Skocz do zawartości

Yamaha TDM 850 ( TDM850 ), czyli co jest wart 15 letni motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Mojego mechanika znajomy wiezie z francji dwie TDM-y i jeszcze jakies jedna z 98 troche po przejsciach ale zdjecia bede mial dopiero w niedziele jak bedzie slabo stuknieta to ja chyba lykne bo cena to cos kolo 6tys tylko zalezy co jest do roboty:)

 

 

W razie czego jestem chetny,aby cos ciekawego obejrzec;-)

 

podeslij zdjecia na priva, jesli mozesz - chetnie sie zapoznam !!

 

z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim :banghead: Czymoże ktoś z Was drodzy koledzy i koleżanki wie jakie nieseryjne wydechy można założyć do TDM 850?? Czy Akrapovic na przykład robi kominy pod TDM?? No i czy fajnie brzmi w końcu to nie sportowy sprzęt.

witaj, masz moze jakies wiesci na temat wydehcu sportowego to TDM 850? bo mam ten sam problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich!

prawdopodonie za kilka dni stanę sie posiadaczem TDM 850 z 1998roku, niestety nie miałem wcześniej doświadczenia z żadnym poważnym motocyklem, wiec nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę przy kupnie.

czy możecie mi powiedzieć jakie wady ma ten motocykl, bo na pewno jakieś ma. drugiej szansy przy ogladaniu nie bedzie, jest ode mnie oddalony o ok 350km.

i drugie pytanie, jaka jest ochrona przed wiartem na tym moto, czy dobrze też chroni nogi, czy wystarczy ubranie z dobrego materiału czu lepiej kupić skórę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz powiedz gdzie jest, może ktoś z forum jest w okolicy i może oglądnąć za ciebie - przynajmniej wstępnie

po drugie nie kupuj sam, bo jak się nie znasz, to i tak nic nie zobaczysz. weź mechanika, albo umów się z kimś na miejscu - stówka czy dwie na mechanika to naprawdę niska cena za uniknięcie późniejszych kłopotów przy zakupie _miny_

dwa ostatnie kupowane przeze mnie (jeden dla kumpla) motocykle były oglądane przez najlepszych mechaników w okolicy - kontakt poprzez prm. i żaden z tych zakupów nie był chybiony :notworthy:

dwa wcześniejsze... wypadły tak sobie. do xj-ty, którą teraz sprzedaję sporo dołożyłem po zakupie

jeszcze raz powiem: jak się nie znasz, nie jedź sam

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua prawdę piszę, bo jeśli to ma być Twoje pierwsze poważniejsze moto to lepiej żeby ktoś zerknął fachowym okiem, bo po co potem płakać nad rozlanym mlekiem.

Co do samego moto to TDM nie ma żadnych wad ( chyba dopadł mnie syndrom TDMowców) :( no może poza kłopotliwym dostępem do poszczególnych podzespołów motocykla np. bateria czy filtr powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Slabe swiatla przednie i branie oleju - ale z tym roznie bywa.

To tez wady :(.

Poza tym - moto wprzo. Nakulalem na nim juz z 6kkm i nie narzekam w zasadzie :P.

 

Ochrona od wiatru z wyzsza szyba - jak dla mnie - rewelacyjna. Spalanie - bajka :P.

 

Mysle, ze patrzec musisz na to, co w kazdym motocyklu. Czy oryginalny lakier jest, jak spasowane sa plastiki, czy nie maja spawow od srodka, czy felgi sa z tego rocznika co moto (nabite w malym koleczku na szprychach), klocki hamulcowe, czy nie ma sladow wyciekow oleju... Dlugoby wymieniac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam wszystkich a najbardziej tych co mają lub mieli TDM 850 rok 1996 i pow.

1. jakie montowane są tam żarówki do świateł mijania i drogowych, czy ktoś zmieniał żarówki na palniki ksenonowe?

