Skocz do zawartości

Który naked lepszy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję HONDE raczej 900ccm. Motor na długo z nowoczesną linią (jeżli takie lubisz) Technologicznie zaawansowany i sprawdzony silnik chłodony wodą (zawsze więcej do popsucia ale w japończykach mało się psuje)

 

PS We włoszczyźnie też chyba że masz pecha albo jesteś rzeźnikem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po większym zastanowieniu stwierdziłem, że musze zrobić wszystko żeby zdobyć dodatkową kasę na Horneta 900. Wydechy ma dużo ładniejsze, wydają bardzo przyjemny odgłos :( Ostatnio właśnie 900-ka mnie mijała, ale nie zdążyłem się przypatrzeć na jakich numerach, ale chyba nie była z 3miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mam jeszcze pytanko....na dzisiejszym ATAKU u nas w 3mieście stała Yamaszka XJR1200. Bardzo podobna do XJR1300. Czy produkują jeszcze XJR1200' date=' jeśli tak to w jakiej mniej więcej cenie. Jakie to ma osiągi ?[/quote']

 

XJR 1200 juz nie produkują.

Nową 1300 kupisz za 40.900 (O! cena wymarzonego moto stale rośnie :lol: ). Ile kosztują starsze modele, nie wiem.

Co do XJR 1300 to dane są mniej więcej takie: silnik hłodzony powietrzem,DOHC, 16 zaworów, 1251 ccm, 106, moment 104 Nm przy 6000 obr/min, 224 kg.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio sie interesowałem (bliżej XJR), mogę wymienić kilka różnic:

- XJR1200 produkowane były od 1995 do 1999, później weszły XJR1300

- w 1200 mamy mniejszą pojemność, ale moc jest taka sama (może o 3 konie mniejsza), moment maksymalny taki sam. Maksymalne wartości momentu i mocy osiągane są przy tych samych prędkościach obrotowych wału.

- 1300 ma podobno lepszą charakterystykę, bardziej płaską krzwą momentu - ogólnie jest trochę mocniejsza, jednak 1200 i tak powala z nóg elastycznością.

- 1200 jest znacznie tańsza, parę ładnych tysięcy

- 1300 ma inną ramę, rury ramy mają średnicę zwiększoną o 1mm.

- zawieszenie - 1200 w wersji SP miała Ohlinsa z tyłu, 1300 SP też. Od chyba 2002, albo 2003, wszystkie XJR1300 maja Ohlinsa (niektórzy twierdzą, że nie jest on lepszy od standardu)

- hamulce: 1300 ma lepsze hebelki, początkowo od Yamahy Thunderace, później od R1. W 1200 popularne jest wymienianie przewodów na stalowe - wtedy heble są zajebiste.

- wersje SP i najnowsze mają wygodniejsze siedzenie (nie gładkie, tylko takie śmieszne - wytłaczane), różnica w komforcie jest podobno znaczna.

- obie najładniej wyglądają w kolorze czarnym (ewentualnie jednolite, ciemne) :lol:

- obie są:

trudne do znalezienia w Polsce

najpiękniejszymi ze współczesnych motocykli

trudne do sprzedania w Polsce (gdzie popularne są nakedy raczej do 600ccm)

najpiękniejsz ... to już było :(

palą tyle samo - przy ostrym w dupę - ogromne ilości (ale to nie do tego służy)

 

Jakby coś trzeba jeszcze było dopisać, no problem.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mobile.de/SID343M9RGnMDa6HpvCXF...0&sr_search.y=0

 

klepnij na ten link ( 8O ) i zobacz - 62 XJR 1200 z Niemiec. Później możesz się dowiedzieć, ile dochodzi kasy za sprowadzenie, VATy, sraty itd. Potem się dowiedz, kto Ci sprowadzi moto i jesteś w domu.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X11 to naked na bazie silnika z XX. Jednak jeżeli chcesz, żeby Twój motocykl wyglądał klasycznie, to Ci sie nie spodoba. Jest gigantyczny, ma 140 KM, wieeelki zbiornik, wieeelkie wloty przed chłodnicą (w zasadzie po bokach) i rama, jak w XX, czyli silnik zasłonięty belką z aluminium. Wada: wygląd (rzecz gustu), zaleta - prowadzenie, sztywność...

X4 z kolei jest bardziej customową wariacją na ten sam temat, co XJR. Piękne moto, ale zdecydowanie mniej klasyczne, niż XJR. Skłania się raczej do tradycji amerykańskich - długo i nisko, choć nie jest customem.

 

X11: http://www.svetmotoru.cz/honda_-_x11.htm

X4 : http://www.bsmotoring.com/2002/02apr18_1.htm

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...