Skocz do zawartości

Za duży rozmiar Kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na aukcji Kask 2006 Chad Reed Replica Thor Force MX Helmet o rozmiarze L a wiem że mam M . Cena była okazyjna a wiem że kaski róznią się grubością wkładów a nie wielkością kasku , wobec tego czy jeśli napcham czegoś między wkład a wewnętrzną strone kasku to czy zda to egzamin? Może jakiś inny patent ktoś ma? Tylko mi nie piszcie żeby kupić odpowiedni wkład bo ta opcja nie wchodzi w gre. Dzieki Pozdro.

Tak wygląda ten kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na aukcji Kask 2006 Chad Reed Replica Thor Force MX Helmet o rozmiarze L a wiem że mam M . Cena była okazyjna a wiem że kaski róznią się grubością wkładów a nie wielkością kasku , wobec tego czy jeśli napcham czegoś między wkład a wewnętrzną strone kasku to czy zda to egzamin? Może jakiś inny patent ktoś ma? Tylko mi nie piszcie żeby kupić odpowiedni wkład bo ta opcja nie wchodzi w gre. Dzieki Pozdro.

Tak wygląda ten kask.

 

 

A jaka rade chcieles ? Albo pasuje albo nie, no chyba ze chsesz go wypchac sianem.

 

Slub z tym kaskiem brales ?

 

Rzecz jeszcze jak bardzo jest luzny.

 

Ten post niestety potwierdza, ze przed kupnem trzeba przymierzyc !!!

 

W niektorych helmach / kaskach mozliwa jest zniana, ale to niestety tycza sie tych z gornaj polki.

 

Sorry kloego ale taka rzeczywistosc

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka rade chcieles ? Albo pasuje albo nie, no chyba ze chsesz go wypchac sianem.

 

Slub z tym kaskiem brales ?

Ten post niestety potwierdza, ze przed kupnem trzeba przymierzyc !!!

:P

 

Ślubu nie brałem :) Świadomie kupiłem L bo była okazja 50% ceny.

Jaką chciałem rade? - No jak bym wiedział jaka ma być rada to bym się nie radził :)

Chce znać wasze doświadczenia o ile takie są z za dużym kaskiem - co można zrobić żeby nie był za luźny - jak sama nazwa w temacie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo lata ci on po głowie, ale obawiam się, że jedynym wyjściem będzie sprzedaż ewentualnie zamiana na mniejszy...

a jeśli kupiłeś go za połowę ceny to nie ma zmartwienia, jeszcze na nim zarobisz... :P

Edytowane przez Artur_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować np. zapuścić włosy (afro), lub kupić grubą kominiarke (ale nie wiem jak w lato wytrzymasz) lub kupić czepek z grubej pianki, no nie wiem co jeszcze :P Jeżeli jest bardzo za duży to sprzedaj bo to chyba nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszon,widać że jeszcze nie musiałeś "docenić" właściwości kasku(mówię to nie złośliwie)

Za duży na pewno nie spełni swojego zadania, więc najlepiej pozbądz się go i kup właściwy rozmiar.

Skoro masz go za pół ceny,to i tak nie stracisz.

A komfort i bezpieczeństwo będzie nie do porównania.

Kombinować to można z torba na bak, a nie z kaskiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakładałeś go juz na głowe?

Ja tez mam rozmiar M i w takim śmigam, ostatnio kupiłem rozmiar L i też pasuje na mnie i nie lata podczas jazdy itp. A z moich własnych doświadczeń wiem, że thor troszke zaniża rozmiarówke, więc moze bedzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acerbis robi takie jakby chusty czy coś takiego co zakłada się pod kask, żeby się w to pocić i w przypadku gdy kas jest za luźny.

EVS i Scott również. Wyglądem nie różni się to od czepka pływackego, zrobione jest z Coolmaxu. Myszon możesz pomyśleć o takim czymś. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować np. zapuścić włosy (afro)

E tam ja tak próbowałem ( mam teraz nazwijmy to blond-afro :) ) i się dosyć okaleczyłem, bo ani z kaskiem mi nie pomogło, a teraz dzieci strasze w autobusie :) i żal mi ich ścinać, bo je polubiłem :)

 

Kask - nie będę oryginalny, sprzedać dokładnie jak reszta mówi i kupić M ( jak mniejszy ), a że był za 50% ceny to nie ma kłopotu. Nie ma co kombinować, bo to tylko obniża twój komfort jazdy, który poza bezpieczeństwem jest przecież jak bardzo ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Kasku jeszcze niemam bo narazie jest w stanach. Skoro mówicie że może L Thora być taki jak np. mój obecny M Premier to spoko powiem bratu niech przysyła bo tak to myślałem że może odrazu go odsprzedam spowrotem na ebay tylko że dam worldwide. Licytując go poprostu cena była śmieszna w/g mnie bo 120$ i byłem pewny że mnie przebije ktoś a tu heheh niechcący wygrałem aukcje , dlatego całe to zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...