Skocz do zawartości

Mycie moto KARCHEREM


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!!

 

Zawsze po każdej jezdzie myje moją Jadźke Karcherem. Wszystko pięknie schodzi. Po umyciu motor ślini jak psu jajca :wink: . Tylko się tak zastanawiam. Jakie mogą być konsekwecje mycia moto kercherem?? Chodzi mi w szczególności o silnik. Jeśli można myć w taki sposób, to na co zwracać uwage??

 

 

pzdr :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myj, ale z głową. Zapewne masz kryte łożyska w kołach, siemmeringi itd, ale zawsze lepiej nie celować prosto w ośki, w główkę ramy, w łożyska tylnego wahacza... No wiesz, takie logiczne rzeczy.

 

Aha, i marnie szukałeś, bo było już kiedyś o tym :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz myć, tylko pamiętaj żeby zatkać czymś wydech no i do wlotu powietrza też lepiej nie nalać... mrugacz.gif pzdr

Z reguly zeby do airboxa sie woda dostala to trzebaby zdjac kanape :icon_rolleyes:

 

Czasami Karcher to jedyny ratunek i jest niezastapiony. Dobrac odpowiedni strumien i mozna leciec po wszystkim. ale np czyszczenie simmeringow z odleglosc 10cm odradzam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy i najdokladniejszy sposob mycia KARCHER :icon_twisted: kiedys sie meczylem glupim wezem co nie bylo prawie cisnienia :D ale to juz przeszlosc.

 

Powinnismy uwazac tez na chlodnice bo raz juz pogiolem te blaszki :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam biore wiadereczko, szampon do mycia samochodow, wosk, i jazda sciereczka !

Oczywiscie gdy jezdze duzo po blocie kurzu itp, to szybko to zmywam bo jak juz zaschnie to czasem trzeba czyms bic bo takie twarde sie robi ze masakra ...

Mieszkam w bloku wiec nie mam karchera ... chyba ze jestem u kuzyna na wsi to jezdze do jego kolegi na mycie :D

Kiedys wlasnie karcherem mylem motorek od tylu i nie zwracalem uwagi na to ze lalem do wydechu ... ale kopnalem raz i odrazu zapalil i jak dodalem gazu to jak z armatki wodnej :D

Moze sie od tego cos stac ? woda napewno nie dostala sie do silnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Skutki mycia myjka cisnieniowa sa takie ze korozje bedziesz mial w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach, np w polaczeniach masowych instalacji elektrycznej.

Trzeba tylko troche poczekac.

 

O czym Ty mówisz Adam?? Koleś ma YZ.

Dlatego może, MA i MUSI to myć dokładnie karcherem. Usunąć wysokim ciśnieniem błoto z wszelkich możliwych miejsc. Nie ma tego szans zrobić w jakikolwiek inny sposób.

 

W YZ nie ma prawie żadnej elekryki, a 99% podzespołów jest z aluminium. Nie ma mowy o jakiejkolwiek korozji!!

 

Jeżedżę na enduro z 10 lat i wszystkie motocykle myłem, myję i będę mył myjkami wysokociśnieniowymi. To najlepszy sposób na zachowanie wyczynowych enduro/cross w należytej higienie. Jedyna rzecz - zatkać wydech.

 

 

Ja raz jak myłem dt karcherem to potem juz niedziałały kontrolki i kierunki taki zonk

 

Bo To nie wyczynowe enduro tylko motocykl nadający się do uprawiania enduro-turystyki. Myj go z węża, szamponem i gąbeczką. Jak Ci się znudzi, kup enduro. Będziesz miał kontroli i będziesz mógł je nawet w wannie utopić, a i tak będą działały.

 

pzdr

 

Powinnismy uwazac tez na chlodnice bo raz juz pogiolem te blaszki

 

słuszna uwaga, chociaż w KTM możesz zbliżyć karcher na kilka centymetrów, a listki się nie wygną, niemniej lepiej uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...