Skocz do zawartości

Prostownik do akumulatora 12V - jaki kupić?


Pomóżcie wybrać prostownik.  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrać ?

    • http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-0-8a-ctek-xs-800-gwa-5-lat-i3225851635.html
      3
    • http://allegro.pl/motocyklowy-prostownik-z-mikroprocesorem-5a-12v-i3235439926.html
      0
    • http://allegro.pl/prezent-ladowarka-prostownik-optimate-2-motofaza-i3239400679.html
      3
    • http://allegro.pl/jmp-800-12v-ladowarka-akumulatorowa-prostownik-i3179674974.html
      0
    • Inny..
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, 0,08 A, sprawdzałem miernikiem.

 

Kermit widocznie masz aqu już padnięte. Moje padnięte motocyklowe aqu również ładowało się chwilę i silnik zakręcił tylko raz. Pojemność się zmniejsza i szybko się ładuje.

 

Nowy akumulator motocyklowy ładował mi się ponad 24 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm aku ma jakieś 3 lata, a ostatnio przez te mrozy dojeżdżam codziennie na uczelnie 2,5km tak że było więcej kręcenia rozrusznikiem niż tego jeżdżenia. No tak pojemność się zmniejsza więc i może się szybko ładuje ale mi na trybie podtrzymywania prądu jak i ładowania pokazywało 18A a skoro producent podaje maksymalny prąd ładowania 3,8A to skąd się wzięło te 18A, wydaje mi sie że ładowarka jest wadliwa. Aha kolega też nim ładował i naładował mu też w ok 2h, a potem szybko padał. Załączył "normalny" duży prostownik samochodowy i aku mu trzyma prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem pomiaru miernikiem (najtańszym za 10zł) i wyszło że napięcie jest 12,5V a prąd ładowania aż 18A :icon_eek: Coś nie jest nie tak skoro producent podaje maksymalny prąd ładowania 3,8A, ale to by w sumie wytłumaczyło dla czego tak szybko mi naładował akumulator. Coś do dupy te super lidlowskie prostowniki.

pewny jesteś że to było 18A? Bo te wszystkie tanie multimetry to mają max 10A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewny jesteś że to było 18A? Bo te wszystkie tanie multimetry to mają max 10A

No i tu jest pies pogrzebany, bo to było chyba 18mA :biggrin: mierzyłem na zakresie 20mA Jak to jest bo już zgłupiałem jak daje na zakres 20mA to wynik odczytuje w mA, a jak daje zakres 200uA to wynik odczytuje w uA?. No to w takim razie dla czego go tak szybko naładował (koledze też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest pies pogrzebany, bo to było chyba 18mA :biggrin: mierzyłem na zakresie 20mA Jak to jest bo już zgłupiałem jak daje na zakres 20mA to wynik odczytuje w mA, a jak daje zakres 200uA to wynik odczytuje w uA?. No to w takim razie dla czego go tak szybko naładował (koledze też)

Jest tak jak mówisz, a co do czasu ładowania to od początku października jeździłem 3 razy, w sumie około 60km, to akumulator ładował mi się może 5 sekund. Zastanawiam się czy prostownik jest ok. Przed ładowaniem było 12,73, po ładowaniu 13,00 a po paru godzinach spadło do 12,80

Edytowane przez Lukepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was używa tego:

 

http://www.allegro.pl/item867287782_prosto...miser_360t.html

 

Zastanawiam się, jak myślicie warto?

Ja używam takiego prostownika. Kupiłem go pare miesięcy temu za 40 funtów. Prostownikiem juz ładowałem akumulator samochodowy od diesla i aku motocyklowy. Prostownik sprawuje sie dobrze i sam decyduje co w danym momencie ma robić:) Ładowanie zaczyna (w zależności od stanu rozłądowania akumulatora) większym amperażem, a później zmniejsza natężenie. Po naładowaniu w pełni akumulatora przechodzi w stan czuwania. Pokazuje kondycje baterii czyli słaby i mocny. Posiada fynkcje zimową. Można nim ładować baterie żelowa i kwasowe do poemności 125ah. W zestawie jest krótka instrukcja, kabel z tzw krokodylkamo, kabelek z wtyczką i kabelek do podłączenia na stałe z baterią do ww wtyczki oraz uchwyt i 2 śruby do zamocowania na ścianie.

Ładowarka prosta w obsłudze. Jak dla mnie bardzo udany zakup. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostownik z Lidla ładuje impulsowo.

Tanie mierniki moga zczytywac tylko górkę nateżenia, pzrez co moga takie dizwadła wyść.

W taki ziąb akumulator jak ma juz 75 % to może nie zakręcić.

A w normalną pogodę przy ok 50-60 % naładowania może być już trup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego prostownika. Kupiłem go pare miesięcy temu za 40 funtów. Prostownikiem juz ładowałem akumulator samochodowy od diesla i aku motocyklowy. Prostownik sprawuje sie dobrze i sam decyduje co w danym momencie ma robić:) Ładowanie zaczyna (w zależności od stanu rozłądowania akumulatora) większym amperażem, a później zmniejsza natężenie. Po naładowaniu w pełni akumulatora przechodzi w stan czuwania. Pokazuje kondycje baterii czyli słaby i mocny. Posiada fynkcje zimową. Można nim ładować baterie żelowa i kwasowe do poemności 125ah. W zestawie jest krótka instrukcja, kabel z tzw krokodylkamo, kabelek z wtyczką i kabelek do podłączenia na stałe z baterią do ww wtyczki oraz uchwyt i 2 śruby do zamocowania na ścianie.

Ładowarka prosta w obsłudze. Jak dla mnie bardzo udany zakup. Polecam

 

Dzięki :wink:

 

Jeszcze pytanie, można bez absolutnie żadnych konsekwencji zostawić podłączonego do aku na całą zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdluzej mialem podlaczony prostownik na miesiac (zima w Anglii jest bardziej przyjazne motocyklistom:) Z uruchomieniem moto nie bylo zadnego problemu. Akumulatorowi nic sie nie stalo. Ladowarka wlaczona byla na tryb zimowy. Moje aku to zelowka 12 ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat bo laik jestem i potrzebuję opinii kogoś z branży elektro.

 

mam prostownik samochodowy 12V 6A

 

na akumulatorach mam wpisane max 4A do ładowania szybkiego: dla motoaku bodajże godzina, dla sedesaku max 30minet

 

czy mogę podłączyć ten 6amperowy i jeśli tak max jak długo? jakie są potencjalne zagrożenia?

 

proszę o konkretna informację od ludzi z branży, a opinie w stylu "próbowałem i nic się nie stało" proszę zostawić dla siebie

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem pomiaru miernikiem (najtańszym za 10zł) i wyszło że napięcie jest 12,5V a prąd ładowania aż 18A :icon_eek: Coś nie jest nie tak skoro producent podaje maksymalny prąd ładowania 3,8A, ale to by w sumie wytłumaczyło dla czego tak szybko mi naładował akumulator. Coś do dupy te super lidlowskie prostowniki.

 

lidl tylko nakleja na nich swoje logo. Te same prostowniki występują jeszcze pod kilkoma innymi brandami.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...