Skocz do zawartości

Pierwsze Moto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcial bym abyscie pomogli znalesci jakies dobre moto dla mnie... Interesuje mnie pojemnosc 125cc! Cena do 3000! wczesniej jezdzilem tylko motorynka!:icon_biggrin:

Aha... chodzi o scigacza! Moze tez byc cos nie tylko na asfaltowe drogi... poniewaz bede jezdzil glownie na wsi!

Pozdro

Edytowane przez Pawsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcial bym abyscie pomogli znalesci jakies dobre moto dla mnie... Interesuje mnie pojemnosc 125cc! Cena do 3000! wczesniej jezdzilem tylko motorynka!:icon_biggrin:

Aha... chodzi o scigacza! Moze tez byc cos nie tylko na asfaltowe drogi... poniewaz bede jezdzil glownie na wsi!

Pozdro

 

A moze by tak R1 zarejestrona na 125 :icon_mrgreen: w sumie na lans sie nadaje po wsi:D

A tak powazniej to poszukaj bo juz takich tematow byla masa. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz 15 lat, wiec troche malo i prawka nie masz, skoro bedziesz jezdzil po wiejskich drogach nielegalnie to lepiej sobie kup MZ ETZ 150, bedzie taniej bezpieczniej i nawet jak cos rozwalisz to za grosze połatasz, w japoncach juz nie jest tak dobrze plastiki sa drogie, a ucieczka prze policja po polnych drogach na mini scigaczu to głupi pomysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz 15 lat, wiec troche malo i prawka nie masz, skoro bedziesz jezdzil po wiejskich drogach nielegalnie to lepiej sobie kup MZ ETZ 150, bedzie taniej bezpieczniej i nawet jak cos rozwalisz to za grosze połatasz, w japoncach juz nie jest tak dobrze plastiki sa drogie, a ucieczka prze policja po polnych drogach na mini scigaczu to głupi pomysł!

 

 

Stary, no po prostu masz super rady :/

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcial bym abyscie pomogli znalesci jakies dobre moto dla mnie... Interesuje mnie pojemnosc 125cc! Cena do 3000! wczesniej jezdzilem tylko motorynka!:smile:

Aha... chodzi o scigacza! Moze tez byc cos nie tylko na asfaltowe drogi... poniewaz bede jezdzil glownie na wsi!

Pozdro

1. Wyrób stosowne uprawnienia do kierowania motocyklem.

2. Zdecyduj się, czego tak naprawdę oczekujesz od jednośladu.

3. Jak już spełnisz warunki określone w pkt. 1 i 2, rozejrzyj się np. za Suzuki GN 125 - do ścigacza mu daleko, za to po wsi da się nim jeździć (chociaż lepsza byłaby może maszyna terenowa/uterenowiona), a za 3000 coś na wtórnym rynku na pewno wyrwiesz.

 

Stary, no po prostu masz super rady :/

Najgorsze, że ktoś takie "dobre rady" może wziąć sobie do serca.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyrób stosowne uprawnienia do kierowania motocyklem.

2. Zdecyduj się, czego tak naprawdę oczekujesz od jednośladu.

3. Jak już spełnisz warunki określone w pkt. 1 i 2, rozejrzyj się np. za Suzuki GN 125 - do ścigacza mu daleko, za to po wsi da się nim jeździć (chociaż lepsza byłaby może maszyna terenowa/uterenowiona), a za 3000 coś na wtórnym rynku na pewno wyrwiesz.

Najgorsze, że ktoś takie "dobre rady" może wziąć sobie do serca.

 

 

Ja mam urodziny w sierpniu i najprawdo podobniej bede 3 mies wczesniej prawko robil... tak zeby na wakacjie juz bylo! Wiec uprawnienia bede ^^ Moze troche przesadzilem z tymi 3000 ale nie wiem dokladnie... ze 4tys powinnem miec.

Kolega chce mi sprzedac Cagive Mito za 4000... Oplaca sie jak na piersze moto?(pierwsze o takiej pojemnosci, bo wczesniej mialem przygode z motorynka^^)

