Skocz do zawartości

Plastik - chrom


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Będę miał sporo plastikowych elementów, które muszą mieć efekt pochromowanych.

Proszę o porady, co powinienem zrobić. Czy mogę to zrobić sam, czy muszę oddać fachowcom?

Będą to elementy typu listewski itd.

Dodam, że w chwili obecnej te elementy pokryte są taką jakby cieniutką warstwą aluminium, to odłazi i nadaje się do reanimacji.

Z góry dzięki za pomoc.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest to zrobione tak że malują od razu na surowy materiał. Jak dla mnie to każdy element trzeba osobno zapodkładować, najlepiej podkładem do plastiku, następnie przygotować to jak do lakierowania wodnym papierem 600/800 a potem psiknąć. Do malowania takiego efektu można kupić farbkę w aerozolu, są i srebne chromy i złote , matowe i z połyskiem tak że do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś było cos co się nazywało fantachrom, niestety wycofali sie z rynku polskiego, ja znalazłem cos takiego:

http://info.wsisiz.edu.pl/~zuchora/metalizacja/

 

ale to nie jest tania impreza, cos o powieszchni obudowy lusterka samochodowego to wydatek okolo 200zl za dwie sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mususz wstawać chyba bardziej wyszukane wątki, bo ten nic nie wnosi w obecnym momencie. A po drugie pytanie dotyczyło techniki pokrywania plastików a w tamtym poście ktoś poleca chromowanie metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Interesowałem się żywo tematem jakiś czas temu, ale odpuściłem.

 

Chromować można tylko plastiki, które wcześniej nie były niczym pokryte (surowe). Chodzi o to, że plastik kiepsko przechodzi chemiczne procesy mające na celu usunięcie z niego starych, fabrycznych chromów, aluminium itp.

 

Po drugie znalazłem u nas tylko dwa zakłady na cały kraj, które mówiły że się tego podejmą, ale nie dawały żadnej gwarancji.

 

Jeśli nie są to zbyt skomplikowane elementy to rozważ odlanie ich z aluminium. Łatwiej znajdziesz zakład który Ci to pochromuje i nie będziesz się bał, że coś się "rozpuści".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chromowania tworzyw to jest technologia polegająca na wstępnym grafitowaniu powierzchni żeby uzyskać warstwę przewodzącą a następnie nakłada się chrom tak jak na elementy metalowe. Ale kto to w Polsce robi to nie wiem.

 

PS Xylo rozeznał temat odlewania części z metalu w zamian za plastykowe oryginały.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...