Skocz do zawartości

ROMET


radzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Punkbuster

Jawa 50 SPORT (zdjęcie:http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=71adbb32759eb79a)

czyli całkowicie odblokwany czeski silnik JAWA 223 mugł rozbujać Jawa 50 SPORT do 80km/h na trzecim biegu czyli jakieś 3,5km przy 6500 obr. ale niemiecki silnik jest lepszy bo 3,7KM/2,72kW :P prędkośc max. 82km/h

jesli chodzi o ogara 200 hymm... krutki cytat powinien to wyjasnić:

Silnik w Rometach ma 2 KM ale oryginalnie w Jawach ma 3,5 KM (doświadczony mechanik może podnieść osiągi nawet do 4,5 KM). Ograniczenie jest spowodowane stanem polskiego prawa w okresie produkcji tego modelu (motorowery nie mogły przekraczać prędkości 45 km/h, więc stworzono wersję zdławioną silnika poprzez przeprojektowanie między innymi: zębatki przy tylnym kole o zwiększonej średnicy tak by pomimo najwyższego momentu obrotowego przewidzianego dla silnika motorower nie osiągnął większej prędkości co za to innych powinno ucieszyć z uwagi na zwiększoną przez to moc szczególnie widoczną podczas ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym ze jak jest z tą mocą w jawkach to nie jest jednoznacznie wyjaśnione, wg niektórych źródeł 2KM, wg innych 4,6KM. W samej oryginalnej instrukcji jest napisane na 1 kartce 2KM a w środku 4KM.

 

Mniejsza z tym, ale porównaj sobie możliwość dłubaina przy simku, a przy czyms z silnikiem jawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym ze jak jest z tą mocą w jawkach to nie jest jednoznacznie wyjaśnione, wg niektórych źródeł 2KM, wg innych 4,6KM. W samej oryginalnej instrukcji jest napisane na 1 kartce 2KM a w środku 4KM.

 

Mniejsza z tym, ale porównaj sobie możliwość dłubaina przy simku, a przy czyms z silnikiem jawki.

a tam te Ogary 200 te z czeskimi silnikami nie były takie złe były gorsze a po za tym to jak ja miałem dawniej to jak ojciec mi zrobił to zachrzaniał prawie 80km/h to było cudo moze niektórym bedzie sie wydawało ze bajki opowiadam ale wszystko było odpicowane zrobiony tuning zmieniony cylinder,gażnik,oraz najważiejsze przełożenia to żeden simson 4 biegowy nie miał szans.chyba ze też po tuningu to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuning zmieniony cylinder,gażnik,oraz najważiejsze przełożenia to żeden simson 4 biegowy nie miał szans.chyba ze też po tuningu to już inna sprawa

to ja zrobie tuning w simaku i wtedy mozemy pogadac, wystarczy ze wsadzisz 60cm do simsona i juz jedzie 85, niemowie juz o innych przerobkach

 

Buahahaha Simso 2x mocniejszy od Ogara 200 ? Ogar 200 po odblokowaniu ma 3.6 KM czyli tyle co Simson!!

jezdziles simsonem??

przyjedz tym swoim ogarem do mnie i zbobaczymy czy chociaz na sekunde mnie wyprzedzisz

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zrobie tuning w simaku i wtedy mozemy pogadac, wystarczy ze wsadzisz 60cm do simsona i juz jedzie 85, niemowie juz o innych przerobkach

 

A słonie latają :buttrock:

 

Taa jeździłem Simsonem i Ogarem w bdb stanie i według mnie nie różnią się w ogóle osiągami :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co wy mowicie za bzdury. Jawka odblokowana spokojnie bierze simsona na przyspieszenie i na vmax. Na 2 biegu simson ja troszke dochodzi ale nie na dlugo. Vmax mojej jawki to 75km/h mierzone przy ktm'ie . Jawka z cylindrem 60cc. przedtem szla 70km/h. Problem jest w tym ze jawki sa z reguly zaniedbane i zablokowane (lub odblokowane w niedbaly sposob). JAWKA RLZ

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no sory mylilem sie...

jawka bierze simsona na jedyncie i malym gazie ma wtedy 140km/h niesprawdzalem ile pojedzie na pelnym gazie na jedynce bo sie boje ze zjara gume za mocno i asfalt zerwie....

kazdy cwaniak ktory pisze ze simson jezdzi jak ogar niech wezmie ta swoja jawke albo ogara i przyjedzie do mnie sie poscigamy bo widze ze albo jezdziliscie jakims kompletnymi zlomami,albo wam chodzi o jakies simsony sr2 itd.

przypominam ze porownujemy model s51 i s50 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Moim zdaniem nie jeździliście w życiu odblokowanym Ogarem 200 w dobrym stanie.

jezdzilem w zyciu 2 ogarami w idealnym stanie,1 w gorszym stanie i 3 jawkami w jeszcze gorszym, oprocz tego simakiem obok jawki kolegii w bdb stanie smigalem

i do tego jezdzilem 5 simsonami z tego jeden kompletny zlom i itak lepiej od jawki i ogarow jezdzil!!!!!

jedyny wislak widze ze wie o czym mowa....

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde romet 2 biegowy kadet zarejstrowany zrobilem nim nie oszukujac nikogo z 4 tys km bez zadnej awari

w tym trasy po 30km w jedna strone;D ah kupilem po remoncie i przez te 4 tys km tylko mi sie kondensator odkrecil i sie tlukl:) wiec zdjolem dekiel i dokrecilem, nie wsadzilem w niego ani jednej zlotowki :) normalnie nic nawet nie wime jak silnik w srodku wyglada :crossy: :P :crossy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy czego tak sie spinasz??? Moge sie założyć o co chcesz że jeżeli 2 silniki: jeden jawki a drugi simsona zrobic na stan dokładnie taki sam, chodzi mi o to żeby silnik jawki złożyć z taką dokładnością jak simsona czyli zlikwidować niedoskonałości odlewnicze itp itd do na bank osiagi jawki beda lepsze albo przynajmniej bardzo zbliżone do simsona :crossy:

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...