Skocz do zawartości

nie odpala!!! Transalp 93r. Pomocy!!!


transplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobilem sobie dzisiaj mala przejazdzke i po powrocie do domu oplukalem motor z blota. Nastepnie kontrolnie odpalilem sprzet- silnik troche ostygl i zaczal nierowno chodzic. Dalem ssanie ale silnik zgasl. Chcialem ponownie odpalic i tu zaczyna sie moj poblem. Po wcisnieciu startera slychac tylko cykniecie i gasna wszystkie kontrolki (oczywiscie rozrusznik nie kreci). Po chwili kontrolki sie powoli zapalaja (jakby stopniowo roslo napiecie). Tak samo ze swiatlami- jesli probuje je wlaczyc zanim kontrolki nie swieca na calego to wszystko gasnie. Po sciagnieciu boczkow zauwazylem ze to cykniecie przy probie odpalania dochodzi z cylindra miedzy akumulatorem a zbiornikiem plynu hamulcowego (czy to jest cewka rozrusznika?- w samochodach zawsze jest ona razem z rozrusznikiem) dochodza tam 2 grubsze kabelki mocowane na srubki nakretki 6mm. Jest tam bezpiecznik 30A- nie przepalony. Tak samo bezpieczniki przy stacyjce- sa ok. Co sie moglo zepsuc? Macie jakis pomysl. Motocykl Transalp 93. Wrocław i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak: podpialem aku wyjete z samochodu. I motor odpalil! Wszystko dziala tak jak przedtem. Tylko jedno mnie zastanawia. Motocykla nie ruszalem przez tydzien. Rano odpalilem go bez problemu, tak samo kilka razy w ciagu dnia. Przejechalem spokojnie 50 km a usterke stwierdzilem po przyjezdzie do domu. Czy to mozliwe zeby aku siadl w ciagu jednego dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naładowaniu akumulatora i jego wtawieniu do moto sprawdź napiecie na nim przy włączonych swiatłach i 5000 obr/min. Powinno byc w zakresie 13,5-15,5V Jesli jest za niskie to brak ładowania, byc moze padł regler.

Jeśli napięcie jest w tym zakresie to niestety akumulator pewnie do wymiany. Sprawdż w nim poziom elektrolitu. Jak jest za mały to dolej wody destylowanej - jeszcze przed ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak: podpialem aku wyjete z samochodu. I motor odpalil! Wszystko dziala tak jak przedtem. Tylko jedno mnie zastanawia. Motocykla nie ruszalem przez tydzien. Rano odpalilem go bez problemu, tak samo kilka razy w ciagu dnia. Przejechalem spokojnie 50 km a usterke stwierdzilem po przyjezdzie do domu. Czy to mozliwe zeby aku siadl w ciagu jednego dnia?

Tak to możliwe. Jeśli masz walnięty regulator napięcia to akumulator siądzie bardzo szybko. Ja miałem podobny przypadek tylko że bateria siadała po kilku dniach a nie jak u Ciebie po kilku kilometrach. Takrze ja stawiam na regulator. Ale spróbuj jeszcze jak koledzy mówią podładować baterie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...