Skocz do zawartości

Licznik rowerowy w enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to sie spisuje czy on wskazuje nawet po przejezdzie przez błoto? jakie sa wskazania czy licznik płynnie pokazuje przyspieszenia? czy sa liczniki podswietlane? kiedys takowy widziałem ale niestety nie pamietam nazwy wiem ze sam swiecił jak było ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega zmontował sobie zwykły rowerowy licznik w komarze! I nie działał, jakieś dziwactwa wyskakiwały, zakłócenia były. Tak więc nie każdy licznik się nadaje do moto!

A to że niepłynnie podaje prędkość to jest mało ważne! Ja tam w ogóle nie mam czasu patrzeć na temperaturę a co mówić na prędkościomierz! Najważniejszy się przebieg i czas jazdy!

Edytowane przez Artur_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rowerowy licznik ustawia się przeważnie do obwodu koła :icon_mrgreen: (wiem z doświadczenia rowerowego :wink: )

Jak się poprawnie ustawi to powinien on dobrze wskazywać, na pewno nie tak płynnie jak wskazówka, ale jest :cool:

Dobre firmy, które produkują naprawdę dobre liczniki: VDO, Sigma, CATEYE..

Są niektóre podświetlane z bajerami typu położenie, temperatura, ćiśnienie etc.

Pozdrawiam ! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja załatwiłem 3 SIGMASPORT :D strasznie mnie to irytowało

Poprostu po jakims tam czasie na ekraniku zaczynały pokazywać sie straszne głupoty. Drgania je załatwiały a jak nie drgania to moze silne pole elektoromagnetyczne od kabla wysokiego nap. (tego co do swieczki idzie). Nie wiem no w moim wypadku to nie zdało żadnego egzaminu. No chyba ze w MTX to od 6 lat smiga do tej pory u mojego ojca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym:? http://www.allegro.pl/item144733981_nowiut...ylka_free_.html

 

czy on bedzie plynnie chodzil?? i czy bedzie pokazywana predkosc powyzej 99km/h?

Tam jest napisane ze sa tylko 2 wielkosci kola wiec zapytaj sie sprzedawcy jakie bo to ma znaczenie :D a wyglada fajnie i funkcji tez pod dostatkiem i za ta cene powinien dobrze sie sprawowac :D

Edytowane przez michal_dh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega w simsonie mial taki ale oszukiwal tak o 10km/h ... mysle ze jak sie da w odpowiednim miejscu magnesik na szprychach to powinno byc dobrze... ale z tego co wiem to nie ma licznika rowerowego co pokazuje predkosc wieksza niz 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega w simsonie mial taki ale oszukiwal tak o 10km/h ... mysle ze jak sie da w odpowiednim miejscu magnesik na szprychach to powinno byc dobrze... ale z tego co wiem to nie ma licznika rowerowego co pokazuje predkosc wieksza niz 99

 

 

jak ustawi dobry obwód to będzie dobrze pokazywał prędkość, położenie magnesu nie ma nic do rzeczy.

 

Sigmy pokazują do 299 a w przypadku liczników do 99km/h to liczą od nowa (bez setek)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem zalozony licznik w Suzuki RM 250 i nic nie bylo widac na dziurach bo wkoincu jak sie jedzie po terenie to trzesie nie ziemsko i doslownie nie idzie nic zobaczyc.

A magnesik musialem delikatnie rozwiercic bo tez nie pasowal do srednicy szprych. i oczywiscie jak to w moto jest zupelnie inna predkosc i co wiarze sie z sila odsrodkowa to po ok 30 min jazdy zgubilem magnesik.Jeszcze trzeba sie sporo nameczyc aby ustawc dobry obwód.

Wydaje mi sie ze zakladanie licznika od roweru do moto tym bardziej crossa jest bez sesu bo i tak sie za duzo nhjie zobaczy bo trzeba patrzec przed siebie a nie na kierownice i patrzec ile sie zasowa bo chwila nie uwagi i moze byc zle....

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...