Skocz do zawartości

klub motocross


Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcemy założyć klub i wiemy że potrzeba 15 osób i zażąd wybrać itp. ale czy wiecie co jeszcze jest potrzebne żeby utworzyć taki klub. ?? a może ktoś już to przehodził i wie jakie to są koszta itp.

mamy z 12 osób część już jeździła w klubach.

 

a przecież wszyscy niemuszą być zawodnikami więc nam wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wy chcecie Stowarzyszenie zakładać i do KRS się zgłaszać `czy co? Jeśli tak liczcie jakieś 2000-3000 zł kosztów.

Jeśli nie chcecie być w KRS, zróbcie normalny klub. Do tego nie potrzeba 15 członków. W tym celu zgłoście się do Waszego Urzędu Miejskiego. Tam dowiedzcie się, gdzie możecie zarejestrować klub sportowy. Wcześniej wybierzcie osoby reprezentujące.

Potem możecie zgłoscić klub w PZM. Po opłaceniu składek będziecie mieli frajdę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chcemy to gdzieś zgłosić bo kumpel wpadł na taki pomysł i dzwonili do PZM i powiedzieli że 15 osob i zażąd trzeba mieć. chcemy się z tym uporać do początku sezonu

 

Słuchaj ja mam wszystkie papierki potrzebne do zarejestrowania tego. Otrzymałem właśnie dzięki Tomkowi od jednego z założycieli klubu w Kętach a konkretnie od "Szafy" - niema problemu moge ci to odesłać na maila tylko mi podaj na PW lub gg.

 

Jeszcze nie rejestrowałem naszego klubu ale mam zamiar to zrobić niebawem.

Tak jak Dominik pisze tyle że sie myli troche bo to nic nie kosztuje.

Rejestrujemy stowarzyszenie o charakterze/statucie amatorskiego klubu mx i to nic nie kosztuje.

 

Opłata w Sądzie Rejonowym KRS

-Rejestracja stowarzyszenia nie prowadzącego działalności gospodarczej 0,00 zł

-Rejestracja stowarzyszenia prowadzącego działalności gospodarczej 1.500,00 zł

-Rejestracja stowarzyszenia nie prowadzącego działalności gospodarczej ubiegającego się jednocześnie o status pożytku publicznego 500,00 zł

-Nadanie działającemu stowarzyszeniu nie prowadzącemu działalności gospodarczej statusu organizacji pożytku publicznego 250,00 zł

 

Wszystko w temacie.

Jak ktoś chce to sie zgłąszać do mnie i wysyłam papiery gotowe do druku łacznie ze statutem i innymi bajerami - oczywiście należy zmienić dane itp.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są korzyści z zarejestrowania klubu w Sądzie Rejonowym i w PZM? W sądzie podejrzewam żadne ale w PZM? Zniżki na zawodach?

 

Chyba odwrotnie :bigrazz: Jak zarejestrujesz klub to przynajmniej masz zarezerwowana nazwe klubu i mozesz sie nia posługiwać. A zarejestrowanie klubu w PZM to nie wiem ale pewnie nic to nieda bo to tylko amatorski klub.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Opłata w Sądzie Rejonowym KRS

-Rejestracja stowarzyszenia nie prowadzącego działalności gospodarczej 0,00 zł

-Rejestracja stowarzyszenia prowadzącego działalności gospodarczej 1.500,00 zł

-Rejestracja stowarzyszenia nie prowadzącego działalności gospodarczej ubiegającego się jednocześnie o status pożytku publicznego 500,00 zł

-Nadanie działającemu stowarzyszeniu nie prowadzącemu działalności gospodarczej statusu organizacji pożytku publicznego 250,00 zł

 

 

Niby OK, a brałeś pod uwagę późniejsze koszty?

Wyrjestrowanie to grubo ponad 1000 zł. Trzeba dać ogłoszenie w gazecie ogólnopolskiej - kilkaset zł, ogłoszenie w Monitorze Polskim - 350 zł. Uwzględniałeś koszty ew. zmian w KRS (nowi członkowie, zmiana profilu, itd)? Koszty po kilkaset zł za zmianę. Wiem coś o tym, prowadzę księgowość Sokoła, w KRS byliśmy przez kilka lat.

 

Poza tym wszelkei stowarzyszenia i fundacje są pod lupą policji skarbowej. Powód wiele z nich to zwykłe pralnie brudnych pieniędzy. No to sprawdzają wszystkich i wszystko.

 

My wyrejestrowaliśmy się z KRS i zarejestrowaliśmy Sokoła jako stowarzyszenie zwykłe w Urzędzie Miasta Poznania. Ten sam statut, te same zasady, ten sam udział w PZM itd. Ale bez niepotrzebnych stresów.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Dominik Dzieki za rade ! W takim razie też pójde z tym do starostwa , zresztą tak nawet słyszałem że tam się trzeba udać. Odnośnie korzyści wynikających z zarejestrowania stowarzyszenia jeszcze dodam to :

 

"Stowarzyszenie ma prawo używania pieczęci, znaków, odznak, barw itp. zgodnie z obowiązującymi przepisami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...