi bez problemu...

 

nic dziwnego w tym nie ma w 90% motocykli jest to niemozliwe na wylaczonym silniku , ale jesli na wlaczonym masz problemy z 1 to wina sprzegla albo skrzyni...

 

 

pierwszo slysze aby od akcesoryjnego lancuszka rozrzady wyrabialy sie zebatki tego lancuszka... a co to DID-a to nie poelcam , w kazdym razie nie w polsce bo wiekszosc lancuszkow to podroby i bardzo szybko koncza zywot , a kosztuja sporo , imho tylko oryginal !!!

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do pytania o biegi...Yamaha którą aktualnie posiadam, jest moją 3-cią (nie jest to WR) zauważyłem dziwny zbieg okoliczności, w każdej yamasze miałem ten sam problem z biegami co Ty. Biegi w górę wchodzą bez zarzutu, chociaż czasami zdarzyło mi się utkwić między 4 a 5. Przy redukcji, najgorzej było w DT 125, nieraz blokowały się na trójce, najczęściej na 2 (żeby zejść do jedynki musiałem robić to na półsprzęgle) szczerze mówiąc nie wiem czemu tak się dzieje, ja stawiam na charakterystyczną przypadłość Yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania o biegi...Yamaha którą aktualnie posiadam, jest moją 3-cią (nie jest to WR) zauważyłem dziwny zbieg okoliczności, w każdej yamasze miałem ten sam problem z biegami co Ty. Biegi w górę wchodzą bez zarzutu, chociaż czasami zdarzyło mi się utkwić między 4 a 5. Przy redukcji, najgorzej było w DT 125, nieraz blokowały się na trójce, najczęściej na 2 (żeby zejść do jedynki musiałem robić to na półsprzęgle) szczerze mówiąc nie wiem czemu tak się dzieje, ja stawiam na charakterystyczną przypadłość Yamahy.

To chyba zbieg okoliczności bo ja w swojej wr i yz tego nie zauwazyłem, u kumpla yzf tez nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zbieg okoliczności bo ja w swojej wr i yz tego nie zauwazyłem, u kumpla yzf tez nie ma żadnych problemów.

U mnie sporo chłopaków jeździ na Yamahach i żaden nie ma takiego problemu, ja mam drugą WRką i też nic takiego nie występuje.

Edytowane przez kristi_rx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akiraone ile kosztowało Ciebie odblokowanie WR a jak to sie ma w WR 250

WR 250 najbardziej blokowana jest oryginalnym wydechem. Bez zmiany nie wiele zdziałasz. Przy nowszych modelach (chyba od 2006 roku) jest jeszcze takie połączenie spalin wychodzących chyba z boku cylindra do komory filtra. Jest na youtube filmik dokładnie pokazujący jak można tą blokadę usunąć we własnym zakresie bez żadnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Zawsze mnie mnie męczyło takie pytanie ktore napewno uznacie za idiotyczne ale ile tak naprawde Taka WR 250 jest w stanie popędzic na max-a ?? heh kolesie którzy smigają u mnie po lasach zawsze tak bardzo szybko znikają z oczu:D ile wynosi V-max??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...