Skocz do zawartości

Mocniejsze światła


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam założone w motocyklu i w samochodzie żarówki Philips GT 150.

Do momentu, gdy miałem poprzednie stndardowe żarówki H4, jazda w nocy była dla mnie koszmarem. Obecnie, jak tylko istnieje taka mozliwosć, to wybieram podróż nocą min. ze względu na mniejszy ruch. A lampy z założonymi w/w żarówkami doskonale oświetlaja mi drogę :banghead:

Pzdr.

Edytowane przez Draco Fisher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy o taką wam zarówkę chodzi? Czy ma ją ktos u siebie w motocyklu? Czy naprawdę sie dobrze spisuje w drodze podczas gorszych warunków drokowych?takich jak; deszcz,mgła,noc.zmrok itp.

http://www.allegro.pl/item162496962_h4_12v..._promocja_.html

 

 

 

ja mam te w aucie, w czasie gdy jest mokry asfalt widoczność jest zdecydowanie lepsza niż na philips bluevision, ale na suchym jest troszkę gorzej niż na gt150

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja polecam xenony ale te prawdziwe z przewornica swietny efekt wlasnie jestem w trakcie zamontowania w 954 http://moto.allegro.pl/item164746684_xenon...nowa_cena_.html

 

a ja polecam xenony ale te prawdziwe z przewornica swietny efekt wlasnie jestem w trakcie zamontowania w 954 http://moto.allegro.pl/item164746684_xenon...nowa_cena_.html

http://moto.allegro.pl/item163277197_xenon..._biksenony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kogoś oślepisz w nocy na zakręcie to zdziw się jak nagle zmienisz kierunek jazdy ;)

przecież tam nie ma systemu autopoziomującego

wystarczy dobrze ustawic lampe nizej a nizeli przy normalnej zarowce i jest oki

 

jak kogoś oślepisz w nocy na zakręcie to zdziw się jak nagle zmienisz kierunek jazdy :(

przecież tam nie ma systemu autopoziomującego

a pozatym to nie jest bi-xenon z soczewka a tylko w takich systemach jest autopoziomowanie w samochodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a pozatym to nie jest bi-xenon z soczewka a tylko w takich systemach jest autopoziomowanie w samochodach

 

bixenon to znaczy że ma przesłonę na mijania/drogowe (jedno źródło światła) :) , ksenon do drogowych korzysta z normalnej żarówki halogenowej bo czas "rozpalenia" takiej lampy trwa chwilkę

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w samochodzie jakieś fabryczne żarówki, H4. Czy założenie np. Philips BlueVision poprawiło by widoczność w nocy/o zmierzchu? czy to tylko bełkot marketingowy aby sprzedawać więcej żaróweczek?. Jak z oślepianiem innych?. BlueVision jak się domyslam mają niebieski kolor światła - mocny?, nie chciałbym 5% lepszą widoczność i look like wieś tuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No dobra, kupiłem właśnie do auta Philips Bluevision. Jak będzie kicha to ktoś w łeb dostanie :P

pzdr

 

Aha, mam duże auto, piątkę BMW więc teoretycznie można powiedzieć, że ksenonowe światło jest charakterystyczne dla tych aut, więc nie mówić mi, ze wieś tjinink robię!!! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam z bluevision jestem mega zadowolony, naprawde, jak zalozylem do focusa to sie nadziwic nie mogelem jak ja moglem jezdzic na zwyklych

 

corazbardziej zastanawiam sie nad tymi dedykowanymi do motocykli, w ŚM jest wzmianka o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bixenon to znaczy że ma przesłonę na mijania/drogowe (jedno źródło światła) :) , ksenon do drogowych korzysta z normalnej żarówki halogenowej bo czas "rozpalenia" takiej lampy trwa chwilkę

moze i tak ale tylko soczewkowe maja autopoziomowanie i nie mow mi ze taki zestaw oslepia przy dobrym ustawieniu lampy nie sila oslepia tylko kat padania swiatla a ten zarnik ma identyczny kat jak zwykla zarowka-----Mniejsze zmęczenie wzroku - Światło emitowane przez ksenon ma barwę zbliżoną do bieli światła dziennego (4500 - 8000K), do którego wzrok jest najlepiej przystosowany. Dzięki temu kierowca łatwiej spostrzega obiekty, szybciej koncentruje na nich wzrok i mniej męczy oczy. Standardowa żarówka halogenowa emituje światło o żółtym zabarwieniu (3200K) wymagającym bardziej intensywnej pracy wzroku. Dla kierowcy jadącego w przeciwnym kierunku światło lamp HID jest także mniej uciążliw

 

 

 

---Zachowanie kąta światła - precyzyjnie ustawiona ogniskowa powoduje, że wymiana żarówki halogenowej na żarówkę ksenonową nie powoduje znacznej deformacji strumienia światła, szczególnie w przypadku lamp soczewkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepsze żarówki i reflektory nie pomogą, kiedy jakiś baran śrubokrętem w garażu ustawi sobie światła! Często widuję takich "fachowców" z jednym śwaitłem w niebo a drugim prosto w oczy :)

A wystarczy pojechać na warsztat i ustawić jak należy, wtedy nikogo nie oślepisz i sam dobrze widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepsze żarówki i reflektory nie pomogą, kiedy jakiś baran śrubokrętem w garażu ustawi sobie światła! Często widuję takich "fachowców" z jednym śwaitłem w niebo a drugim prosto w oczy ;)

A wystarczy pojechać na warsztat i ustawić jak należy, wtedy nikogo nie oślepisz i sam dobrze widzisz.

i wlasnie o to chodzi jak jest odpowiednio ustawiona lampa to nikomu nie bedziesz przeszkadzal a jezeli ustawiasz sobie na oko to i 20w bedzie oslepialo a xena w motocyklu tym bardziej ale jak dobrze ustawisz to napewno poprawsz swoje i innych bezpieczenstwo ty widzisz i inni cie widza bez przeszkadzania komu kolwiek

 

a nie pomyślałeś o tym że w normalnej lampie odbicie światła następuje od całego lustra i jest rozpraszane jak do normalnej żarówki ?

a nie pomyslales o tym ze te zarniki sa przystosowane do normalnej lampy a ja w swojej 954 mam normalna lampe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...