Skocz do zawartości

4x4


Matias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem czy koszty są takie wielkie np. w porównaniu z motocyklem cross/enduro....?

Kumpel przywiózł z Niemiec Nissana Patrola hiszpana, dwoje drzwi, ściągany dach, od pierwszego właściciela,87 rok 2.8 benzyna, wszystko śmiga elegancko.Chce za niego 1500 euro do negocjacji, czyli jakieś 6 tys + rejestracja.Patrole, zwłaszcza krótkie świetnie nadają się w teren w porównaniu z np.Wranglerami gdzie szybko siadają napędy.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja ma Explorera z 96 roku 4x4 z reduktorem i agresywne opony. Jak jadę asfaltem to najpierw mnie słychać dopiero potem widać.Bawię się trochę na rajdach off road ale ze względu na masę auta (2100kg) tylko w kasach turystyk.To że dużo pali to racja, ale przyjemność kosztuje.4 litrowy silnik z automatyczną skrzynią biegów w terenie łyknie 25-30 litrów. Generalnie OFF ROAD strasznie wciąga.Ja kogo bym nie przewiózł po krzakach to deklaruje że jego następne auto do będzie terenówka.W tym tygodniu nawet ciągnąłem Tira jako że było ślisko pod górkę. :)

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Wszystko wspaniale ... prawie.

Wiadomo robi PRAWIE różnicę.

W ubiegłą zimę by uniknąć zderzenia z baranem w lublinie slizgającym się w moją stronę ruszyłem pewien offroadowego zapału w pole ... i tak oto 2 tonowy eksplorer z 2003 roku zakopal sie po drzwi ... ciagnikiem nie dalo rady wyciagnac dopiero takim wielkim niewiadomo-czym ze strazy pozarnej mię wyciągneli ;)

Jednak niezaprzeczalnym faktem jest sytuacja np wypadek na trasie Błonie-Sochaczew (mazowiecka czesc trasy Warszawa-Poznań gdzie TIRy skaczą w rowy) korek na godzine stania a wtedy ... w pole

Za 30 litrowe spalanie zaplacisz kartą Mastercard ... zawisc w oczach innych ... bezcenna :D ;) :biggrin:

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cabaniero czy ja wiem zebys do terenu potrzebowal defendera czy wranglera u mnie znajomy jezdzi isuzu przerobionym lekki samochod na gaz opony w teren, wyciagarka, 4x4 i zajol 8 miejsce na 44 osoby do tego jest jeszcze wazna psychika aby sie nie bac wjechac w rozne blota przez rzeki itp zwroc uwage jeszcze na nissana patrola w terenie jak go przerobisz niezle sobie radzi jak i mercedes g on ma jakoos inaczej most zabardzo sie tym nie interesowalem i sie nie zawiesi w blocie, bagnie w piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek na godzine stania a wtedy ... w pole

Za 30 litrowe spalanie zaplacisz kartą Mastercard ... zawisc w oczach innych ... bezcenna :flesje: :smile: ;)

 

 

 

 

kilka lat temu tak reklamowali nissana patrola gdy klient się pochwalił jak to zdążył na święta jadąc z niemiec polami wzdłuż drogi :biggrin:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wspaniale ... prawie.

Wiadomo robi PRAWIE różnicę.

W ubiegłą zimę by uniknąć zderzenia z baranem w lublinie slizgającym się w moją stronę ruszyłem pewien offroadowego zapału w pole ... i tak oto 2 tonowy eksplorer z 2003 roku zakopal sie po drzwi ... ciagnikiem nie dalo rady wyciagnac dopiero takim wielkim niewiadomo-czym ze strazy pozarnej mię wyciągneli :banghead:

Jednak niezaprzeczalnym faktem jest sytuacja np wypadek na trasie Błonie-Sochaczew (mazowiecka czesc trasy Warszawa-Poznań gdzie TIRy skaczą w rowy) korek na godzine stania a wtedy ... w pole

Za 30 litrowe spalanie zaplacisz kartą Mastercard ... zawisc w oczach innych ... bezcenna :crossy: :biggrin: :biggrin:

 

Pozdrawiam

Kjujik

 

Zgodzę się.

Wszystkim się można zakopać po dach.Nie bronie ani nie wychwalam pod niebosa Forda.Jest dużo wiele lepszych terenówek.Sam jak się wybrałem o 10 w nocy w las i zawiesiłem na torze crossowym, to wyciągali mnie do 4 rano.A ile radochy.... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wcale nie musisz kupowac terenowki aby miec 4x4 - zwykle osobowki tez to maja

 

ja miałem kilka miesięcy swifta 4X4 (89r)

służył mi do katowania na kjs-ach -jeśli chodzi o luźne nawierzchnie to dawał sobie radę z dużo mocniejszymi autami z napędem na jedną oś

na asfalcie był trochę za słaby aby przenieść moment na 4 łapy

niestety autko nie doczekało prawdziwej zimy i nie miałem okazji przetestowac go w śniegu i na lodzie

zużycie paliwa było faktycznie dośc spore (11l/100km silnik 1.3) no ale lekkiego żywota u mnie nie miało

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w kryspinowie pod Krakowem byly zawody 4x4 i quadow ,masa sprzetow byla i fajno błotko.

 

Wiem,wiem...

Nosiłem się z zamiarem uczestnictwa, lecz rodzina wzięła górę.Bywa.

 

Tomek.

 

ps. może i dobrze bo znów nie mógł bym domyć auta przez dwa tygodnie... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi sie w koncu udało dorobić terenówki , Nissan Frontier buttrock.gif ale coś lipnie ze sniegiem icon_rolleyes.gif

 

no jo tyz sie dorobil napedu na 4 kola, nissan terrano2 :cool:

Edytowane przez redwater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam sobie jeepem cherokee 4.0 .po moto jest to nastepna pasja moja.a koszty? hmm ,jazda tym smietnikiem rekompensuje wszystkie koszty poniesione na niego.

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...