Skocz do zawartości

Klejenie owiewki


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam pęknieta owiewke. Takie pekniecie pod przednim kierunkiem na ok 5 cm i jego praktycznie nie widac, ot rysa na lakierze i naklejce. Chce zeby to bylo podklejone od dolu zeby nie powiekszylo sie to dalej lub nie urwalo sie od drgan itp. Wiec czy zywica da temu rade? Nie chce tego malowac wiec praca materialu w tym miejscu mnie nie interesuje.

Druga sprawa.

Pod owiewka jest jakby taka gabka gdy to kleje to mam ta gabke zdrapac czy jak? Prosze o odpowiedz czy zywica i płutno bedzie trzymac to tak ze to nie upierdzieli sie przy najblizszej okazji.

Pozdro :D

 

P.S. wiem bylo 100 razyan forum:) czytalem archiwum

Edytowane przez spman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dać radę sam pokleić. Musisz mieć lutownicę 60 - 100 W. Kawałek tego samego tworzywa lub podobnego ( oryginał to raczej ABS ). Lutownicę dobrze zagrzej a plastik potnij na wąskie paski. Podgrzewaj owiewkę w miejscu pęknięcia grotem ale nie końcem a zagięciem. Jeśli od strony lakieru jest nalepka to trzeba ją odkleić. Podgrzewaj i dodawaj materiału z pociętych pasków. Tak jak podczas lutowania cyną. Ten dodatkowy materiał wzmocni to miejsce. Jeśli zachowasz umiar w grzaniu to od widocznej strony będzie tylko kreseczka. Jak przesadzisz to powierzchnia pofaluje się. Najlepiej rób to co kawałek i dopiero na końcu staraj się połączyć to w całość. NIE DOTYKAJ OD STRONY LAKIERU. Jeśli pękło do krawędzi to trzeba ją wzmocnić. Oczywiście najlepiej zrobić próbę w niewidocznym miejscu. Na żywicę masz zawsze czas, jak coś nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...