Skocz do zawartości

FZR 1000 vs ZX-9R


Rekomendowane odpowiedzi

Kielek, ta FZR za 9300 stanowi wg mnie najlepszą propozycję, przynajmniej jest w oryginalnym malowaniu - oczywiście stan techniczny jest najważniejszy,

ale ciężko bedzie na polskim rynku znaleźć FZR za powiedzmy 6-7 tys

w stanie dobrym. Pomyśl nad wstrzymaniem się z decyzją o zakupie, spróbuj więcej kasy uzbierać i wtedy działaj.

 

a jeżeli coś taniego to pozostaje kwestia jak różne przejścia odbiły się na kondycji technicznej motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,co do tej FZR z otomoto to tak sie składa ze ogladałem ja juz dwa razy,jako ze mam niedaleko do tego salonu to czesto tam bywałem swego czasu,byłem nawet wczoraj,sprzet na pierwszy rzut oka jest ładny i nie widac po nim zeby miał jakiegos dzwona,z tego co zauwarzyłem w tym sprzecie to tylnia tarcza hamulcowa jest bardziej zurzyta od przednich,nie wiem z czego to mozę wynikac,bo na przednich nie czuc zadnego progu a na tylniej czuc,moze ktos hamował tylko tyłem,lewa podnózka ta od strony biegów jest juz bardzo wytarta,podobnie prawa tylko ze prawa troche mniej,a co do strony technicznej to kiedys był juz jakis klient który był nia zainetersowany i moto nie chciało odpalic,własciciel powiedział mi wczoraj ze mozliwe ze prztkała sie pompa paliwa bo moto stoi juz pół roku,no rzeczywiscie moto jest juz długo w tym salonie,na poczatku jego cena wynosiła 11500,teraz na kartce przyklejonej do moto jest 9900,a na alegro 9300,acha moto nie nalerzy do salonu tylko do jakiegos typa który go tam tylko wstawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladna.. tylko nie w tych pieniadzach;/

 

Tez znzlazlem cos ciekawego....

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M347951

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M346391

Caly czas sie rozgladam:P

 

Pozdro

Kielek, a odpowiedziales sobie na skad inad bardzo wazne pytanie czy bedziesz mial kase na serwisowanie takiego sprzeta za 5-6 tys? Bo jesli nie to raczej dlugo nie pojezdzisz.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-zupełnie nie rozumiem diagnozy właściciela, że przytkała się pompa, bo niby czym? Paliwo zanim trafi do niej przepływa przez pierwszy filterek (przypominający zatyczkę od cieńkopisu, tyle że z siateczki) znajdujący sie w zbiorniku paliwa, a następnie do właściwego filtra paliwa.

Po włączeniu zapłonu powinno być słyszalne przez pare sekund takie "trrrrrrr", to właśnie oznaka że pompa żyje i ma się nieźle. (no chyba że pompa siadła - co prawda dysponuje archiwalnym motocyklem gdzie właściciele FZRek którzy przejechali nimi po 100 tys km twierdzą że jednyną rzeczą która się psuła co ok 30 tys km to była pompa paliwa - z tym że dotyczy to FZR z lat 88-90, natomiast nic nie wiem w kwestii pomp w nowszych rocznikach)

Jeżeli ją przy tobie odpalą to poczekaj aż do całkowitego nagrzania silnika

i wtedy obsłuchaj, jeżeli nic się nie pojawi to bierz, a jak coś usłyszysz to pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialbym sie proadzic co jest lepsze..... Kawa dziewiatka z 94 roku czy Yamaha fzr 1000 rocznik 92. Wiadomo ze kazdemu podoba sie co innego ale chcialbym dowiedziec co jest mniej zawodne i wogole cos ciekawego:P

Oba moto maja podobny przebieg okolo 40000 km. doradzcie cos!! Ogolnie to choruje tez na bandziora 600 z 97 roku no ale jeszcze mam czas zeby sie zdecydowac wiec czekam na Wasza pomoc :flesje:

 

Pozdrooo

 

 

Pozdrawiam i radze poszukac w tym roczniku Hondy w "dualu" .:icon_biggrin:

 

Po co ci Kawa? HONDY sie nie psuja! :notworthy:

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-zupełnie nie rozumiem diagnozy właściciela, że przytkała się pompa, bo niby czym? Paliwo zanim trafi do niej przepływa przez pierwszy filterek (przypominający zatyczkę od cieńkopisu, tyle że z siateczki) znajdujący sie w zbiorniku paliwa, a następnie do właściwego filtra paliwa.

Po włączeniu zapłonu powinno być słyszalne przez pare sekund takie "trrrrrrr", to właśnie oznaka że pompa żyje i ma się nieźle. (no chyba że pompa siadła - co prawda dysponuje archiwalnym motocyklem gdzie właściciele FZRek którzy przejechali nimi po 100 tys km twierdzą że jednyną rzeczą która się psuła co ok 30 tys km to była pompa paliwa - z tym że dotyczy to FZR z lat 88-90, natomiast nic nie wiem w kwestii pomp w nowszych rocznikach)

Jeżeli ją przy tobie odpalą to poczekaj aż do całkowitego nagrzania silnika

i wtedy obsłuchaj, jeżeli nic się nie pojawi to bierz, a jak coś usłyszysz to pisz!

witam,własciciel wywnioskował to chyba z tego ze po próbie odpalenia moto miało suche świece i nie dostało paliwa,nie powiedział na 100 % że to zatkana pompa ale tak przypuszcza,moto w chwili wstawienia do komisu zapalało i jedziło normalnie,własciciel salonu mówił ze w tym tygodniu skontakuja sie z włascicielem moto i jezeli cos bedzie trzeba przy nim zrobic to koles bedzie musiał za to zapłacic,zreszta sprawami komisowymi zajmuje sie syn własciciela i podejrzewam ze od niego mozna by sie dowiedziec wiecej info,ja szukam Bandita a ta Fzr zainteresowałem sie przypadkiem bo bardzo mi sie podobaja.a tak spytam bread Ty FZR smigasz juz długo,jakie sa koszta eksploatacji takiego tysiaczka,bo jak by nie było to pare koni pod dupa jest no i podejrzewam ze moto lubi sobie łuknac troche paliwa no i w temacie pisli ze lubi olej,jak sie ma sprawaz oponami i zestawem napedowym,na ile czasu starczy taki zestaw,jak jest z serwisem.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M350954

 

Ta wygląda zachęcajaco, natomiast jeśli moge coś doradzić, to przy ograniczonym budżecie warto zastanowić się nad trochę starszym modelem np Genezis (przed exupem), masz szansę kupić jakąś niezabitą sztukę, która nie służyła do katowania, lecz była zabawką i oczkiem w głowie poprzedniego/nich właścicieli.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZRa którą proponuje Dziadu, ma malowany tył oraz zbiornik (że tak tylko się czepne tramwaja), zdjęcie oryginalnej wersji znajdziesz tu:

http://www.scigacz.pl/FZR,1000,61.html

Pozatym to rok 92 za 7900zł

a tamta: to rok 95 (96) za 9300zł

 

 

 

witam,własciciel wywnioskował to chyba z tego ze po próbie odpalenia moto miało suche świece i nie dostało paliwa,nie powiedział na 100 % że to zatkana pompa ale tak przypuszcza,moto w chwili wstawienia do komisu zapalało i jedziło normalnie,własciciel salonu mówił ze w tym tygodniu skontakuja sie z włascicielem moto i jezeli cos bedzie trzeba przy nim zrobic to koles bedzie musiał za to zapłacic,zreszta sprawami komisowymi zajmuje sie syn własciciela i podejrzewam ze od niego mozna by sie dowiedziec wiecej info,ja szukam Bandita a ta Fzr zainteresowałem sie przypadkiem bo bardzo mi sie podobaja.a tak spytam bread Ty FZR smigasz juz długo,jakie sa koszta eksploatacji takiego tysiaczka,bo jak by nie było to pare koni pod dupa jest no i podejrzewam ze moto lubi sobie łuknac troche paliwa no i w temacie pisli ze lubi olej,jak sie ma sprawaz oponami i zestawem napedowym,na ile czasu starczy taki zestaw,jak jest z serwisem.pozdrawiam.

