Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy w życiu nie chcaiłbym merca na benzyne. Wiem to z własnego przykładu ile pali s500 w220. A w gaz nigdy nie bede sie bawił. Najlepszy silniki jaki wyszedł to 300td ( 177KM). Ostatni prawdziwy silnik mercedesa bo następcy CDI to już nie to. 300 TD pomimo wieku to naprawde świetny silnik i jak na swoje osiągi w miare oszczędny, w przeciwieństwie do silnika 350 TD który jest o ile sie nie myle jeszcze 5- cio cylindrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Ja równiez jezdziłem poczciwa Beczka która teraz mam do sprzedania jesli był by kots zainteresowany to pisać chce nie wiele 1500zl auto to juz zabytek ma 30 lat do tego moge dorzucic pare czesci wiecej info na PW GG 1124319

 

Kupujac odemnie przyczyniasz się do mojej nowej inwestycji jaka jest nowe moto bo niestety Xj sprzedałem i teraz mi pozostały 4 kółka i boli mnie to przy takiej pogodzie !!

:]

Edytowane przez Pawel_ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie chcaiłbym merca na benzyne. Wiem to z własnego przykładu ile pali s500 w220.

Tylko auta benzynowe zapewniaja wystarczajacy fun :icon_eek: I wcale nie pala tak duzo, jesli chodzi o jazde w trasie..

 

(..)silnika 350 TD który jest o ile sie nie myle jeszcze 5- cio cylindrowy.

Mylisz sie, to jest R6. Konkretnie jest to rozwiercone* 300turbodiesel 12v, czyli poprzednik 300td 24v, ktory tak Ci sie podoba - i slusznie, bo to jest najlepszy diesel jaki do tej pory wypuscil Mercedes :biggrin:

 

* ma tez wieksze wtryski etc.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guziq- odradzam na pierwsze poważne auto w140 a szczególnie w benzynie bo nie jeden zrobil sobie krzywde w takim bo chcial sprawdzic osiągi, polecam W124 taki za min 10 tys zł - ja się na takim ucze. ( 124 250 diedel potrafi jechac bokiem a co dopiero W140)

 

Swoją drogą mam pytanie:

czy jak się podaje wymiary auta to szerokość jest z złożonymi lusterkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digidy

odradzam na pierwsze poważne auto w140

Pierwszym powaznym autem było 535i - raczej duzo brutalniejsze w oddawaniu mocy niz W140 i mimo jednego wypadku (nie opanowałem driftu) radziłem sobie z nia bardzo dobrze - po feralnym wypadku jezdziłem jeszcze agresywniej, ale znałem juz zachowanie samochodu zapowiadajace posliz nie do opanowania wiec łatwiej było ją kontorlowac.

Poza tym przyzwyczaiłem sie do wyposazenia jakie oferowała mi ww beemka a w W124 takie trafic to jest istny cud. Wiec jedyna opcja to W140 (ew. E34 M5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie model w124 za dzwięk zamykanych drzwi. Taki głuchy, pełny dźwięk bez metalicznego pogłosu. Świetnia sprawa.

Jak myśle o w124 to mam przed oczami taksówkarzy. Głośno wyjące i kiepsko przyspieszające samochody. Ciężko dostać dobrą sztuke tego modelu.

Mi zawsze podobały się kubusie czyli w144 lub w115 ( jakoś tak ). Niestety na dobrego mesia trzeba mieć fundusze.

 

Poza tym za młody jestem na mesia. To auto dla emerytów :icon_razz:

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przyzwyczaiłem sie do wyposazenia jakie oferowała mi ww beemka a w W124 takie trafic to jest istny cud.

Zaden cud. Napisz do jakiego to wyposazenia sie przyzwyczailes, porownamy to z moja taczanka dla psa, czyli W124 300TE :icon_razz:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- skórzana tapicerka

- podgrzewane fotele

- podgrzewane dysze spryskiwaczy

- podgrzewane lusterka

- szyberdach elektryczny

- elektryczne 4 szyby

- xenonowe reflektory hella

- abs

- szpera (czesciowa blokada mechnizmu róznicowego)

- klimatyzacja

- 8 głosników BOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- skórzana tapicerka

- podgrzewane fotele

- podgrzewane dysze spryskiwaczy

- podgrzewane lusterka

- szyberdach elektryczny

- elektryczne 4 szyby

- xenonowe reflektory hella

- abs

- szpera (czesciowa blokada mechnizmu róznicowego)

- klimatyzacja

- 8 głosników BOSE

Jako ze to moje 300TE to auto dla psa, to nie chcialem skory (wiec mam szmate.. skory mam w SECach), nie mam xenonow (bo zadne W124 ich nie mialo), i nie mam grzania dupy (bo jest szmata no i jest standheizung) za to mozesz dopisac do tej listy (=mam wszystko to co wypisales):

