Skocz do zawartości

Dylemat.... 250 4t czy 450.... po przesiadce z 525?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :icon_biggrin:

 

Mam dylemat..... jezdzilem wczesniej róznymi motorkami a ostatnie dwa to LC4 i SMR525.

Obecnie mam zamiar przestawić się raczej na enduro bo na SM (na torze) brakuje i czasu i pieniążków.

Zastanawiam się właśnie czy takie 250 4t to bedzie odpowiednia maszynka do latania po lesie, i czasem dla zabawy po torze?

Do SMR-a mialem tez osprzęt od EXC (zawieszenie, koła) i powiem szczerze, że jazda enduro tym sprzętem nie należała do ultra przyjemnych (pewnie ze wzgledu na moje umiejetnosci :icon_razz:) strasznie to mocne bydle (SMR = silnik jak w SX + skrzynia EXC)...za mocne jak dla mnie :bigrazz: i efekty były takie że, jechaliśmy tam gdzie on chcial a nie tam gdzie ja chcialem :buttrock:))) (w SM to inna bajka - tam moc była ok).

 

Niestety nie miałem nigdy okazji przejechać się taką 250 4t - i zastanawiam się czy znowu nie przesadzę w drugą stronę i nie będę po chwili zmieniał na 450? Ale biorąc pod uwagę, że w 525 chyba ani razu nie odkręciłem gazu do oporu w terenie, to mam wrazenie, ze 250 powinna byc dla przyjemnej zabawy w sam raz?

 

Co do sprzętu to po głowie chodzi mi Huska te250 04/05 - ktoś może posiada i jest w stanie udzielić informacji na temat tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXC 450 :buttrock:

 

EXC 400 :bigrazz:

 

Do enduro potrzeba więcej mocy niż na torze crossowym. W przypadku jazdy w ciasnych zakrętach jej nadmiar często przeszkadza, ale przy długich i męczących podjazdach endurowych zawsze przyda się kilka dodatkowych kucy. Stawiałbym raczej na większą pojemność niż 2504T

Edytowane przez kristi_rx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 125/DR 350 ;)

A tak na poważnie to myśle że musisz dojsć do kompromisu. Na torze na pewno 250 4T sprawiłby Ci wiecej frajdy, poręczny, mocny ale bez przesady. Taki akurat na tor. Żeby bawić sie 450 na torze to trzeba mieć już wyjechane kilka porządnych mth na torze. Do ciężkiego enduro chyba nic innego 450 nie można polecić. Także musisz zdecydować.

P.S bywam często na torze i widze bardzo dużo ludzi na 450-525. Odkręcają na prostej aż miło ale widać że na torze bardzo by chcieli ale nie idzie i co niektórych ludzie objezdzają na 80 i 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Osobiście na pewno nie przesiadałbym się na 250-tke. Nie chodzi o moc, bo tej jest w miarę dość (zależy rzecz jasna od modelu motocykla), ale chodzi o sposób, w jaki mniejsze pojemności oddają tę moc, czytaj: musisz wysoko kręcić silnik, musisz mocno mieszać biegami, musisz liczyć się ze znacznie większymi wibracjami na przelotach, musisz liczyć się z koniecznością brania podjazdów na wyższych biegach. Reasumując - po 520-tce będzie Ci bardzo ciężko wrócić do stylu jazdy jak dwusuwem, dopasujesz się rzecz jasna, ale ja osobiście bym się męczył (męczyłem się kilka miesięcy na KLX 250R).

Jeśli juz musisz kupić 250 to kup WR, nie kupuj EXC250!!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj exc 250 4T , polecam exc 250 2T < po 520 będziesz zadowolony bo ten motocykl jedzie i dołem i górą oraz ma bardzo przyjemne długaśne biegi

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie tylko czemu nie polecicie mu Yamahy WR250F :buttrock: To taki uniwersalny motorek bo i na torze spoko da rade a w lesie mocy tez ci nie zabraknie :buttrock: POZDRO

 

Uniwersalny i owszem, ale przy długich prostych i stromych podjazdach w enduro 400-450 ccm nie trzeba pałować, zawsze jest zapas mocy. Pojemność chyba powinna zależeć od przeznaczenia. Duża moc w enduro pomaga, natomiast jej nadmiar na torze zdecydowanie przeszkadza i hamuje często możliwości - po prostu strachem. Odwijając na maksa 400-450 na prostej czy na polanie raczej nic nie, odkręć niechcący na hopie albo w ciasnym winklu i dupa zbita.

Edytowane przez kristi_rx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dylemat :icon_biggrin:

 

Myslę, że w lesie poradzę sobie z 400/450 - na torze hmmm 525 mnie niszczył co tu duzo mówić :)

Kurcze jedyne ludzkie rozwiązanie to kupić dwa :) - crossa 2504t i do tego 450 enduro :) Oj chciałoby się :) Ale tak dobrze to nie będzie niestety. W każdym razie dzięki za opinie - muszę się przespać z tematem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz musisz kupić 250 to kup WR, nie kupuj EXC250!!

pzdr

 

Wyjasnij mi prosze co widzisz zlego w exc 250?! co ma WR czego nie ma KTM? Mam KTMa exc250f 07'- jezdzi tak jak wyglda - bajecznie.

Co do tematu - dobry jezdziec na wszystkim pojedzie. Polecam KTM :) 400-450, choc jesli ma to byc motor dla zabawy to napewno nie wykorzystasz jego mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnij mi prosze co widzisz zlego w exc 250?! co ma WR czego nie ma KTM? Mam KTMa exc250f 07'- jezdzi tak jak wyglda - bajecznie.

Co do tematu - dobry jezdziec na wszystkim pojedzie. Polecam KTM :) 400-450, choc jesli ma to byc motor dla zabawy to napewno nie wykorzystasz jego mozliwosci.

 

EXC 250f 2007 to całkiem inna bajka chodziło o starsze typy bankowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wyjasnij mi prosze co widzisz zlego w exc 250?! co ma WR czego nie ma KTM? Mam KTMa exc250f 07'- jezdzi tak jak wyglda - bajecznie.

 

2007 jeździ bardzo dobrze, bo ma silnik z crossówki 2005/2006 - DOHC. To jest wspaniały motocykl robiący wielką karierę w Stanach i coraz większą w Europie. Wszystko przed nim, skoro dopiero co rozpoczęto produkcję nowego EXC.

 

Pisałem o wszystkich starszych, nieudanych bo słabych jak osiołki EXC 250 z silnikami w starej technologii. Są one nieporównywalnie gorsze w stosunku do WR250, która mimo słabej skrzyni jest w sumie udanym motocyklem. Jej bezawaryjność jest naprawdę warta szacunku.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...