Skocz do zawartości

Honda vt 500e - kilka pytan przed ewentualnym kupnem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam maloobslugowej maszyny do wypadow turystycznych. No i trafilem w opisach na honde vt 500 e .

Podoba mi sie koncepcja tego motocykla. V2 silnik z kardanem i ogolny wyglad mi nawet odpowiada (mowie o wersji e bo wersja c tzw.choperowata mi nie lezy).

A oto moje kilka pytan:

1.po pierwsze czy zawory sa regulowane hydraulicznie (jak jest na tej stronie: http://www.motocykle.domeczek.pl/prezentac...t500c/vt500.htm ) czy srubkami (jak znalazlem na tym forum)

2. Jakie sa slabe punkty tego motocykla?

3. Jak jest z zuzyciem paliwa?

4. gdzie moge znalezc wiecej info w internecie o tym motocyklu (moze jest jakies forum albo strona dedykowana temu motocyklowi?)

5. ostatnie pytanie - znalazlem jedna w internecie ale gostek mowi ze nie ruszal jej z garazu od 4 lat i teraz potrzebuje akumulatora i czyszczenia i regulacji gaznikow bo pali tylko na jeden cylinder. ma ok 50000km.co o czyms takim sadzicie?

czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam maloobslugowej maszyny do wypadow turystycznych. No i trafilem w opisach na honde vt 500 e .

Podoba mi sie koncepcja tego motocykla. V2 silnik z kardanem i ogolny wyglad mi nawet odpowiada (mowie o wersji e bo wersja c tzw.choperowata mi nie lezy).

A oto moje kilka pytan:

1.po pierwsze czy zawory sa regulowane hydraulicznie

NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE!!!

 

2. Jakie sa slabe punkty tego motocykla?
Jak sądzę, zabudowane hamulce z przodu. Dla mnie niezbyt ciekawa jest konstrukcja koła (jest skręcane). Więcej nie wiem...

 

3. Jak jest z zuzyciem paliwa?
A pewnie tak z 4,5-6 i dalej

 

4. gdzie moge znalezc wiecej info w internecie o tym motocyklu (moze jest jakies forum albo strona dedykowana temu motocyklowi?)
Raczej tylko anglojęzyczne

 

5. ostatnie pytanie - znalazlem jedna w internecie ale gostek mowi ze nie ruszal jej z garazu od 4 lat i teraz potrzebuje akumulatora i czyszczenia i regulacji gaznikow bo pali tylko na jeden cylinder. ma ok 50000km.co o czyms takim sadzicie?
Hm.. Ja bym pomyślał nad hondą NTV.... Spełnia wszystkie kryteria które podałeś, a jest jakaś taka... ciekawsza :icon_evil:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby ntv wygladala jak vt to bym juz ja mial:) ale ze wyglada nieciekawie to raczej odpada.

szukam moto ktore mialbym na finlandie tzn zeby tam dojechalo i tam juz zostalo na wakacyjne wypady (moja dziewczyna to finka) i zebym nie musial sie za mocno paprac przy niej jak juz tam bedzie.

jezeli ktos ma wiecej uwag i rad zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Filnadie to Ty musisz miec jakiegos motra z podgrzewanymi detalami :biggrin:

A widze ze kolega z Londka :banghead:

To zapraszam do mojego tematu i moze cus razem ???

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=64566&hl=

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownik VT500C mogę co nieco dorzucić

Zawory są regulowane śrubkami (lepsze to od płytek, gorsze od hydrauliki). Typowe wady? Głównie te spowodowane zaniedbaniami poprzednich użytkowników. Np zaniechanie wymiany płynu chłodzącego (wystarczy wymienić raz na dwa lata) powoduje jego uszkodzenie. Często padają uszczelniacze przedniego zawieszenia. I to chyba tyle z wrażliwych punktów.

Zużycie paliwa (VT500C): spokojna jazda w trasie (90 - 110) to ok 3,5 - 4 l/100 km. W mieście ok 5 l/100 km. Bardzo ekonomiczny!

Co do konkretnej sztuki, to bez obejrzenia nie podejmuję się oceniać motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze Vlad ze masz VFR - ja tyz :buttrock: a co do Finlandii - Juz 2 krotnie bylem tam z dziewczyna na Transalpie i powiem tak - piknie piknie - super drogi a ruch jak w polsce na poczatku lat 80 - tam nie ma ludzi . jest superowo. Polecam na moturze wypad. Powracajac do tematu vt500 - nie orientujecie sie czy kola od wersji C pasowaly by do wersji E ? Bo po pierwsze wygladaja archaicznie w wersji E i do tego ten zabudowany przedni hamulec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Szukam maloobslugowej maszyny do wypadow turystycznych. No i trafilem w opisach na honde vt 500 e .

Podoba mi sie koncepcja tego motocykla. V2 silnik z kardanem i ogolny wyglad mi nawet odpowiada (mowie o wersji e bo wersja c tzw.choperowata mi nie lezy).

A oto moje kilka pytan:

1.po pierwsze czy zawory sa regulowane hydraulicznie (jak jest na tej stronie: http://www.motocykle.domeczek.pl/prezentac...t500c/vt500.htm ) czy srubkami (jak znalazlem na tym forum)

2. Jakie sa slabe punkty tego motocykla?

3. Jak jest z zuzyciem paliwa?

4. gdzie moge znalezc wiecej info w internecie o tym motocyklu (moze jest jakies forum albo strona dedykowana temu motocyklowi?)

5. ostatnie pytanie - znalazlem jedna w internecie ale gostek mowi ze nie ruszal jej z garazu od 4 lat i teraz potrzebuje akumulatora i czyszczenia i regulacji gaznikow bo pali tylko na jeden cylinder. ma ok 50000km.co o czyms takim sadzicie?

czekam na odpowiedzi

 

Witam,

mam vt500c od 3 miesięcy.

Co do modelu "C" to polecam. Na pewno będzie ekonomiczny. Na początku na niewyregulowanych gaźnikach paliła sporo, ale teraz na 10l robię jakieś 250km czyli wychodzi 4l/100km

 

Jak dla mnie to mankamentem jest to przednie zawieszenie, które niestety podobno jest awaryjne. Ja kupiłem ze strasznie miękkim (jeszcze nie zrobiłem.. :biggrin: )

 

Nie jestem ekspertem, więc się też zdziwiłem otwierając filtr powietrza, który jest filtrem "mokrym" - o czym nie miałem zielonego pojęcia. Ile się na wycierałem to moje... :biggrin:

 

Jeżeli chcesz, to mogę ci podesłać serwisówkę i manualkę w pdf'ie po angielsku.

Kupiłem ją za jakieś 25 zeta na CD, ale mogę Ci zrobić prezencik. Jak coś to pisz na priv.

 

Pozdrawiam.

Cielak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...