Skocz do zawartości

Honda CBF 600 ( CBF600 )


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zakładać nowego tematu więc się podłączę tutaj:) Mam pytanko odnośnie opon na przód, jaką byście polecili? Jestem "zielony" w tym temacie, wiem tyle, że jest do wymiany :icon_razz:

Oczywiście chodzi o motocykl Honda CB600 F, rocznik 2000.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Yo!

 

A mnie moja tysiaczka jara 5,7 :P. Przy 120 w trasie ponizej 5 :D. Przy zapier**niu 170-200 - troche ponad 7.

Po co sie bawic w szescsetki? ;)

 

Pzdr

 

 

Po to ze mi moja 600 nie lyknela nigdy wiecej niz 6... a wnioskuje to tylko ze sredniego wyniku ktory nie przekracza 5,5L... Dodam ze spokojnie jezdzic nie umiem- mimo ze przemieszczam sie przewaznie na 2 nie na 1 kole:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ja tam moge doplacac te 0,2l na setke za 400ccm i 20KM wiecej :P.

 

Pozdro

 

 

Rozumiem

z matma maly problem ma kolega:) skoro moto pali ci 7 a mi 5,5 -max tzn ze mam 1,5 litra oszczednosci na kazde 100km...chyba ze cos nie tak licze. Tym bardziej ze 90% to jazda po zatloczonej wawie.

Ale oczywscie wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne wiec ja tez zastanawiam sie nad przesiadka na cos wiekszego:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

a wnioskuje to tylko ze sredniego wyniku ktory nie przekracza 5,5L...

Pozdro

 

Skoro pali Ci srednio 5,5l, a moja pali srednio 5,7l, to roznica jest 0,2l, czyz nie tak, matematyku? :P

 

Fantastycznie jest podac czyjes maksymalne spalane i porownac ze swoim srednim, co? ;)

 

Przejedz sie 200km ze stala predkoscia 180km/h i powiedz ile Ci zjara i to porownaj z moim 7l/100km. Potem przejedz sie 200km ze stala predkoscia 120km/h i to porownaj z moim 4,6l/100km.

 

A jak porownujesz srednie spalanie - to tu masz moje: http://www.spritmonitor.de/en/detail/343943.html

 

Powtarzam wiec, moge doplacic za te 0,2l/100km benzyny, majac w zamian dodatkowa moc i kunie :].

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Skoro pali Ci srednio 5,5l, a moja pali srednio 5,7l, to roznica jest 0,2l, czyz nie tak, matematyku? :P

 

Fantastycznie jest podac czyjes maksymalne spalane i porownac ze swoim srednim, co? ;)

 

Przejedz sie 200km ze stala predkoscia 180km/h i powiedz ile Ci zjara i to porownaj z moim 7l/100km. Potem przejedz sie 200km ze stala predkoscia 120km/h i to porownaj z moim 4,6l/100km.

 

A jak porownujesz srednie spalanie - to tu masz moje: http://www.spritmonitor.de/en/detail/343943.html

 

Powtarzam wiec, moge doplacic za te 0,2l/100km benzyny, majac w zamian dodatkowa moc i kunie :].

 

Pozdro

 

 

hej:)

widze ze Cie wzielo- nieustepliwosc dla zasady?

Twoje wywody sa nie do konca prawdziwe a ja po prostu zastosowalem zasade skrotu myslowego.

Ale jesli juz starasz sie byc tak precyzyjny to powiedz skad wziales wynik 7l jako spalanie max- masz komputer pokladowy?- o ile wiem cbf w zadnej wersji go nie posiada zatem jest to przeliczony wynik spalania na trasie- usredniony wlasnie:)-mi max spalila ponizej 6l-wg moich wyliczen

Po drugie primo gdzie podrozowales ze stala predkoscia 180km/h przez cale 200 km????

bo chyba nawet na autobanie w niemcowie taka sztuka by nie wyszla ze o naszym pieknym kraju nie wspomne.

Mysle ze nie ma sensu dowodzic wyzszosci jednych swiat nad drugimi bo i tak wiemy ze wynik zwykle zalezy od przyjetej metody liczenia.

Doplacaj wiec ile tylko Ci dowolnie wybranej waluty starczy i ciesz sie jazda bo sezon w pelni..