2. jaka najszersza opona może być zamontowana na tylne koło?

 

za ewentualne odpowiedzi dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby było więcej jak 10, na opona 170 lub 180 o ile taka wejdzie, czy szerasz opona bedzie miała wpływ na komfort jazdy?

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...6602&hl=szersza

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=36216&st=0

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=52770&st=0

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich a najbardziej tych co mają lub mieli TDM 850 rok 1996 i pow.

1. jakie montowane są tam żarówki do świateł mijania i drogowych, czy ktoś zmieniał żarówki na palniki ksenonowe?

2. jaka najszersza opona może być zamontowana na tylne koło?

 

za ewentualne odpowiedzi dziękuje :icon_mrgreen:

Po co chcesz psuc taki fajny motocykl? Aby wymienic zarowki na palniki ksenonowe musisz wymienic caly reflektor. Do ksenonow sa inne klosze i odblysniki. Na lampie masz wyraznie oznaczone do jakich zarowek jest przystosowana, w Twoim przypadku na lampie powinienes dopatrzyc sie oznaczenia H4. Jezli zalozysz cos innego to raz ze bedziesz slepil innych uzytkownikow drog, dwa mozesz wrecz pogorszyc oswietlenie drogi, trzy szybcie zuzyje Ci sie odblysnik, cztery mozesz narazic sie policji jak dopatza sie ze masz nie prawidlowe oswietlenie.

TDM-a jest stworzona do latania po gorskich winklach i swietnie sie prowadzi. Jesli dasz szersza opone (w TDM nawet o 10) pogorszysz wlasciwosci jezdne. Gorzej bedzie sie motocykl skladal w winkalch, wolniej przezucal z zakretu w zakret, na mokrej nawierzcnhi moze byc bardziej podatny na uslizgi. No chyba ze chcesz zostac mistrzem prostej to nie bedzie Ci to przeszkadzac.

Jak chcesz cos zmieniac w tym motocyklu to moze sobie naklej na nim nalepke PIONIEER, albo VIRGO z diabelkiem (podobno daje 10% mocy wiecej :biggrin: tzw. wiejski tuning :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Szczególnie dla jeszua za linki i dla Storm007 za wyczerpującą odpowiedź.

W górach nie mieszkam tylko na Warmii, tu tez nie ma prostych terenów, kupa pagórków i zakrętów. Przyznam się że nie wiedziałem że szersza opona to pogorszenie nie tylko komfortu ale i bezpieczeństwa a bezpieczeństwo dla mnie jest najważniejsze. wiec oponka zostaje :icon_mrgreen: Skupie sie tylko na światłach, nie zależy mi na wiejskim tuningu ( do tego są niebieskie żarówki :notworthy: ) tylko na dobrej widoczności przy mijaniu z samochodami. Jadąc wieczorem przy mijaniu sie z samochodem nie wiele widać. nie zamierzam też świecić komuś po oczach i narażać sie policji.

 

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Szczególnie dla jeszua za linki i dla Storm007 za wyczerpującą odpowiedź.

W górach nie mieszkam tylko na Warmii, tu tez nie ma prostych terenów, kupa pagórków i zakrętów. Przyznam się że nie wiedziałem że szersza opona to pogorszenie nie tylko komfortu ale i bezpieczeństwa a bezpieczeństwo dla mnie jest najważniejsze. wiec oponka zostaje :icon_mrgreen: Skupie sie tylko na światłach, nie zależy mi na wiejskim tuningu ( do tego są niebieskie żarówki ;) ) tylko na dobrej widoczności przy mijaniu z samochodami. Jadąc wieczorem przy mijaniu sie z samochodem nie wiele widać. nie zamierzam też świecić komuś po oczach i narażać sie policji.

 

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

 

 

To kup zarowki philips moto/bluevision jedyne 36zl za sztuke :P oczywiscie h4 lub h7 zalezy co tam masz u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...