Skocz do zawartości

Obniżenie zwieszenia


Mateusz i vn 800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

sezon sie skończył a ja po lekkim szlifie zdecydowałem sie remontować moto (kawasaki vn 800a)

przeglądając strone o nt vn800

 

www.vulcan800.de

 

zauwazyłem ze wiekszośc motorków w galerii przerobionych ma obniżone tylne zwieszenie.

 

Chciałem sie dowiedzieć w jaki sposób można to wykonać, czy jest to skomplikowana sprawa no i jak to wygląda cenowo?

 

dodam ze jest to zawieszenie typu softail...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie softail tylko uni-track :buttrock: Możesz obniżyć moto kupując lowering kit /lo-kit/, albo po naszemu skoczyć do sklepu tuningowego samochodziarzy i poszperać w kompletach do obniżania sprężyn w amorach - bo tylko na tym to polega- dociśnięcie sprężynki tylnego amora...

PS

nie polecam stosowania na naszych drogach jak śmigasz z pasażerem i tobołami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam stosowania na naszych drogach jak śmigasz z pasażerem i tobołami...

 

Fajna sprawa u mnie też możnaby to zrobić, ale niestety musze się przychylić do wypowiedzi kolegi.

Edytowane przez bjoernrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij ja w swoim choc innym zrobilem to moze inaczrj bom mam regulowane zwieszenie ale po kilku kilometrach trasz Gorzow poznan wrocilem a nawet srobilem troche mieksze bo szczeka w kasku mi sie otwieralw :icon_mrgreen: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szczerze odradzam obniżanie zawieszenia. Ja miałem obniżone i niemiłosiernie darło na wybojach /z plecaczkiem/. Jak z kolei bardzo usztywniłem, to trzęsło aż zęby zgrzytały. Najlepiej miękkie zawieszenie ale nie za nisko.

 

potwierdzam to moze i ladnei wyglada ale konfort z jazdy zaden!

a i szkoda sprzecika, prawda?

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem z highway hawka lowering kit za 188 zl ale jeszcze nie zalozony bo moto w serwisie.

Mam nadzieje ze tyl pojdzie lekko w dol no i ten komfort tak bardzo sie nie pogorszy... :icon_mrgreen:

 

Relacje zdam na wiosne!

 

Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem z highway hawka lowering kit za 188 zl ale jeszcze nie zalozony bo moto w serwisie.

Mam nadzieje ze tyl pojdzie lekko w dol no i ten komfort tak bardzo sie nie pogorszy... :cool:

 

Relacje zdam na wiosne!

 

Pozdrawiam :icon_mrgreen:

 

jest dostepne takie coś do intrudera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem. Do intrudera sa ale cale tylne amory a to pewnie troche kosztuje... (mam sam katalog, bez cennika)

Bo Ty masz je na wierzchu a ja w vnie jeden i schowany i dlatego do tych z imitacja twardego zawieszenia (dragi, volusia, vn.) daja same zestawy obnizajace.

 

Jak chcesz moge Ci podac nr katalogowy i tel gdzie powiedza cene.

Ale to highway hawk i moze byc drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dostepne takie coś do intrudera?

 

Jest. Koszty spore bo pod 2000 zł. Można po taniości spróbować kupić używane krótsze amorki (np: jak kolega Krzychu.2000 od Hondy VTX, Shadow, Valkiria) ale istnieje prawdopodobieństwo kupienia złych (np: o za długuim skoku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można po taniości spróbować kupić używane krótsze amorki (np: jak kolega Krzychu.2000 od Hondy VTX, Shadow, Valkiria) ale istnieje prawdopodobieństwo kupienia złych (np: o za długuim skoku).

Od VTX 1300/1800 fabryczne mają 12.5". Mozna kupić progresywne od 10.5" w górę. A jakie sa w Intruzie?

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...