Skocz do zawartości

Bank Krwi - Warszawa, Mazowsze


pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na konto banku można oddawać tylko na saskiej czy można w innych punktach krwiodastwa(do tej pory oddawałem na wołoskiej) ?

I kiedy bedzie najbliższa akcja ?

Do MBK mozna oddawać krew w stacjach podległych RCKiK na Saskiej (na ich stronie znajdziesz spis). Oddawać można w dowolnym momencie, trzeba się tylko upomnieć podczas rejestracji, że chce się oddać do banku nr 777. Oddanie jest traktowane jako honorowe i standardowo wpisywane w ksiażeczkę HK. jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy dokładnie będzie akcja lipcowa. Zapewne będą to okolice 23-27 lipiec ale ze względu na sezon urlopowy nie będzie szaleństw. Śmialo wpadaj w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie i daj znać na PW jak to uskutecznisz.

Pozdrawiam pepe

 

PS

Wołoska to zdaje się jakieś MSWiA a oni nie podlegają pod Saską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wiecie, że dziś jest

 

Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi

 

"Organizatorem Światowego Dania Honorowego Dawcy Krwi jest Międzynarodowa Federacja Organizacji Honorowych Dawców Krwi. Święto krwiodawców organizowane od 1995 r. na cześć austriackiego lekarza, patologa i immunologa Karla Landsteinera obchodzone jest właśnie 14 czerwca (dzień i miesiąc jego urodzin). Na podstawie wyników badań Karla Landsteinera wyróżniono trzy grupy krwi A, B, C (później grupę C przemianowano na O, a czwartą grupę - AB - odkryto później), za co otrzymał Nagrodę Nobla. Na podstawie tych odkryć zostały stworzone podstawy współczesnej transfuzjologii.

Wszystkim Honorowym Dawcom Krwi na całym świecie , Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi pragnie pragnie podziękować za pomoc w ratowaniu ludzkiego życia. "

 

Co prawda planujemy kolejną akcję MBK pod koniec lipca, ale zachęcamy wszystkich chetnych do oddawania krwi kiedy tylko mają na to chęć i możliwości. Jeśli będą robić to na konto MBK to super fajnie a jeśli nie to też super fajnie. Przypominamy, że oddawanie krwi na konto banku nr 777 (MBK) jest traktowane jako honorowe. Krew jest zużywana na bieżące potrzeby szpitali a te ostatnio cienko przędą.

 

" W RCKiK przy ul. Saskiej, skąd szpitale z Mazowsza codziennie odbierają krew, jest jej tylko 200 litrów. To dwa razy mniej, niż wynosi określony dla województwa żelazny zapas.

„Na razie nie odmawiamy szpitalom jej wydania” -mówi Dariusz Piotrowski, dyrektor RCKiK. Pracownicy stacji ostrzegają jednak, że to się może niedługo zmienić. „Szczególnie jeśli chodzi o grupę krwi Rh” - mówią. "

(cytaty za krewniacy.pl)

Dormarcia

Pepe

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mamy wakacje więc jak zwykle w Warszawskich szpitalach brakuje krwi. Szpitale dostają ją tylko do ratowania życia. Przez to zaplanowane operacje nie mogą się odbyć. W szpitalach nie ma krwi nawet dla chorych, których rodzina ją oddała, a Ci mają do niej pierwszeństwo. Zapotrzebowanie dla Warszawy na krew to 300 litrów dziennie. Zachęcamy wszystkich, którzy nie powyjeżdzali na urlopy do oddwania krwi na konto Motocyklowego Banku Krwi ( w rejestracji trzeba powiedzieć, że do banku nr 777). Na Saskiej można wpaść i w sobotę. szczegóły są tu:

RCKiK na Saskiej

 

 

Przypominamy przy okazji, że z dniem 1 stycznia 2007 r. Honorowym Dawcom przywrócono możliwość odliczenia darowizny w formie ekwiwalentu pieniężnego za oddaną krew od podstawy do opodatkowania. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie informuje, że stosowne zaświadczenia będą wydawane Honorowym Dawcom na życzenie od dnia 1 stycznia następnego roku.

