Skocz do zawartości

inny silnik do intrudera


chamsin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się wstawić silnika z 1400. Nie zmieści się w ramę, inne mocowania, kardan nie pasuje...

 

Możesz ew. włożyć silnik z VS800. Trzeba wtedy wymienic też parę innych drobiazgów, m.in. chłodnicę (na większą). Zyskasz na tej wymianie 5 KM. Opłaca się?

 

Rady o zmianie głowicy na tę od VS800 ignoruj. Jest to tak samo rzetelna porada, jak informacja, że różne odmiany małego intrudera mają różną liczbę zaworów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady o zmianie głowicy na tę od VS800 ignoruj. Jest to tak samo rzetelna porada, jak informacja, że różne odmiany małego intrudera mają różną liczbę zaworów...

 

 

oczywiscie ze maja rozna liczbe zaworow. Sa wersje 6 i 8 zaworowe. Moj jest 8 zaworowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Twój świat legnie w gruzach, ale, Innytruder - jesteś w błędzie. Wszystkie małe VSy mają 2x4 zawory.

 

Przeszukaj forum.

 

...domyślam się skąd masz te informacje. To źródło - skądinąd przydatne - zawiera też inne błędy nt. VSów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Twój świat legnie w gruzach, ale, Innytruder - jesteś w błędzie. Wszystkie małe VSy mają 2x4 zawory.

 

Przeszukaj forum.

 

...domyślam się skąd masz te informacje. To źródło - skądinąd przydatne - zawiera też inne błędy nt. VSów.

To możesz wytłumaczyć dlaczego jedne VS-y mają V-MAX około 150km/h a inne około 190km/h ?

Myslę że jest to temat dla "pogromców mitów" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, jak napisałem. Są na tej stronie też inne błędy, np. informacja o dopuszczalnych luzach zaworowych. Ustaw sobie luz na "0.03-0.13" i zobaczymy co się stanie.

 

W rzeczywistości luzy to 0,08-0,13.

 

Bodman, tylko inną liczbą zaworów potrafisz wytłumaczyć różne prędkości maksymalne?

 

Jeśli chcecie wiedzieć, ile zaworów mają wasze VSy doradzam odkręcenie pokrywek zaworów w głowicach (nie jest to trudne zadanie) i policzenie. Odradzam liczenie zaworów przez pomiar prędkości maksymalnej motocykla (bo mogą wyjść ułamki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołany do tablicy. 3 zaworowe głowice mają VS 1400 a strona Niedźwiedzia (motocykl.domeczek) zawiera błędy. "Małe" VSy mają bardzo dobre osiągi i potrafią byś szybsze (chodzi mi o v-max) od VS 1400.

 

bodman -> jak ktoś opowiada, ze jechał vs em (jakimkolwiek) 190km/h to znaczy, że:

1. Ma mocno stuningowany motocykl

2. oszukuje mu licznik :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie wiedzieć, ile zaworów mają wasze VSy doradzam odkręcenie pokrywek zaworów w głowicach (nie jest to trudne zadanie) i policzenie.

Mozna tez zajrzec do madrych ksiazek :icon_biggrin:

.. i mozna wtedy zobaczyc cos takiego

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ma mocno stuningowany motocykl

2. oszukuje mu licznik

 

albo

3. Ma z tyłu wieeeelką oponę

4. Zmienił przednie koło z 21-calowego na 19-calowe (powinien jeszcze przykręcić manetką, to może licznik pokazałby ze 210 km/h)

4. Ma bujną wyobraźnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj motocykl jest fabryczny. Predkosc maksymalna 190 km/h. Sprawdzane z innym motocyklem.

 

inna stronka z 3 zaworkami prosze

http://www.swiatmotocykli.info/infopage.php?id=59

Dane na tych stronach, są ściągnięte z jednego miejsca więc tym się nie sugeruje.

 

Jest tak, jak napisałem. Są na tej stronie też inne błędy, np. informacja o dopuszczalnych luzach zaworowych. Ustaw sobie luz na "0.03-0.13" i zobaczymy co się stanie.

 

W rzeczywistości luzy to 0,08-0,13.

 

Bodman, tylko inną liczbą zaworów potrafisz wytłumaczyć różne prędkości maksymalne?

 

Jeśli chcecie wiedzieć, ile zaworów mają wasze VSy doradzam odkręcenie pokrywek zaworów w głowicach (nie jest to trudne zadanie) i policzenie. Odradzam liczenie zaworów przez pomiar prędkości maksymalnej motocykla (bo mogą wyjść ułamki).

Nie znam się na mechanice i nie będe tego sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne jest osiągniecie fabrycznym VSem takiej prędkości. 800 -setki ładnie chodzą i napewno są szybsze od VL 1500 i kilku innych dużo "poważniejszych" motocykli ale 190 :) Pomiar z innym motocyklem też jest g..o wart. Jak jechałem swoim VS 1.4 z kumplem na ZZR 600 to też powiedział, że przekroczyliśmy 190 km/h. Potem odblokowałem silnik motocykl zrobił się duużo mocniejszy. Pomiar na hamowni +20KM w porównaniu do seryjnego VS 1.4 a prędkośc maksymlana (wyliczona na hamowni) 193km/h (bez oporu wiatru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem także czy większy vmax jest spowodowany 6 czy 8 zaworami, nigdzie tego nie napisałem.

Spotkałem się z opinia nie pierwszy raz, że pewne vs800 są szybsze (nie dotyczy to mojej).

Nie wiem czy to kolejny właściciel vs-a sie przechwala? czy coś w tym jest....

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...