Jeśli chodzi o koszty eksploatacji to opisałem to na pierwszej stronie tego postu,

moge tutaj dodać, że spalanie zależy od dynamiki jazdy, ale miałem nieraz takie sytuacje,

że nie miałem kasy na paliwo a do zrobienia była trasa 180 km, i przy jeździe turystycznej 120 km/h

bez pałowania da rady spokojnie zejść do 5,5 l - więc jak potrzeba to można zaoszczędzić :banghead:

Również przy spokojnej jeździe zuzycie oleju jest minimalne, ponadto zrobiona synchronizacja

gaźników trzyma dość długo ("nie rozjeżdza się")

a zużycie opon, zestawu napędowego tak jak w innych sprzętach zależne od dynamiki jazdy

Edytowane przez bread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowa za wszystkie opinie i porady...... Sorki ze tak dlugo nic nie psialem ale mialem ograniczony dostep do kompa;/

 

Slyszalem juz od wielu osob ze Honda to jednak Honda i awet bylbym sklonny do zakupu F2 tylko ze nie jest Ona zbyt duza a przy moich 200 cm wzrostu to moze byc maly problem...... Dlatego wiec chcialbym cos wiekszego zeby jakos na tym wygladac .,. heh, wiez ze to moze wydac sie smieszne ale sami wiecie jak to jest:P :clap:

 

Ogolnie to i tak kupowac bede za jakis miesiac bo czekam na pieniadze ale lepiej wczesniej sie zorioentowac co i jak niz pozniej kombinowac na ostatnio chwile.

 

 

:) POZDRO :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Slyszalem juz od wielu osob ze Honda to jednak Honda i awet bylbym sklonny do zakupu F2 tylko ze nie jest Ona zbyt duza a przy moich 200 cm wzrostu to moze byc maly problem...... Dlatego wiec chcialbym cos wiekszego zeby jakos na tym wygladac .,. heh, wiez ze to moze wydac sie smieszne ale sami wiecie jak to jest:P :clap:

 

Masz tutaj jeszcze opis:

http://www.scigacz.pl/FZR,1000,61.html

 

W ogóle to ja tu za FZR daje się pokroić, a Kielek pójdzie i kupi motorynkę cholera jasna! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj jeszcze opis:

http://www.scigacz.pl/FZR,1000,61.html

 

W ogóle to ja tu za FZR daje się pokroić, a Kielek pójdzie i kupi motorynkę cholera jasna! :buttrock:

 

 

 

hehe, nie boj sie:P motorynki nie kupie napewno. Pomysl jak smiesznie by wygladal 2 metrowy facet na motorynce.... przegiecie :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-praktycznie przy takim wzroście to nadajesz się na Goldwinga, nawet Hajabusa przy Tobie będzie wyglądać jak komarek.

pozatym

Honda to Honda,

a ja wiem swoje FZR to FZR

 

 

Hmm.. no chyba nie obraziles sie za to ze napisalem to o tej hondzie:P :icon_rolleyes:

a co do tego wzrostu to wiesz jak jest.... skoro chce miec szlifierke to nie kupie Goldwinga:P hehe

 

:buttrock: POZDRO :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-no bo ja tu żyły wypruwam nad FZR, a Ty mi z Hondą wyskoczyłeś, aż mną wstrząsnęło :biggrin:

 

a we Wrocławiu to właśnie taki dwumetrowy gość pomykał na Hajabusie, to z daleka wyglądał, jakby ktoś pomykał na pocketbike! :biggrin:

Edytowane przez bread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...