Skocz do zawartości

wymiana lozysk w kole...


czaju3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm a jak to mniej wiecej wyglada... no bo te lozyska nie wygadaja jakby byly z zewnatrz czyms zaparte... moze sie poprostu zapiekly jakos mocno?? i jak to teraz wyjac?? bo jak psikne czyms co odrdzewia to moze sie to dostac do lozysk, a jak ich nie wyjme to bede musial na nich jezdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem lozyska wszystkie w tylnim kole w mojej DR. Mialem podobny problem jak ty gdyz nie moglem ich wybic. Zostawilem je wiec tak zmieniajac tylko lozysko w zebatce (w feldze zostaly te same). Niestety luz byl taki sam wiec po ponownym rozebraniu musialem to jakos wybic. Wzialem wiec porzadny mlotek i dosyc gruby pret tak by naciskal rownomiernie na jak najwieksza powierzchnie lozyska. Chwila roboty swoimi miesniami i lozysko wyszlo :icon_rolleyes: Podobnie postapilem z drugim. Trzeba tez uwazac przy wbijaniu gdyz nowe lozyska mozna latwo zniszczyc. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlotek i przecinak - to tak na skroty

a jak chcesz porzadnie to uzyj kolego opalarki, podgrzej porzadnie, to same wypadna. a jak nie - delikatnie postukaj. kolo masz alu? zanim to zrobisz wyczysc wszystko dokladnie i upewnij sie, czy nie ma jakis zabezpieczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahuahua.. mlotek i przecinak / pręt....

chyba macie za duzo zapasowych lozysk na takie zabawy :icon_question:

 

ja tam tez nie mam profesjonalnych narzedzi, ale od preta w moim mniemaniu lepiej nada sie do tego chocby komplet kluczy nasadowych..

ostatnio wybijalem lozysko 40mm nasadką 27mm :icon_eek:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmpf... Lozysko bylo stare to po pierwsze wiec go mi jakos szkoda nie bylo... Co do tego preta to trzeba sobie jakos radzic jak sie nie ma takich dlugich kluczy zeby przez cala felge przeszly z jednej strony na druga... POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw to warto jak sie nie ma odpowiednich narzędzi dorobic sobie coś z drewna np.ja dałem do tokarza aby mi wytoczyl z drewna taki pret:D heh no nie najlepszy sposob ale na pewno znacznie bezpieczniejszy dla czesci.

A dlaczego to chyba wiadomo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...