Skocz do zawartości

korba i wał w YZ 125 99r.


boomer5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

powiedzcie mi co mam zrobić.

będe wymieniał tłok w mojej "secie" tłok i mam problem: korba się "kołysze na boki" nie przesówa, kołysze.nie jest to duży luz ale jest.Góra dół niema, przynajmniej nie jest wyczuwalny.

i co zrobić?? wytrzyma to sezon 2007 czy nie? może to fabryczny?

doradzcie czy odrazu wymienić? ja się nieznam bo to mój 1 moto i dopiero go remontuje na przyszły sezon.

jeśli trzeba to jakiej firmy włożyć? tłok będe miał wisco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko wymienil. Wiem ze duze koszta ale bedziesz mial pewnosc. To ze sie buja na boki swiadczy ze po bokach jest wyrobiona a na srodku jeszcze troche trzyma. Jednak podczas pracy moze sie troszke przesuwac na boki co spowoduje lekki luz gora dol i dalsze wyrabianie sie czesci oraz utrate mocy. To tylko moje zdanie i wcale nie musisz sie do niego zastosowac. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaznie przeczytaj moj post a nie sie madrzysz.... Pozatym nie pisalem o regeneracji tylko o kupnie nowej, ale spx... Jego korba jak to sam ujal 'kolysze sie na boki' co nie jest tozsame z ruchem korby na boki.... Przeczytaj moj post pomysl i dopiero pisz.... POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci znajdz serwisowke dla tego rocznika moto, i wyjmij wal i zanies do tego kolesia co regeneruje waly motocyklowe, dlatego ze posiada specjalistyczne narzedza do pomiarow luzu walu. Niech on zmierzy luz. Potem luz porownaj z luzem dopuszczalnym, ktory podaje serwisowka. Jezeli Twoj luz walu gora dol bedzie wiekszy od tego, ktorego podaja w serwisowce wymiana korby jest niezwloczna. Jezeli korba peknie to narobi duzego bigosu. Widzialem silniki po takiej awari. Korba, tlok cylinder i skrzynia korbowa w karterach byly uszkodzone. Nie bylo mozliwosci zrobienia silnika. Trzeba bylo szukac drugiego. Wiec z korba radze uwazac.

 

Drugim sposobem na sprawdzenie luzu korby to jest na wyczucie. Trzeba miec dobre ucho. Po prostu na chodzacym silniku wkrecasz na maxa i podczas spuszczania obrotow uwaznie sluchaj silnika. Jakikolwiek stuk swiadczy o stanie korby lub lozysk. Na wolncyh obrotoach tez powinenes to uslyszec. Ale jezeli nie masz doswiadczenia, lepiej oddaj silnik w rece mechanika.

 

pozdrawiam.

 

rzemyk

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś, nie wiem czy każdy ma w swoim garażu przyrząd do mierzenia luzu góra-dół. A autor tematu zapewne luz ma tylko tego nie wyczuje (maksymalny dopuszczalny luz to jakieś 0,05mm), bo to jest nie do wykonania. Luz na boki za to idzie sprawdzić domowymi przyrządami. Bierzesz w rękę szczelinomierz i wsuwasz pomiędzy korbę, a półksiężyce wału. Potem sprawdzasz jaki jest dopuszczalny (serwisówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że powinna pochodzić sezon bo ja będe się przyzwyczajał do tego moto i uczył bo do tej pory to WSK175 mnie woziła.

ale może wymienić żeby był nowy komplet bo tłok musze wymienić! się zatarła jakby.poprostu ktoś założył na nowy nicasil nowy tłok i niedocierał tylko rura i przyłapało tłok przy wydechu.

ja jestem dość ciężki (ok.80kg) tięc ta korba troche oporu będzie miała. więc jeśli wymieniać to jakiej firmy?

ps. sorry za błędy :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, jeszcze pińćset sezonów. Nicasilu się nie dociera. To że przytarło to może być wina oleju, albo zowalizowanej tulei, lub też korby właśnie. Może kup jeszcze jeden tłok na zapas, lepiej trochę oszczędzić i korby nie zmieniać. Oddaj wał do jakiejś dobrej firmy, oni się zajmą wszystkim i powiedzą jak z tą korbą w ogóle jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...