Skocz do zawartości

motor dla 13-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem nowym "forumowiczem" ale proszę o pomoc doświadczonych uzytkowników.

Pytanie moje brzmi: jaki motor kupić dla mojego 13- letniego syna. Ustaliliśmy że nie będzie to skuter tylko cross (mieszkamy przy lesie-idealne warunki), lecz dylemat jest taki czy lepszy nowy "chiński" czy jednak coś bardziej markowego lecz sprawdzonego i używanego , proszę o pomoc w tej trudnej dla mnie decyzji. p.s. boję się ze te "chińskie" moga okazać się jednorazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jestem nowym "forumowiczem" ale proszę o pomoc doświadczonych uzytkowników.

Pytanie moje brzmi: jaki motor kupić dla mojego 13- letniego syna. Ustaliliśmy że nie będzie to skuter tylko cross (mieszkamy przy lesie-idealne warunki), lecz dylemat jest taki czy lepszy nowy "chiński" czy jednak coś bardziej markowego lecz sprawdzonego i używanego , proszę o pomoc w tej trudnej dla mnie decyzji. p.s. boję się ze te "chińskie" moga okazać się jednorazowe.

 

 

Siemanko !

 

Osobiscie polecilbym

 

Honde MTX

 

albo

 

Yamahe z seri DT

 

Obydwa to Enduro

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :crossy:

Te chińskie odpuść sobie odrazu. juz kilka razy na tym forum było pytanie o takie tanie nówki. Wypowiedziało sie kilku forumowiczow co miało lub ma takie sprzety i nie polecali. Sypią sie strasznie i są bardzo krótkozywotne. Z resztą samo wykonanie jest poprostu paskudne a zawieszenie raczej w teran sie nie nadaje.

Napisz nam ile chciałbys na to pieniędzy przeznaczyć i mniej wiecej ile wzrostu ma Twoj syn i ile waży no i czy miał juz styczność z motocyklami (chyba nie skoro napoczątku mysleliscie nad skuterkiem :flesje: )

http://moto.allegro.pl/item147707677_yamah..._w_jakosci.html 98r jak na japoński niewysilony motocykl to naprawde niewiele. W tym momencie mogę sie założyć ze jest on w lepszym stanie technicznym niż nowy chiński. Z tym ze to jest 125 no ale jezezli syn wazy kolo 70kg i ma od 170cm wzrostu to w sam raz.

http://moto.allegro.pl/item147272383_yamah...cr_rm_exc_.html

Chociaż na pierwsze moto najlepsza by była 80ccm http://moto.allegro.pl/item147296560_yamaha_dt_80_lc2.html z tym ze z tego co widze to cieżko z jakimś młodszym rocznikiem 80ccm.

Czesto te 80 są zarejestrowane na motorower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić mocną 50 np wiem że HM takie robi lub RMX 50 albo w ostateczności to http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M323119 to jest już fajny sprzęt lepszy od DT i MTX, ale 13latek musi uważać bo to jednak ładnie sie rozpędza, w chińszczyzne sie nie baw, koleś przy mnie nowiutkiego quada chińskiego załatwił na malutkiej hopie tak że odpadło mu koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zwroccie uwage co polecacie ! Chlopak ma 13 lat !

 

Juz w tym wieku chcecie go zmusic do lamania rzepisow / prawa ?

 

Wydaje mi sie ze 50 - tka w zupelnosci na poczatek wystarczy. ( Dobrze, ze nikt nie polecil XT 600 )

 

bo tym chlopak moze zgodnie z przepisami jezdzic !

