Skocz do zawartości

kupno motocykla


boby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest w przypadku kupna motocykla po zapłaceniu kasy spisaniu umowy gdy np po przyjeżdzie do domu okazuje się że moto posiada wade o której sprzedający nie poinfirmował (np krzywa rama) czy jest możliwość odzyskania kasy jeśli tak to ile mamy czasu na wykrycie takiej wady i ewentualnie na jakie zapisy w umowie kupna sprzedaży uważać

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie kupna- sprzedazy jest podpunkt mowiacy o tym, ze kupujacy zapoznal sie ze stanem faktycznym pojazdu... z drugiej strony jest tez podpunkt mowiacy o tym, ze motocykl jest pozbawiony ukrytych wad...

Szczerze powiedziawszy to jesli chodzi o krzywa rame to sprzedajacy mogl o tym nie wiedziec, albo moze Ci taka ciemnote wcisnac i udawac, ze laik i nie wiedzial...

Z tego tez powodu wydaje mi sie, ze jak kase dales, umowe podpisales to jest po ptokach... bo jesli w sadzie chcialbys to rozszczygnac to wydaje mi sie ze jestes na straconej pozycji i nie uda Ci sie wygrac...

A jest tez inny sposob tzn wpierdol... oczywiscie sie wyglupiam...

Jedynym sposobem to dobrze sprawdzic sprzeta i wiedziec co w trawie piszczy...

 

 

hmmm po przeczytaniu postow stwierdzam, ze to zupelnie inna bajka jak sie kupuje w komisie... ja napisalem powyzszego posta odnoszac sie gdy kupuje od osoby fizycznej (nazwijmy to w ten sposob).

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje ze umowe spisales i kase dales. Mimo tego wydaje mi sie, ze ten kto Ci sprowadza lub sprzedaje zobowiazany jest do sprawdzenia.

 

Moja tada przed odebraniem moto zaprowadzic do rzeczoznawcy ( bedziesz musial zaplacic ) ale masz czarno na bialym w jakim stanie jest sprzet. takim ukladzie sprzedajacy nie wykreci sie twierdzac, ze to Ty uszkodziles sprzet a teraz cos mu tam wciskasz. Jezeli dobrze spisales umowe i wziales to pod uwage to wydaje mi sie ze mozesz spac spokojnie a w razie czego twardo, ze do sadu. Wzialbym nawet dobrego adwokata. Niby koszta ale zawsze sie oplaca.

 

pozdrawiam

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w prawie niemieckim ? Jeżeli chce kupić moto od firmy (np komisu) w Niemcowie to oni jakoś odpowiadają za stan techniczny sprzedanego moto ? Moge być w miarę pewny zakupionego sprzęta ?

 

Ostatnio prowadziłem korespondencję z jednym takim komisem - pisali, że moto dokładnie sprawdzają przed wystawieniem i dają gwarancję sprzedawcy 6 miesięcy chyba na sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehe. przy sprzedaży niemiecka firma ma odgórnie narzuconą gwarancję - szczegółów nie znam, ale właśnie dlatego część komisów za naszą zachodnią granicą sprzedaje tylko firmom albo osobom prywatnym - spoza granic faterlandu :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehe. przy sprzedaży niemiecka firma ma odgórnie narzuconą gwarancję - szczegółów nie znam, ale właśnie dlatego część komisów za naszą zachodnią granicą sprzedaje tylko firmom albo osobom prywatnym - spoza granic faterlandu :/

jsz

 

nie rozumiem tego stwierdzenia, bo jakoś znaki interpunkcyjne (a raczej ich brak) mnie mylą... Czy to znaczy, że ta gwarancja nie obowiązuje poza granicami Niemiec ? Na mój ogląd jest ważna na terenie całej UE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jeżeli kupiłeś sprzęcik w komisie np.to sprzedawca powinien ci dać gwarancje , ale oni tego nie robią tylko wpisują głupoty w stylu "nie ponoszą odpowiedzialności za wady ukryte" i wiele ludzi to podpisując myślą ,że tak ma być i z tym się nic już nie zmieni.

Po pierwsze jeśli kupujesz jakąś rzecz od przedsiębiorcy w tym przypadku np.komis jest obligatoryjnie związany z tą umową i odpowiada za wady ukryte które pojawiły się w trakcie urzytkowania ( odpowiednio ustawa o sprzedaży konsumenckiej) poszukaj w necie .Nie mam tu na myśli sytułację np.miałeś dzwonka i rama się skrzywiła.

