Skocz do zawartości

ktm sx


NEKAONE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam Ciekawi mnie co lejecie do swoich sprzegiel , chodzi mi tu o MAGURE ..

 

mam wrazenie ze sprzeglo mi sie slizga ale bylo rozkrecane i bylo wszystko oka. chyba ze sprezyny maja na to jakis wplyw..? ale tego juz nie wiem.

 

aaa .. a zalany mam plyn do skrzyni automatycznych jakis mineralny.. :buttrock:

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już był ten temat, zdaje się, poruszany, na enduro/cross. Powiem tak. Ja do rowerowych hamulcy Magura HS 33 lałem nie kosmicznie drogi płyn sygnowany znaczkiem magury, tylko citroenowski LHM plus (Total), do hydropneumatycznego zawieszenia. Cena za litr to jakieś 35 zł, a za buteleczkę 100 ml z napisem Magura płacisz pewnie teraz ze 20 zł.

Hamulce mam już ze 4 lata, nic się nie dzieje z uszczelkami, brake'i działają jak należy.

Edytowane przez BartekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160ml płynu magury stoi coś koło 100zeta :icon_mrgreen:

 

w swoim też używałem LHM+

 

do skrzyni nie polecam jakiegoś oleju do automatów bo niszczy uszczelki, zalej Motulem Transoil

 

sprężyny też wpływają na ślizganie sprzęgła, najlepiej to już cały komplet łącznie z tarczami wymienić (ok 200zł)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie slizga to nie plyn tylko sprzeglo. Wplywaja na to nie tylko sprezyna, ale i tarcze sprzeglowe, przekladki sprzeglowe i olej.

Mozesz sprawdzic zuzycie tarcz sprzeglowych.

Zainstaluj eMula, wpisz w szukaniu ktm repair manual, sciagnij pod swoj rocznik.

Potem idz z tym do motocykla, wylej olej, odkrec dekiel, odkrec 5 sprezynek, pomierz zgodnie z instrukcja , wyjmij tarcze z przekladkami, pomierz tarcze. Pewnie tarcze masz wytarte. Kupisz to co padniete, poskladasz, lejesz olej i jezdzisz. Tak naprawde bardzo prosta czynnosc na pewno sobie poradzisz, w ktm przy amatorskiej jezdzie co 2 sezony trzeba to wymienic.

I pamietaj ze peknieta tarcza sprzeglowa moze nawyrabiac duzych szkod tobie i twojej maszynce.

Jak bys mial pytanka to pisz na PW, jezdze na ktm od 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Kuba zrobilismy sprzęgło na LHM'a (został mi po magurach julie :icon_biggrin:)

Ale w trasie, w krytycznej sytuacji magura zalana kujawskim też działała :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten olej do automatycznych skrzyń wg mnie to nienajlepszy pomysl, mi kiedyś kumpel powiedział ze do Yz-ty jest dobry, może i był dobry, ale sprzęło mi popuszczało, zlalem ten Oil i wlałem typowo przekładniowy i ślizganie ustąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej automatyczny chyba nie nadaje sie do zwyklych skrzyn biegow, jest on bardzo zadki w porownaniu do np hipola. Umnie sprzeglo tez sie zlizgalo lekko , rozebralem je i wymiejnilem tarcze + sprezyny , ale okazalo sie ze sprezyny nowe byly dluzsze od starych o 1 - 2 cm , tarcze nie wykazywyaly sladow zuzycia.

 

NEKAONE zagadaj z Dominikiem Szymanskim on ma od paru lat rozne KTM-y i pewnie tez wie co mozna lac do sprzegla.

 

p.s a nie ma plynow do sprzegla innych firm niz magura ?

 

http://forum.motocyklistow.pl/lofiversion/...php/t29936.html

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...