A w koncu maszyn dosiadamy najlepszych (niemalze:) i radocha niezaleznie od spalania JEST

Szerokosci!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

180 lecialem po A4 i wcale to taki wyczyn nie jest. Od Gliwic do Wrocka masz 170km. Wystarczy sie kulnac tam i nazad i masz ponad 300km. Jasne, ze czasem jakis maruder zajmie szybki pas, ale generalnie trzymalem duzo - miedzy 180 a 200 :].

Podobnie lecialem kiedys po Gierkowce do Warszawy, ale przez krotszy dystans, bo mi "sponsor" uciekl.

 

A do wyliczania spalania wystarczy tankowac pod korek kazdorazowo i spisywac ile sie przejechalo na tej ilosci resetujac dzienny przebieg. I juz zaden komputer nie jest potrzebny :].

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam na imię Paweł, mieszkam i pracuje w Krakowie w firmie zajmującej się spedycją lotniczą. Od tego sezonu zacząłem przygodę z motocyklem i wybór padł na nową Hondę CBF600S wersja z C-ABS z 2010 w kolorze czarno bordowym. Dodam tylko, że to mój pierwszy moto więc proszę o wyrozumiałość. Nakręciłem nią 700 Km w 2 tygodnie. Pierwsze wrażenia, bardzo przyjazny motor dla takiego nooba jak ja( czyt. brak doświadczenia). Bardzo łątwo i zwinnie sie prowadzi, wygodna pozycja mimo 187cm wzrostu, płynie rozwija moc, co sprawia że łatwo nad nim zapanować. Bardzo liczę na wymianę doświadczeń odnośnie eksploatacji i codziennego użytkowania z pozostałymi szczęśliwymi posiadaczami CBFki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zarażonych motocyklami !!!

Wróciłem do dwóch kółek po ponad 20 latach. od maja 2010 r. posiadam Hondę CBF 600 SA / "import z GB" gdzie była zarejestrowana od października 2008 r. - model na wtrysku/.

Niestety do motocykla nie dostałem nic oprócz umowy i kluczyka !

Aktualnie mam problem bo okazało się, że moto ma ograniczoną moc ...

Jeśli KTOŚ jest w stanie coś pomóc, to proszę o informację.

To co udało mi się ściągnąć z netu na nic mi się nie przydaje / mało informacji do nowego modelu /

Teoretycznie to moto powinno być na gwarancji, ale bez książki nie chcą mi jej uznać.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zarażonych motocyklami !!!

Wróciłem do dwóch kółek po ponad 20 latach. od maja 2010 r. posiadam Hondę CBF 600 SA / "import z GB" gdzie była zarejestrowana od października 2008 r. - model na wtrysku/.

Niestety do motocykla nie dostałem nic oprócz umowy i kluczyka !

Aktualnie mam problem bo okazało się, że moto ma ograniczoną moc ...

Jeśli KTOŚ jest w stanie coś pomóc, to proszę o informację.

To co udało mi się ściągnąć z netu na nic mi się nie przydaje / mało informacji do nowego modelu /

Teoretycznie to moto powinno być na gwarancji, ale bez książki nie chcą mi jej uznać.

Pozdrawiam !

Dzisiaj odblokowałem moc z 25 kW do fabrycznej coś ok. 78 KM..., wreszcie obroty wchodzą do odcięcia!

Moto było zablokowane prze "blaszkę" firmy alpha technik, ograniczone otwarcie przepustnic :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie czy ktoś może jest w posiadaniu Service Manuala do CBF 600 najlepiej MR 2008 ,

chodzi mi dokładnie o zdjecie i założenie zegarów i wymiane górnej obudowy.

Zegary i sposób instalacji różni się od wcześniejszych roczników (niewiele ale jednak).

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Wszystkich na nowo założone forum poświęcone modelom CBF.

 

forum CBF

 

Co prawda na początku zostało pomyślane jako forum CBF1000, ale oczywiście mniejsze pojemności również mile widziane - z czasem jak się forum rozwinie zrobimy odpowiednie działy np. dla mechaniki CBF500, CBF600, CBF1000.

 

 

Forum działa dopiero od niecałego miesiąca.

 

 

Jeszcze raz zapraszam :icon_biggrin:

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...