Skocz do zawartości

Pasek czy łańcuch??


dosman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam najlepszy moim zdaniem jest wał kardana :icon_biggrin: pasek jest bezobsługowy a to duży plus, ale mam kolege ma savage i coś mu sie tam spiepszyło z tym paskiem i 1500 zł w plecy, tak że najlepszy jest wał :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najlepszy moim zdaniem jest wał kardana :icon_biggrin: pasek jest bezobsługowy a to duży plus, ale mam kolege ma savage i coś mu sie tam spiepszyło z tym paskiem i 1500 zł w plecy, tak że najlepszy jest wał :icon_mrgreen:

Ta dyskusja już była, dlatego sie nie wypowiem, bi i tak każdy będzie chwalił swoje, ale Krzychu, na allegro do wilda nowe paski gościu oferuje już a 350. Chyba produkują juz zamienniki, także te ceny pójdą w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pasek czy wał, nie wiem, ja chyba wybral bym pasek, wal mi sie nawet z wygladu nie podoba :icon_biggrin: Jednak gdy stwierdzimy ze pasek i wal to prawie to samo, to latwo mozna powiedziec ze sa to rozwiazania o wiele lepsze niz lancuch, lancuch sie regularnie wyciaga, trzeba wymieniac caly zestaw napedowy, a dobry zestaw to kolo 500zl, lancuch trzeba smarowac, zawsze usyfi wszystko dookola itp. wiec ja bym unikal lancucha i szukal napedu na wal lub pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wał - bo jest praktycznie bezobsługowy - ewentualnie wymiana oleju w dyfrze (w BMW "nie ruszasz" wału w ogóle) :)

Z łańcuchów już się wyleczyłem (na szczęście), a pas? Hmmmm - jednak chyba nie. Wolę wał !

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to, czym przeniesiony jest napęd ma główne znaczenie przy wyborze maszyny. Dla producenta najłatwiej jest zastosować łańcuch, lub pasek, ale najwygodniejszy w obsłudze jest wał.

Jak niewiadomo o co chodzi to wiadomo, że o kase, łańcuchy są łatwodostępne a zębatki wykonuje się bez dużych kosztów a kardan kosztuje sporo i cena moto rośnie a klient jak podobne to wybiera to co tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat rzeka...długa rzeka.

Ja kupiłem vs-a z wałem bo po prostu mi się podoba, podobał mi się również vn na łańcuch i gdyby się jakiś ciekawy trafił to kupiłbym vn-a.

 

Przecież z łańcuchem można bez problemu przeżyć. Motocykle z łańuchem były i będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno pasek i wał są bezobsługowe

 

znaczy pasen na początki eksploatacji troche się naciąga ale potem

jeździsz i jeździsz miałem Kawasaki 450 LTD z paskiem , zrobiłe nim 7 tys. km i nic sie nie działo nie było potrzeby naciągana paska

 

teraz mam wał , sprawdziłem czy jest olej i jeżdże , bezobsługowo

 

pasek może i jest drogi ale nie zużywa się tak szybko jak łańcuch

 

na wyjazdach w dłuższe trasy właściciele motocyklów z łańcuchem zaczynają dzień od smarowania , a reszta może jeszcze pospać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno pasek i wał są bezobsługowe

 

znaczy pasen na początki eksploatacji troche się naciąga ale potem

jeździsz i jeździsz miałem Kawasaki 450 LTD z paskiem , zrobiłe nim 7 tys. km i nic sie nie działo nie było potrzeby naciągana paska

7 tys. km to chyba za mało, aby postawić jakąś subiektywną ocenę. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kto jest w stanie mi napisać co jest lepsze łańcuch czy pasek co jest mniej kosztowne w eksploatacji a co efektywniejsze?

Wracając do alternatywy, w której nie ma mowy o napędzie wałem, a wnioskując po dziale chopper/cruiser Cię interesuje, to wybrałbym napęd pasem :) , bo:

1. jest cichszy od łańcucha

2. rozsądnie eksploatowany zużywa się znacznie wolniej

3. jest czystszy niż łańcuch

4. wg mnie wygląda ładniej

5. nie wymaga zabawy ze sprayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...