Skocz do zawartości

honda xl 500s 82r. -pali zarówki


skuwiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam...

moj kolega ma nastepujacy problem...

otóz po zalozeniu zarowek przewidzianych w instrukcji i dodaniu gazu motocykl pali zarowki...(6v)

nawet po zalozeniu 12v dzieje sie to samo....

bardzo bym prosil o pomoc....

z gory dzieki....

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sprawdzi polaczenia masowe instalacji swego motocykle ( rozkrecic, oczyscic, posmarowac diaelektrykiem i skrecic - te w lampie tez ) no i prawdopodobnie wymiana regulatora napiecia, ktory w tym moto moze byc osobno a nie zblokowany z prostownikiem. W razie problemu z dostaniem takiego regulatora trzeba troche przerobic instalacje i zastosowac typowy regler ( solid state regulator rectifier ) sprzedawany do altkow 6V - Podtronics lub Tympanium.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.... przekaze mu i zobaczymy co bedzie sie dzialo...

pozdrawiam

 

TEŻ MYSLAŁEM, ŻE TO REGULATOR, ALE JAK ZOBACZYŁEM SRWSÓWKĘ TO ZWĄTPIŁEM:/

mianowicie: moto nie ma regulatora napiecia do świateł, jest tylko jeden od ładowanai akumulatora.

do świateł idzie kabel prądowy prosto z cewki (przechodzi tylko przez włącznik na kierownicy i przełącznik mijania/drogowe)...

CO ZROBIĆ Z TYM FANTEM ?? tylko nie piszcie, że cewki do wymiany, bo gdzie ja takie dostanę:/ ...

może da się je zregenerować(w zakładach, gdzie przewijają silniki elektrczne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliscie w ogóle napiecie na żarówce po dodaniu gazu? Ciekawe ile daje alternator.I też stawiam reg.napięcia.

Zresztą Adam M. sie wypowiedział czyli wszystko jasne.

 

A sprawdzaliscie w ogóle napiecie na żarówce po dodaniu gazu? Ciekawe ile daje alternator.I też stawiam reg.napięcia.

Zresztą Adam M. sie wypowiedział czyli wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to troszke inne rozwiazanie.

Jedna cewka altka daje na swiatlo przez przelacznik, a reszta przez regulator daje na ladowanie.

Adam M.

 

Dokładnie tak.

Tu musi się zgadzać dokładnie moc i napięcie żarówki.

W przeciwnym przypadku będzie palić żarówki lub będzie świecić na żółto.

Taka prądnica nie ma żadnej regulacji i na luzie daje nawet 50 V.

Dopiero po obciążeniu odpowiednią żarówką napięcie spada do około 6 lub 12V i jest w miarę stabilne w szerokim zakresie obrotów.

Przykładowo, jeśli wkręcisz żarówkę 24V 5W to prawdopodobnie i tak zostanie ona spalona na wysokich obrotach.

Po prostu nieobciążona prądnica da za duże napięcie.

Musisz się upewnić, na jakie napięcie powinna być żarówka a potem możesz eksperymentalnie dobrać moc.

Jeśli świeci za jasno to daj żarówkę o większej mocy i na odwrót.

Pozdrawiam.

Edytowane przez sebazaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie to opisales. Oprocz tego sprawdzilbym jak wyglada od srodka ten przelacznik i potraktowal bym go najpierw jakims plynem czyszczacym styki a potem smarem diaelektrycznym tak zeby miec pewnosc ze wszystko jest tam w idealnym stanie. Awaria tego przelacznika moze latwo doprowadzic do uszkodzenia altka - dlatego w poczatkach lat 80 tych zrezygnowano z tego rozwiazania na poczet obecnie stosowanego - wszystkie cewki podlaczone sa do reglera i prad zmienny jestr tam prostowany i regulowany na 14.5V, a potem dopiero idzie do roznych odbiornikow.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

moj kolega ma nastepujacy problem...

otóz po zalozeniu zarowek przewidzianych w instrukcji i dodaniu gazu motocykl pali zarowki...(6v)

nawet po zalozeniu 12v dzieje sie to samo....

bardzo bym prosil o pomoc....

z gory dzieki....

pozdrawiam...

a czy jest załozony akumulator bo jesli nie ma to przez to moze palić zarówki u mnie też tak sie działo gdy nie było załozonego akumulatora przestało gdy załozyłem albo gdy zmnieniłem zarówki na 24V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...