 

Dormarcia

Pepe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich chętnych i mogących na spotanie w celu "dotankowania" Motocyklowego Banku Krwi w dniu 31 lipca (wtorek) od godz. 8 rano. Ze względu na wakacje spotkanie bedzie miało charakter roboczy, poza balonikami, długopisami, czekoladą i satysfakcją innych atrakcji nie przewidujemy :D

 

Pozdrawiamy

 

Pepe

Dormarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend w Warszawie rozwalil sie znajomy - jechał Annopolem, facet autem wyjechal mu z podporządkowanej. Walnal w jego prawa strone, chlopak ma polamane nogi, żebra, uszkodzenia wewnetrzne, nie wiadomo co z rdzeniem. Jest w bardzo cieżkim stanie, nadal w śpiączce farmakologicznej, czeka go podobno "krwista" operacja, stad prosba o krew. Ja już oddałam ...

Jezeli ktos moze to oddajcie krew, chlopak sie nazywa Piotr Grabiński, leży w Bródnowskim...

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

W nawiązaniu do tematyki oddawania krwi. Jestem HDK i miłośnikiem motorów, sam nie jeżdżę ale to nie przeszkadza mi w oddaniu krwi dla banku 777. Informację o tym banku wyczytałem na tablicy ogłoszeń na Saskiej jako wielbiciel dwóch kółek już dwa razy w czasie rejestracji zgłaszałem że chcę aby krew trafiła właśnie do tego banku. Na papierach jakie dostałem zauważyłem adnotację że krew nie jest oddawana na konkretny cel. Czy tak powinno być ?? Czy krew oddawana na bank krwi jest jakoś odnotowana w papierach?

Jak sprawdzić czy krew trafi do wspomnianego banku?? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałam kilka telefonów i wszystkie potwierdziły, że jeżeli podczas rejestracji zgłosisz, że chcesz oddać krew na 777 to wystarczy - jeśli była taka sytuacja, że miałeś adnotację że krew nie jest oddawana na konkretny cel, musisz sie niestety pofatygowac do punktu gdzie te krew oddawałeś, miec ze soba dowód i przepisac ją na bank 777 czy jakikolwiek inny cel (np. konkretna osobe)

 

Przypominamy przy okazji, że z dniem 1 stycznia 2007 r. Honorowym Dawcom przywrócono możliwość odliczenia darowizny w formie ekwiwalentu pieniężnego za oddaną krew od podstawy do opodatkowania. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie informuje, że stosowne zaświadczenia będą wydawane Honorowym Dawcom na życzenie od dnia 1 stycznia następnego roku.

Dormarcia

Pepe

 

Sprawdziłam i to ... ważna informacja, jesli oddajecie krew w róznych miejscach, to stosowne zaswiadczenia otrzymacie tylko w tych miejscach, w których tę krew oddawaliście - natomiast jesli ktos oddaje krew np. tylko na Saskiej to wystarczy na poczatku stycznia 2008 podjechac tam, zsumować całą oddaną krew, płytki i osocze i odebrać jedno zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako, ze pojawialy sie tu pytania o jakies "grupowe wyprawy" na Saska, to chcialam poinformowac, ze bylam w sierpniu sprawdzic jak to wszystko dziala i nawet udalo mi sie oddac krew ( wzieli wzieli ;] ). Zatem bede sie wybierala drugi raz, jakos po 24 listopada ( te 3 miesiace ). Gdyby ktos sie chcial wybrac wowczas, to zapraszam. ;]

 

ps. czy wiadomo moze, czy te czekolady i batonik mozna gdzies na Saskiej na jakis cel oddac? Bo nie jadam takich rzeczy, a wolalabym oddac dzieciom czy szpitalowi, niz rozdawac wsrod znajomych. :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zbliżają się jesienne chłody i niedługo odbędą się wszelkie zakończenia sezonu chcielibyśmy zaprosić Was 20 października (sobota) na się kolejny, zbiorowy upust krwi do naszego Banku. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszej akcji, którą rozpoczynamy o godz. 8.00 w RCKiK przy ul. Saskiej 63/75. (śpiochy mogą wpadać do 13.00).

 

Przypominamy, że:

Krew do Banku można oddawać również w dowolnym czasie i w dowolnej postaci: jako krew pełną, płytki itd. Krew jest oddawana honorowo i jako taka wpisywana jest do książeczki Honorowego Dawcy Krwi.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy podczas rejestracji powiedzieć, że chce się oddać krew do banku nr: 777

 

Pepe www.swiat.motocykli.pl

Dormarcia www.scigacz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...