Przedsiębiorca w twoim przypadku zajmuje się daną profesją zawodowo i ponosi pełną odpowiedzialność za stan przedmiotów ,które sprzedaje chyba , że poinformował cię o tym, iż rama jest krzywa i ty wiedziałeś o tym fakcie to nic nie zrobisz.

 

Powinieneś pojechać do sprzedającego i złożyć reklamacje bądz skorzystać z ustawy która mówi "o niezgodności towaru z umową",może się zdażyć ze facet cię wykpi ,ale nic straconego to wtedy wyślij list polecony za poleceniem odbioru i tam przedstaw roszczenia względem sprzedającego!On musi ci dać odpowiedz w ciągu 14 dni od daty doręczenia.Jak nie da żadnej odpowiedziznaczy ,że przyjmuje reklamację i wtedy już jesteś o krok do przodu.

Jeżeli da odpowiedz negtywną to nie martw się tylko udaj śię do rzecznika praw konsumenckich i on powie ci co masz robić dalej.Najlepiej polecam prawnika on wszystko załatwi tylko że kosztuje.

Rejkoja na wady ukryte to 2 lata od daty kupna.A od wykrycia wady niewiem ile jest czasu na zgłoszenie sprzwdz sobie w prawie czywilnym "prawo rzeczowe"POZDRAWIAM

 

KIEDYŚ BYŁEM W TAKIEJ sytułacji i wygrałem gra warta świeczki!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt w umowie o zapoznaniu się ze stanem faktycznym to to samo co inny punkt w którym sprzedający oświadcza że pojazd jest wolny od wad. Tak że ja bym nie popuścił gościowi.

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm pewnie oczekujesz zlotego srodka na odzyskanie kasy za sprzeta ??? pewnie cie zmartwie bo taki nie istnieje :bigrazz: nie liczyl bym na zadnego prawnika ,sad czy tez prawa konsumencke . super to wyglada w teori gorzej w praktyce :bigrazz: W Polsce wszystko jest teorią jesli zbywca nie bedzie uczciwy to jest to walka na wyniszczenie strata czasu i finansow :bigrazz: pewnie nie takiej odpowiedzi oczekiwałes ale jesli uplynelo chociaz kilka dni od zakupu to sprzedajacy zawsze moze powiedziec ze takego uszkodzenia nie bylo w momecie tranzakcji :eek: a wiec sumujac koszt tej walki ( bez prawnika nic nie zrobisz a i z prawnikiem male szanse ) moze przekroczyc koszty np wyprostowania ramy w wyspecjalizowanym zakladzie :bigrazz: tym nie mniej zycze powodzenia :banghead: ( najlepszym sposobem na takiego goscia jest .................................................... zawsze skutkuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w prawie niemieckim ? Jeżeli chce kupić moto od firmy (np komisu) w Niemcowie to oni jakoś odpowiadają za stan techniczny sprzedanego moto ? Moge być w miarę pewny zakupionego sprzęta ?

 

Ostatnio prowadziłem korespondencję z jednym takim komisem - pisali, że moto dokładnie sprawdzają przed wystawieniem i dają gwarancję sprzedawcy 6 miesięcy chyba na sprzęt...

 

Sprawa raczej prosta !

 

Kupujac w Nienczech na towar nowy 2 lata pelnej gwarancji ( z wylaczeniem czesci ktore sie zuzywaja jak klocki hamulcowe ) Przy sprzegle moze juz byc inaczej.

 

na Towar urzywany jeden rok. Nie gra roli co Sprzedajaca firma wpisze w umowe sprzedazy. Zdanie typu : za szkody odpowiada kaczor Donald i Myszka Micky w ogole nie robia wrazenia. Prawo ogolne czyli Niemieckie BGB ( Bürgerliches Gestez Buch ) mowi jednoznacznie. tyle i tyle. Firma moze wpisac co chce a odpowiedziec za to musi i laski nie robi. zadna szanujaca sie firma nie robi takich numerow. nawet wiec gdy wpisze bez gwarancji, gwarancja obowiazuje.

 

Na odpowiedz maja mie 2 tygodnie tylko 6 tygodni. zreszta to nawet nie jest wazne ile Tak jak kolega slusznie powiedzial tylko i wylacznie pisemnie.

 

Chcialbym dodac ze robicie maly blad. To w Niemczech nie jest komis Tylko handlarz. Sprzet jest jego, bo on za niego zaplacil. Zdarza sie jednak wziecia czegos w komis czyli bycia posrednikiem. Tzw.

 

Komissionsgeschäft

 

jest to jednak b. zadki przypadek.

 

pozdrawiam

 

PS w razie czego pytajcie

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...