A co do tych wiejskich drog to wlasnie jest tam wiecej asfaltu niz "polnych drog" a pozatym ja nie mieszkam na wsi tylko tam moto bede trzymal! A robie prawko zeby muc jezdzic z dzialki do krk... I glownie tam bede jezdzil!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies zjak bym ci tak doradził :D mam 17 lat :) ods zawsze śmigłem moto... w zerówce jakies tma komarki, klasa 1-3 podstawówki motorynka, 4 klasa WSK dziadka... jaxda głównie po polach :D:D puxniej czsami jawa 350 kumpla.... zrobiłem sobie karte motorowerow, nom i kupiłeo sobie upragnionego simsonka S-51 :P super maszynka..... :) nom ale wiesz nei można całe zycie simkiem jexdzic.. nom i zaczołem sie zastanawiac.. na co tu zmienic... nom i myslałem sobie o takiej HONDZIE NSR 125 zajebista maszynka... dwuch kumpli ją ma i powiem ci, że smiga pięknie, ale..... ale jest troche droga jesli chodzi o tą pojemnosc.... wiesz za ta samą kase można kupić oświększego.. nom i doszedłem do wniosku, że kupuje SUZUKI GS 500E :) od wrzesnia jestem śzczęśliwym posiadaczem suzi... jest zajebiista :) wiadomo troche brakuje tej mocy, ale na poczxątek wystarcza,,, naucze sie jeździć do porządku, nabiore torche doświadczenia..... obyje się z predkościa, jesli można to tak nazwać.. nom i jakiej 600 biore :0 także polecam GS500E NA POCZąTEK :) POZDRAWIAM I SZEROKOśCI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies zjak bym ci tak doradził :) mam 17 lat :) ods zawsze śmigłem moto... w zerówce jakies tma komarki, klasa 1-3 podstawówki motorynka, 4 klasa WSK dziadka... jaxda głównie po polach :D:D puxniej czsami jawa 350 kumpla.... zrobiłem sobie karte motorowerow, nom i kupiłeo sobie upragnionego simsonka S-51 :P super maszynka..... :) nom ale wiesz nei można całe zycie simkiem jexdzic.. nom i zaczołem sie zastanawiac.. na co tu zmienic... nom i myslałem sobie o takiej HONDZIE NSR 125 zajebista maszynka... dwuch kumpli ją ma i powiem ci, że smiga pięknie, ale..... ale jest troche droga jesli chodzi o tą pojemnosc.... wiesz za ta samą kase można kupić oświększego.. nom i doszedłem do wniosku, że kupuje SUZUKI GS 500E :) od wrzesnia jestem śzczęśliwym posiadaczem suzi... jest zajebiista :) wiadomo troche brakuje tej mocy, ale na poczxątek wystarcza,,, naucze sie jeździć do porządku, nabiore torche doświadczenia..... obyje się z predkościa, jesli można to tak nazwać.. nom i jakiej 600 biore :0 także polecam GS500E NA POCZąTEK :) POZDRAWIAM I SZEROKOśCI :)

 

 

 

No tak tylko ze Suzuki GS 500E kosztuje ~6tys!! A ja az tylu nie bede mial! Bo bede mial max 4 tys ;/

 

A NSR 125 kupi sie juz do 4tys^^ zreszta bardziej mi sie podoba ta NSR... Wiec z tych dwuch bardziej sklonny jestem do NSR

 

Pozdro

Edytowane przez Pawsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies zjak bym ci tak doradził :cool: mam 17 lat :biggrin: ods zawsze śmigłem moto... w zerówce jakies tma komarki, klasa 1-3 podstawówki motorynka, 4 klasa WSK dziadka... jaxda głównie po polach :D:D puxniej czsami jawa 350 kumpla.... zrobiłem sobie karte motorowerow, nom i kupiłeo sobie upragnionego simsonka S-51 :P super maszynka..... :biggrin: nom ale wiesz nei można całe zycie simkiem jexdzic.. nom i zaczołem sie zastanawiac.. na co tu zmienic... nom i myslałem sobie o takiej HONDZIE NSR 125 zajebista maszynka... dwuch kumpli ją ma i powiem ci, że smiga pięknie, ale..... ale jest troche droga jesli chodzi o tą pojemnosc.... wiesz za ta samą kase można kupić oświększego.. nom i doszedłem do wniosku, że kupuje SUZUKI GS 500E :biggrin: od wrzesnia jestem śzczęśliwym posiadaczem suzi... jest zajebiista :smile: wiadomo troche brakuje tej mocy, ale na poczxątek wystarcza,,, naucze sie jeździć do porządku, nabiore torche doświadczenia..... obyje się z predkościa, jesli można to tak nazwać.. nom i jakiej 600 biore :0 także polecam GS500E NA POCZąTEK :) POZDRAWIAM I SZEROKOśCI :)

 

Polecasz GS'a na 1 motor dla 15'latka ? ? ? Moim zdaniem to bez sensu, aby gdzieś ukradkiem jeździć po wiejskich drogach bez prawa jazdy. Najlepiej kup sobie coś mniejszego i na tym zbieraj doświadczenie, a przede wszystkim musi to być legalne. Nie, żebym był jakimś moralizatorem, ale na prawdę tak jest lepiej. Jak mnie nie posłuchasz to ok, ale sam się przekonasz, że nie warto.

 

Dla Ciebie polecałbym jakąś 125'tkę. Olsen proponował Ci gienka, może to całkiem niezły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, masz 4 tys.?

 

Zamiast NSR 125, na którą wybulisz całą kasę, kup MZ ETZ 250 lub 251 w dobrym stanie. Będziesz miał dobry motocykl na start, a pieniędzy wystarczy Ci na podremontowanie, jakieś ciuchy i rejestrację/ubezpieczenie (bo pamiętaj że koszty się nie kończą na samym zakupie moto :) ).

 

Gleba na plastiku, nawet takim małym, boli finansowo...

 

MZ 250/251 to pełnowartościowy motocykl, o rozsądnej mocy - 21 km, i przyzwoitej v max rzędu 130 kmh. Przyspieszenie też ma całkiem całkiem. Wiem, że to nie jest japonia, ale wielu z forumowiczów zaczynało od takiego motocykla i zdaje mi się, że wspominają go dobrze.. śmigając na swoich nowych tysiączkach :)

 

No i oczywiście obowiązkowo zrób prawo jazdy!

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...