Skocz do zawartości

Yamaha WR 250 'n' 450


Rekomendowane odpowiedzi

Co do zaworów nie musisz tego robić. Płytki w twoim przypadku są jeszcze dosyć grube więc zawory jeszcze mogą troche wytrzymać. Jak już będziesz miał głowice zdjętą to można zmienić uszczelniacze zaworowe a przy tym dotrzeć gniazda jeżeli istnieje taka potrzeba ( sprawdź ich szczelność). Co do korby osobiście wybrałbym proxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie spotkałem się z taką sytuacją, jeżeli luzy zaworowe są sprawdzane regularnie to nie powinno być z nimi problemów. Nie masz też pewności że jak kupisz nowe zawory to nie będą on miał wady fabrycznej. Moim zdaniem można sobie tylko gdybać w ten sposób. Póki wszystko jest robione odpowiednio nie za pomocą młotka i na czas, nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych to nie widzę powodów, żeby wymieniać dobre jeszcze części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli luzy będą sprawdzane regularnie i będą w normie to jest jeszcze coś takiego jak zmęczenie materiału i należy to brać pod uwage.

 

Tak istnieje takie coś ale często objawia się przebarwieniami itp. Ale jak napisałem wcześniej można sobie tak gdybać bo nowe części mogą też mieć wady fabryczne więc nie ma reguły. Jeżeli jest dobre to po co ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieje takie coś ale często objawia się przebarwieniami itp. Ale jak napisałem wcześniej można sobie tak gdybać bo nowe części mogą też mieć wady fabryczne więc nie ma reguły. Jeżeli jest dobre to po co ruszać?

Zgadzam się, moim zdaniem wymiana tych wszystkich cześci to przesada. Po co wymieniać coś, co jest dobre. No ale jak kogoś stać, to czemu nie :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od zmiany płynu na Motula. reszta oki, chłodnice idealne jak by wyjechały z fabryki przed chwila.

Moze panikuje ale jezdzimy razem z kumplem on ma Husqvarne 450 TC i jego sie nie gotuje :( a jezdzimy podobnie i ta sama trasa.

 

Jeszcze nie patrzyłem czy jest zblokowana, gaznika nic nie regulowałem jeszcze ale widze ze bedzie potrzeba.

 

Jak najlepiej dobrać dysze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, moim zdaniem wymiana tych wszystkich cześci to przesada. Po co wymieniać coś, co jest dobre. No ale jak kogoś stać, to czemu nie :bigrazz:

 

 

Po wymianie łańcucha rozrządu, tłoka, korby i cylindra głupio by było gdyby urwał się zawór :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Coś od siebie dodam do tego tematu, bo warto go rozwijać.

 

 

 

Serwisówki niektórych modeli: WR400F 1997 / WR400F 1999 / WR426F-400F 2000 / WR426F-400F 2001 / WR450F 2004 / WR450F2005 / WR450F 2006

 

 

http://hotfile.com/dl/23658405/fd0ec48/serwice_manual_WR....rar.html

 

 

Może się komu przydadzą... Jak macie inne to dawać, to zaoszczędzi latania po necie i żmudnego wertowania stron.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prosze o pilne poratowanie.

 

Mam na oku kupno piasty na przod tylko nie mam jak sprawdzic wymiarow i innch danych.

 

Jakby ktos moglby mi powiedziec conieco :D Moze akurat ktos ma kola na wierzchu.

Odstępy między otworami na tarcze (wiem ze musi byc 6, nie wiem czy odstepy sa rowne :P ) mierzone od wewnetrznej krawedzi otwory - pkt. 1 i pkt. 2 na zdjeciu.

+

- srednica oski lub srednica lozysk

 

nie wiem co jeszcze moze byc istotne...

 

ewentualnie moze ma ktos na sprzedaz komplet piast do WR 450? pasuja od wr/yz 250/400/426/450

 

Bede bardzo wdzieczny za info!

http://img251.imageshack.us/img251/6425/898185762.jpg

Edytowane przez JACA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...