Skocz do zawartości

remont i docieranie 2 t.


Rekomendowane odpowiedzi

siema -może juz jest tu taki temat ale nie moge znalesc.posiadam suzuki RG 80 i właśnie jestem w trakcie remontu.Chciałbym sie dowiedziec jak najwięcej o tym.właśnie wypolerowałem skrzynie korbową wału-nie wiem czy to było dobre posunięcie bo jeden koleś mówi że tak będzie się skraplała mieszanka w skrzyni.Czy to prawda??Powiedccie co moge zrobić żeby moto był mocniejszy.aha i docieranie jak mam go docierać podkreślam że w silniku wszystko bedzie nowe, mam go pałować na maxa przy docieraniu czy powolutku jeżdzić ??? czekam na odpowiedzi pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nicasil, ale RG chyba nie ma to 20 min lajtowo i ogień :biggrin:. Jak tuleja to 300-400km. Nie pozwól żeby się przegrzał, troszkę bogatszą mieszankę, starać się unikać jazdy ze stałymi obrotami, czasem pokręcić trochę pod czerwone, unikać jakiś podjazdów stromych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mialem zakladac nowy temat ale jak tu ktos napisal to sie dolacze, czy korbowod gdy zdejme tlok moze sie ruszac na boki bo u mnie rusza sie ok 0,5 cm, jesli nie to trzeba zmieniac lozysko??

Wie ktos gdzie mozna zrobic szlif cylindra w okolicy minska mazowieckiego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy korbowod gdy zdejme tlok moze sie ruszac na boki bo u mnie rusza sie ok 0,5 cm

Korba może chodzić na boki i będzie to robić zawsze.

Za to luz góra-dół jest niedopuszczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr do góry to jest dużo za dużo, o ile mnie pamięć nie myli to maksymalnie może tam być jakieś 0,01mm luzu. A Ty to mierzyłeś czymś czy tak ręką sprawdzałeś? Jeżeli ręką to nie wiem jak to zauważyłeś, że jest 1mm luzu. A luz na boki 0,5 cm to też jest za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam rozebrany silnik w nsr i mam troszke luzu na boki ale napewo mniej niz 0,5 cm a góra-dół nie mam luzu.

I ja tez sie dołanczam do pytania jak prawidłowo dotrzec 2t z tuleją w cylindrze... ja słyszałem ze dociera sie w całym zakresie obrotów, nie przegrzewac silnika, nie jezdzic ze stała predkoscia obrotowa no i troche wiecej oleju do mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...