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! jestem troszke w temacie bo doradzałem znajomym też w kupnie motocykla, tylko dla 14 latka. Chłopak hmm... ogólnie spokojny ale jak coś go złapie to jest narwany jak dzik... po 2 dniach jazdy usiłował postawić moto na koło co sie skończyło pięęęęęęęęęęęęknąąąą glebą. Ja osobiście polecam dt 50 - można dostać w okolicach 3 tys w BARDZO DOBRYM STANIE! jak dla mnie zbiera się bardzo ładnie, niska, lekka w sam raz na początek a przy okazji chłopak nie zrobi sobie krzywdy. Dt kumpla ma v max w okolicach 70-75, z zębatkami na przyspieszenie co w zupełnośći wystarcza. Sam mam 13 lat i śmigam 50cc od 4 lat i jednak po kilkudziesięciu glebach stwierdzam, że można sobie czymś takim zrobić krzywde. Co do DT mojego kumpla - 95 rok, 33 tys silnik po 1 remoncie, wahacz ma lekkie luzy ale drugi dostali jako gratis, łańcuch do wymiany i porysowany jak to 11 letnie enduro. Co jest za - BARDZO DOBRY (według mnie) silnik, dostęp do wszelkich części(naprawde tanie bo to bardzo popularny sprzęt) obrotomierz, lampka od oleju itp - na początku pewnie sie przyda, pompowane przednie zawieszenie i cetralny amor z tyłu, za 2700... :rolleyes: na początek warto też by było sie rozejrzeć za dobrym kaskiem, rękawicami i ewentualnie butami i pancerzem, HANDBARAMI - czyli ochraniaczami montowanymi na kierownice, ochraniają one lusterka, kierunki, klamki i przy okazji nadgarstki. to tyle ode mnie, jak będziesz miał więcej pytań to z chęcią odpowiem :flesje:

 

Pozdrawiam

 

Rafał :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek warto też by było sie rozejrzeć za dobrym kaskiem, rękawicami i ewentualnie butami i pancerzem,

 

Buty to podstawa

 

HANDBARAMI - czyli ochraniaczami montowanymi na kierownice, ochraniają one lusterka, kierunki, klamki i przy okazji nadgarstki.

 

Ochraniacze na kolana będą bardziej potrzebne niz handbary,lusterko kupisz-kolano nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze to jest 125 no ale jezezli syn wazy kolo 70kg i ma od 170cm wzrostu to w sam raz.

 

Heh chyba troszke przesadziłes z tym 70 kg i 170 cm :rolleyes:. Nie wiem czy te motocykle które polecacie nie są dla niego zawysokie ? A co myslicie np o tym http://www.allegro.pl/item145457987_yamaha...owe_enduro.html.

Mniejsze od dt czy rmx-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne 125. Jak zaczynalem przygode z moto mialem 14 lat. Moim pierwszym sprzetem byla jawka i jak na tamten wiek i umiejetnosci byla w sam raz. Jesli nie chcesz starego sprzeta, przy ktorym wiecej dlubiesz niz jezdzisz to kup kilkuletniego japonca, ale koniecznie motorower. Jak mu sie spodoba i zlapie dryg to zawsze mozesz mu zafundowac cos lepszego (moze to byc tez zacheta do lepszej nauki itp)

 

125 moze go tylko zniechecic, a co gorsza zrobic krzywde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne 125. Jak zaczynalem przygode z moto mialem 14 lat. Moim pierwszym sprzetem byla jawka i jak na tamten wiek i umiejetnosci byla w sam raz. Jesli nie chcesz starego sprzeta, przy ktorym wiecej dlubiesz niz jezdzisz to kup kilkuletniego japonca, ale koniecznie motorower. Jak mu sie spodoba i zlapie dryg to zawsze mozesz mu zafundowac cos lepszego (moze to byc tez zacheta do lepszej nauki itp)

 

125 moze go tylko zniechecic, a co gorsza zrobic krzywde

 

125 w 4t jest spokojne i będzie odpowiednie (ale z 2t 125 tez da rade :rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 w 4t jest spokojne i będzie odpowiednie (ale z 2t 125 tez da rade :( )

 

Dziecko drogie poczytaj te posty troche dokladniej, a moze nie rozumiesz, ze 125-ka to klasa A 1 i inny przedzial wiekowy, umiejetnosciowy i prawny !

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje chłopak mając 13 lat prawdopodobnie zdał dopiero kartę motorowerową, więc nie polecajmu Mu żadnych 125 tymbardziej 4t, po co ma zadzierać z prawem tak wcześnie. Jedynym odpowiednim rozwiązaniem dla tego dziecka jest tylko i wyłącznie 50ccm. No a co modeli dokładnych to nie powiem nic konkretnego bo zaczynałem od simsona, ale myślę że jakaś Yamaha DT50 lub coś podobnego z hondy lub suzuki. Wystarczy poszperać na allegro. A co do tego nowego chińskiego padła to odradzam, ja osobiście wolałbym starsze 10 lat Yamahę itp niż nowe chińskie - za przeproszeniem - gówno.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...