Skocz do zawartości

Zalewanie świec podczas mycia


Lukasz89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za każdym razem jak myje swego Bandziora zalewam świece wodą, choćbym nie wiem jak sie starał to i tak naleci tam wody bo spływa ona ze zbiornika prosto na fajki. Nie wyobrażam sobie dokładnego mycia bez szlaucha z bieżącą wodą, czytałem nie raz że niektórzy myją motocykle myjkami ciśnieniowymi i nic sie nie dzieje, motocykl po myciu zawsze odpala bez problemów. A u mnie? Albo któryś cylinder nie chodzi albo wcale nie moge go uruchomić. Jak Wy myjecie swoje Bandity? Bo chyba nie wszystkie motocykle są tak podatne na wode...

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za każdym razem jak myje swego Bandziora zalewam świece wodą, choćbym nie wiem jak sie starał to i tak naleci tam wody bo spływa ona ze zbiornika prosto na fajki. Nie wyobrażam sobie dokładnego mycia bez szlaucha z bieżącą wodą, czytałem nie raz że niektórzy myją motocykle myjkami ciśnieniowymi i nic sie nie dzieje, motocykl po myciu zawsze odpala bez problemów. A u mnie? Albo któryś cylinder nie chodzi albo wcale nie moge go uruchomić. Jak Wy myjecie swoje Bandity? Bo chyba nie wszystkie motocykle są tak podatne na wode...

 

U mnie jest to samo(mamy praktycznie takie same układy zapłonowe) - wizyta na myjni kończy się zawsze pracą na trzech cylindrach. Obstawiam że winne są przewody lub fajki ale że cena oryginałów jest zaporowa to po prostu się do tego przyzwyczaiłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Czekasz aż wyschnie czy ściągasz wszystko i wycierasz? Ja zdejmowałem fajki i wykręcałem świece ale otwory w głowicy są tak głębokie że nie moge tego porządnie powycierać i ciągle jest tam woda... Na razie zdjąłem fajki i schnie ale przy tej pogodzie to pewnie do rana sie nie wysuszy...

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Czekasz aż wyschnie czy ściągasz wszystko i wycierasz? Ja zdejmowałem fajki i wykręcałem świece ale otwory w głowicy są tak głębokie że nie moge tego porządnie powycierać i ciągle jest tam woda... Na razie zdjąłem fajki i schnie ale przy tej pogodzie to pewnie do rana sie nie wysuszy...

 

Myję zawsze poza domem więc nie mam innego wyjścia jak odpalić i powoli jechać. :wink: Zazwyczaj silnik chodzi nierówno tylko na wolnych, podczas jazdy pracują wszystkie cylindry. Po 2-3 minutach wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miaem gsx600f i gość który go kupił też narzękał że po kąpieli moto nie chodzi na wszystkie gary. To całkiem normalne zjawisko, bo jest tak jakbyśmy myli silnik. Najlepiej przedmuchać miejsce świec sprężonym powietrzem, bo nic innego nie wymyslisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak to normalna sprawa przy banditach. Miałem gsf400 i po zalaniu przewodów wysokiego napięcia i fajek motocykl albo nieodpalał albo gasł lub przerywał. Lecz wykopałem z kąś Świat motocykli i był opis bandita 600 i podkreślano tą przypadłość że to właśnie normalne przy tych maszynach że po zalaniu przewodów i fajek mogą być problemy z odpalaniem. Takrze trzeba opracować jakiś patent i unikać zmoczenia przewodów (albo niemyć wcale :notworthy: ). Wesołych świąt :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim B12 właśnie ten problem występuje. Myliśmy z Rebelem sprzęty na myjce ciśnieniowej i w obydwu wystąpiły takie objawy jak praca na trzech cylindrach. Po myciu rozgrzaliśmy na postoju silniki, wyschło wszystko, wyparowała woda i było po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obydwu wystąpiły takie objawy jak praca na trzech cylindrach

Doktorku coś sie Tobie pokręciło. W małym Bandicie wiele razy myłem pod ciśnieniem i nie przypominam sobie takiej przypadłości.

Panowie z tym myciem to jest tak.Najpierw zadbaj o przewody wys. napięcia , fajki i dekielki od świec ,co by woda sie nie lała.Są różne preparaty wypierające wode.Napewno da to rezultat.

Narazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo niemyć wcale :)

 

 

Zastanawiałem sie nad tym ;) Ale musze coś z tymi przewodami zrobić bo podejrzewam ze jak zdarzy mi sie jechać gdzieś w deszczu to będzie to samo.

Pozdrawiam, Wesołych Świąt wszystkim!! ;)

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie nad tym ;) Ale musze coś z tymi przewodami zrobić bo podejrzewam ze jak zdarzy mi sie jechać gdzieś w deszczu to będzie to samo.

Pozdrawiam, Wesołych Świąt wszystkim!! ;)

 

W deszczu nie ma problemu bo silnik jest gorący i woda zaraz odparowywuje - sprawdzone empirycznie jak raz jechałem w ogromną ulewę do mojej narzeczonej do Legionowa. Tak lało że nawet gacie miałem mokre (pozdrawiam firmę Retbike - producenta moich ciuchów :) )

 

Tak jak już ktoś napisał można spróbować środków wypierających wilgoć ale ja już sie do tego przyzwyczaiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym tak ale narazie w ogóle nie moge go odpalić, wczoraj pozdejmowałem fajki żeby przeschło i nieruszałem go narazie, może zaraz sie przejde zobaczyć czy nie gada ludzkim głosem :flesje:

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sezonie raz w tygodniu myje moto przemysłowym, wysokocisnieniowym Karcherem o dużym przepływie. Kurcze, i nigdy moje B12 nie protestowało. Natomiast przerywacz kierunkowskazów często ma cykl co 3 sekundy póki nie wyschnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...