ASB,

wycieraczki i spryskiwacze na reflektory,

podgrzewany zbiornik na plyn do spryskiwaczy (fajna rzecz zima, standardowo nie byl podgrzewany),

webasto,

elektryke z pamiecia i ortopedie na fotelu kierowcy,

elektr. regulacje kolumny kierowniczej (z pamiecia),

tempomat,

termometr,

klime mam automatyczna,

elektryczne prawe lusterko,

oryginalny zdejmowany hak,

rolete z siatka na bagaznik,

podswietlane drzwi (lampki na dolnej krawedzi cobys w gowno nie wdepnal przypadkiem.. to dodatek fabryczny),

specjalne przypinane maty gumowe pod nogi (dobry patent na zime, nie brudzisz tapicerki; jak ich nie uzywasz, to przypina je sie na tyl foteli tylnych),

aaaa.. glosniki mam 4, jakies standardowe (ale calkiem niezle graja mimo prawie 20 lat),

radyjo bylo z epoki, firmy Becker (i jest Becker, ino ze znacznie nowszy.. OnLine Pro), antena aut. Hirschmann.

 

Wystarczy? :icon_biggrin:

 

Wszystko w/w jest fabryczne, takie auto sobie zamowil w 1988 roku gosc, od ktorego je rok temu odkupilem..

Edytowane przez JareG

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JareG - nie masz NIVA, el chowane zagłowki z tyłu ?? czy w swoim modelu tez masz taki smieszny świecący rysunek przypominajacy o zapinaniu pasów przy wsiadaniu??

oczywiscie nie mówie o wersji taxi

 

swoją drogą moze wiesz czy wymiary katalogowe auta a dokładnie szerokosc jest podawana ze złożonymi lusterkami??

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JareG - nie masz NIVA, el chowane zagłowki z tyłu ?? czy w swoim modelu tez masz taki smieszny świecący rysunek przypominajacy o zapinaniu pasów przy wsiadaniu??

Nivo jest, jak w kazdym kombiaku Mercedesa (poza C-klasa :biggrin:) - wiec o tym nie pisalem.. zaglowki* z tylu nie sa elektryczne, bo to jest kombi a nie sedan.. czerwono swiecacy rysunek nt. pasow mam, ale to bajer to co bede o nim pisal.. :D

 

swoją drogą moze wiesz czy wymiary katalogowe auta a dokładnie szerokosc jest podawana ze złożonymi lusterkami??

W W124 nie ma skladanych lusterek, ten bajer jest w nowszych modelach.. wiec nie wiem jak to jest. Nigdy sie nad tym nie zastanawialem mowiac szczerze :wink::wink:

 

* za to ten na fotelu kierowcy mam elektryczny

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIVO nie jest w każdym kombi a przynajmniej nie w wersji podstawowej.

mi się w 124 podoba boczna zasłona jak się otwiera szyberdach zeby nie wialo,

Mercedes ma ładniejsze "drewno" które z biegiem czasu nie starzeje sie tak jak jest w BMW e-32 czy e-34

 

słyszalem kiedys cos takiego:

Mecedesem wygodnie się jeżdzi ale gorzej prowadzi, dlatego Audi np S8 ma przewage od nowych modeli z gwiazdą na masce...

mówiąc o nowszych wynalazkach to :

miałem mozliwosc dokładnego oglądania najnowszej S klasy i tam to nawet można regulowac siedzenie przednie siedząc z tyłu... choc poza nowinkami komutera w konsoli przedniej praktycznie mało się zmienil technicznie w stosunku do swojego poprzednika,

wszystko co mozliwe jest elektrycznie, brakowalo mi tylko el otwieranych drzwi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIVO nie jest w każdym kombi a przynajmniej nie w wersji podstawowej.

Jest w kazdej E-klasie, mam tu na mysli W123 i W124 (ale W210 i W211 tez ma nivo, wszystkie okulary kombi jakie widzialem je mialy, a widzialem kilkadziesiat). I - tak jak np. wspomaganie kierownicy - jest w standardzie, czyli nie jest wymieniony jako opcja. Po prostu jest. Zas takie kombiaki, ktore nivo nie maja to najczesciej dlatego, ze cos z nim bylo nie tak i Polak sie go pozbyl (bo tak bylo taniej..).

Nivo w standardzie nie ma w W202/203, czyli C-klasie.. ale mozna je bylo zamowic, i byc moze z niektorymi wersjami silnikow bylo jako standard - nie znam sie na tych plastykowych MB, wiec klocic sie nie bede. W W202 200CDI kolegi nivo nie ma, za to w W203 220CDI jego ojca jest - tyle wiem.

 

Mercedes ma ładniejsze "drewno" które z biegiem czasu nie starzeje sie tak jak jest w BMW e-32 czy e-34

Nie wiem nic o BMW, ale drewno w W124 to jest prawdziwe drewno - wiec zestarzec to na nim sie moze jedynie lakier, a i to od za duzej ilosci slonca na przyklad (u mnie w taczance drewno jest idealne, a lakier lekko splowialy.. ale nie jest popekany). Jesli auto bylo garazowane, to drewno powinno byc OK.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...