Skocz do zawartości

Kopci po deszczu


korekson13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witka! Jestem świeży formalnie w temacie (od zaledwie kilku miesięcy posiadam swoje moto), chociaż teoretycznie motocyklową paranoje mam już od kilkunastu lat. Niestety teoria z praktyką często w parze nie chodzi, więc do bardziej doświadczonych mam pytanie. Zauważyłem, że po postoju na deszczu silnik po uruchomieniu strasznie kopci przez parę minut. Domyśliłem się, że wilgoć dostaje się do silnika. Spytałem więc koleżki z pracy co z tym zrobić (doświadczony motocyklista), powiedział, że można uszczelnić go sprajem uszczelniającym. Po zastosowaniu tego cuda silnik po rozgrzaniu zmienił kolor na granatowy a docelowego działania w ogóle niebyło (kopcił tak jak wcześniej). Teraz mam dylemat: wyjmować silnik i zmieniać uszczelki czy olać sprawę i czekać do remontu jakiegoś.

Z góry dzieki za zainteresowanie.

Edytowane przez korekson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumiem :) pomalowałes sobie cały silnik jakimś uszczelniaczem :clap: pozwól że tego nie skomentuje ;)

 

co do "dymienia" to jezeli to faktycznie tylko przy odpalaniu po deszczu to jest kilka możliwści :

- do układu wydechowego dostaje się woda która po uruchomieniu na wskutek temperatury odparowuje i z tąd biały "dym"... sprawdź czy tak się nei dzieje...

-woda może jakimś cudem dostawać się do airboxa i być zasysana razem z powietrzem do silnika ... efekt może byc podobny jeśli to tylko mgiełka jak wiecej wody to może być problem z uruchomieniem i równą pracą

-zawilgocona instalacja WN i na wskutek tego jeden cylinder nie pracuje poprawnie i niespalone paliwo dopala się w układzie wydechowym

 

jednak nie piszesz nic o nierówno pracującym silniku więc najprawdopodobniej opcja nr 1 :cool:

 

 

silnika jeszcze może nie wyjmuj :banghead:

jeśli tak jest tylko po deszczu to sie nie przejmuj ;)

Edytowane przez lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, brakiem doświadczenia i wiedzy człowiek nigdy grzeszyć nie przestanie. Niepowiedziałeś jednak czy jest to normalna sprawa z tym wydechem, czy trzeba temu zaradzić, czy unikać postojów na deszczu jak wampiry słońca?

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze to nie jest normalne. Przyjrzyj sie calemu ukladowi wydechowemu, poszukaj nieszczelnosci. A jaka masz koncowke wydechu? No i kwestia zasadnicza, jakiego koloru jest ten dym? Bialy czy siwy?

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co za bzdury :clap: Podczas tekiej pogody to przecież normalne. Z gęby też puszczasz białą parę, a dmuchasz tylko 36st.C. Z wydechu idzie kilkaset stopni, więc zanim silnik i układ wydechowy się nie nagrzeje będzie puszczał głęby białej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...