Skocz do zawartości

zakrety


aina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TYLKO PRAKTYKA najlepiej na zamknietym odcinku drogi, torze

Tak tylko że potem praktyka kończy sie na słupie albo drzewie.

Inny koleś kilka postów wyżej napisał że jestem młody i mało wiem. Jak jesteś stary i łysy to nie znaczy że jesteś najmądrzejszy. Umiejętności jazdy wielu kierowców a w szgegulnosci znajomość przepisów przez pieszych jest po prostu przerażająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zakrety jakie bedziesz cwiczyc to oslawiona 8 - moze kilka porad jak to zrobic bezproblemowo ?

 

Adam M.

 

 

Chętnie wysłucham porad :wink:

 

 

Tak tylko że potem praktyka kończy sie na słupie albo drzewie.

Inny koleś kilka postów wyżej napisał że jestem młody i mało wiem. Jak jesteś stary i łysy to nie znaczy że jesteś najmądrzejszy. Umiejętności jazdy wielu kierowców a w szgegulnosci znajomość przepisów przez pieszych jest po prostu przerażająca.

 

 

Z tymi pieszymi to całkowicie sie zgadzam najbardziej mnie mohery przerażają jak nagle wlezie ci takie radio maryja na drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że potem praktyka kończy sie na słupie albo drzewie.

Inny koleś kilka postów wyżej napisał że jestem młody i mało wiem. Jak jesteś stary i łysy to nie znaczy że jesteś najmądrzejszy. Umiejętności jazdy wielu kierowców a w szgegulnosci znajomość przepisów przez pieszych jest po prostu przerażająca.

napewno masz bardzo małe doświadczenie , teoria jest tak samo wazna jak i praktyka ,Aina polecam w tym dziale ciekawy temat załozony przez Tomka Kuliga" przeciwskręt dla początkujących" jak i "szkoła jazdy" Ryżego konia , po szczegółowym zapoznaniu się z tymi tematami możesz próbować swych sił na placu absolutnie nie na ulicy , niewiem co za moto posiadasz ale do tego celu dobre by było coś małego do 150cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno masz bardzo małe doświadczenie , teoria jest tak samo wazna jak i praktyka ,Aina polecam w tym dziale ciekawy temat załozony przez Tomka Kuliga" przeciwskręt dla początkujących" jak i "szkoła jazdy" Ryżego konia , po szczegółowym zapoznaniu się z tymi tematami możesz próbować swych sił na placu absolutnie nie na ulicy , niewiem co za moto posiadasz ale do tego celu dobre by było coś małego do 150cm

 

 

 

od większego nie zamierzam zaczynać szczerze mówiąc bałabym się od większego :wink:

 

 

pozdrawiam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mysle ze lepiej jest uczyc sie tego wpraktyce, zaczynac powoli i najlepiej z kims kto jest wjezdzony. Polecam w tym celu wszelkiego typu tory kartingowe i inne asfaltowe miejsca wolne od ruchu aut. Ja np naczytalem sie juz tyyyle na temat stawiania na kolo i dalej wirtuozem nie jestem :evil:

 

Tak zgadzam sie z Mikitil i z CRASH i zacznij od czegos o małej pojemnosci zebys wyczuła o co chodzi.

Jezdzenie na motocyklu jest ciągłą nauką i pogłebia sie ją non stop :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek tak jak tu wspominał Adam M ósemki , tu przydatna bedzie teoria przeciwskrętu

 

A czy czasem przeciwskręt nie działa dopiero powyżej jakiejś tam prędkości (np. 20km/h ?), bo jeśli tak to tutaj to nic nie pomoże, oczywiście można robić osemke szybko, ale to już w późniejszym czasie, a nie na starcie.

 

?? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze czemu sie Tomek Kulik nie wypowiedzial i nie odeslal do jego tematu...

 

co do pozycji "motocyklista doskonaly"...facet zwraca uwage na rozne aspekty jazdy na dwoch kolach, czytajac to nie nauczysz sie jezdzic, ale trzeba sobie pewne rzeczy uswiadomi(czesto robi sie cos nieswiadomie) a poznij zwracac na nie uwage na drodze i cwiczyc po prostu

 

a jesli jezdzisz na rowerze, to wsiadz na niego rozpedz sie nieco, jedz chwile prosto i skrec energicznie w ktoras ze stron, zauwaz w ktora strone w pierwszej fazie, w pierwszym ulamku sekundy, na samym poczatku, zanim jeszcze skrecisz...zarzucasz, skrecasz, pochylasz...co tam jeszcze...kierownice -> to jest wlasnie przeciwskret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwskręt działa ZAWSZE. Przejedź się na rowerze najwolniej jak potrafisz to się przekonasz :biggrin:

hikor

 

No mi się udało wyczytać że niezawsze. Wprzypadku kiedy siła grawitacji jest większa od siły odśrodkowej ,czyli przy bardzo małych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przeciwskręt jest łączony raczej ze zmianą położenia środka ciężkości motocykla a nie z siłą odśrodkową. Jak jedziesz rowerem najwolniej jak się da, to machasz dość intensywnie kierownicą, żeby utrzymać równowagę.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ostatni numer MOTOCYKL'a. (Grudniowy)

 

a tak przy okazji: właśnie przeglądnąłem przy okazji tego wątku - nieźle napisane. tylko... jak to ładnie ująć: bardzo przydatne, ale jest to mniej więcej połowa istoty jazdy w winklu. poza umiejętnością złożenia motocykla potrzebna jest jeszcze umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy w zakręcie - w zależności od przebiegu drogi i widoczności. dlatego właśnie polecam książkę hougha, bo jest w niej i to, i znacznie więcej. co z tego, że ktoś ładnie opisze "przyczepność asfaltu wynosi od 0,8 do 1,2", skoro w normalnym użytkowaniu na drodze istotniejsze jest spostrzeżenie, że drewniany mostek albo gumowane znaki na jezdni są po deszczu śliskie jak lód? że pokonywanie zakrętu przy niskiej prędkości jest efektywniejsze kiedy się stanie na podnóżkach? itd

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...