Skocz do zawartości

motor dla 13-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Honda HM CRE 50 - Na początek mocy ma dużo i do tego jets bardzo podatny na tuning, także motor na lata bo można go modyfikować jeżeli będzie czuł brak mocy. I nie kupuj mu czasem DT 125 bo to za mocne i sobie tylko krzywde zrobi. Jak miałem 13lat to mi sie wydawało że jestem panem świata i nie ma rzeczy niemożliwych. No i zapłaciłem za to zdrowo. Także ja bym sie obracał wokół 50ccm ale celowal w coś lepszego niż DT czy MTX bo to sie może szybko znudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowana DT125 ma tyle co rozblokowana DT80(no moze roznica 2-3KM).

Jak dla mnie to ta TTR'a jest najlepsza. Sam miałem DT80 w wieku 13 lat i po 2 tygodniach się mi znudziła.

@ks-rider

Ciągle mówisz,że musi być motorower bo inaczej będzie konflikt z prawem. A nie zauważyłeś, że ojciec pisze o jezdzie w lesie co jest równoznaczne z łamaniem przepisów :banghead:

Pozdro

Edytowane przez predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Twój post Jimmy był skierowany do mnie, ale chodziło mi o enduro. Bo na drogach w tym wieku też trzeba już zacząć się uczyć jeździć przy okazji. A po co jak wcześniej wspomniałem, w wieku 13 lat zadzierać z Panami mundurowymi. :banghead:

No i jeszcze wszystko zależy od zasobności portfela, bo gro może wchodzi 3 tyś ale również 7 w przypadku motocykli z wyższej półki...

 

pzdr

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda HM CRE 50 - Na początek mocy ma dużo i do tego jets bardzo podatny na tuning, także motor na lata bo można go modyfikować jeżeli będzie czuł brak mocy. I nie kupuj mu czasem DT 125 bo to za mocne i sobie tylko krzywde zrobi. Jak miałem 13lat to mi sie wydawało że jestem panem świata i nie ma rzeczy niemożliwych. No i zapłaciłem za to zdrowo. Także ja bym sie obracał wokół 50ccm ale celowal w coś lepszego niż DT czy MTX bo to sie może szybko znudzić.

Podpisuje się pod tym obiema rękoma :banghead: . Jeżeli tylko dosięgnie do ziemi (HM wysoki jest) to nic lepszego niż CRE 50/80 nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze zależy to od gabarytów tego 13-latka. Aczkolwiek uważam że nawet zablokowana 125 mogła by być dla niego sporym wyzwaniem, tym bardziej że niemiał (chyba) wcześniej żadnego kontaktu z motocyklem!

Ja zdecydowanie polecam 50 lub 80 te motocykle są właśnie stworzone z myślą o początkujących małolatach którzy by chcieli rozpocząć przygodę z enduro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze pytanie czy mial kiedys do czynienia z jakims motorkiem ?

Ja proponuje tania wytrzymala i w miare mocna, lagodnie oddajaca moc DT 80 LC2 albo MTX 80

Chyba ze cos slabszego to proponuje Yamahe DT 50 MX ... dobra do nauki jazdy ... zalezy jak chce jezdzic i czy tylko po lesie czy wszedzie ?

Ile pieniedzy jest przeznaczone na motorek ?

Pozdrawiam serdecznie :icon_mrgreen:

Litrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mialem 3 lata to uczylem sie jezdzic crka 250 w 2T z roku 2009, i to samo polecam tobie, wiem moze moto jest troche wyrywne i zajmie mu chwila zeby go opanowacv ale za to potem nie bedziesz mial problemow ze zmiana sprzetu i naprawami alternatywa to cos z tej klasy w 4T lagodniej oddaje moc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mialem 3 lata to uczylem sie jezdzic crka 250 w 2T z roku 2009, i to samo polecam tobie, wiem moze moto jest troche wyrywne i zajmie mu chwila zeby go opanowacv ale za to potem nie bedziesz mial problemow ze zmiana sprzetu i naprawami alternatywa to cos z tej klasy w 4T lagodniej oddaje moc ...

To miało być śmieszne? Jakie przesłanie kierujesz w swoim debilnym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo dla niezorietowanych, drogi publiczne to rowniez las. Wszedzie tam, gdzie moze wejsc czlowiek jest to teren publiczny, chyba, ze ten las ogrodzisz. Wtedy to teren prywatny i mozesz robic co chcesz.

 

Do lasu tez trzeba dojechac. a niech ktos mi powie ze jak sie juz ma pojazd to w inne miejsce, po asfalcie czy gdzie indziej sie nie pojedzie. Znajdzie sie taki ?

 

Jezeli ojciec ktoregos z Was kupil Wam taki sprzet i na to zezwolil to jestem dla niego pelen podziwu. Co innego dac dziecku wlasny sprzet, zeby przejechal sie w lesie, czy na wet na trawniku, a co innego kupic mu taki sprzet aby nim co dziennie jezdzil.

 

nie chce tu nikogo moralizowac ale przemyslcie to sobie i moze ktorys spojrzy na to z drugiej strony. Jak sie cos stanie to nie Was tylko Starych za dupe wezma. Rozumiecie to ???

 

Poza tym to 80 ccn jest juz klasa A1 bo wieksze niz 50 ccm i mocniejsze niz...

 

Motorower do 50 ccm + karta motorowerowa. Zgadza sie.

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...