Skocz do zawartości

Polecam Kask!


Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem tez ze jak juz porzadnie udezysz kaskiem o ziemie to juz nie ma takich wlasciwosci jak na początku - ciekawe czy to prawda??

Gdyby bylo inaczej, to kaski moglyby byc jak ubior glowy Zawiszy Czarnego :) (a nie sa..)

BTW: Opierajac sie na moim doswiadczeniu wspinaczkowym moge powiedziec, ze kazdy nowoczesny kask jest w przypadku ciezszego 'zdarzenia' jednorazowy - on ma za zadanie przyjac na siebie i jakos rozlozyc sile uderzenia.. jakos = w przypadku skrajnym ma sie rozsypac, zamiast lepetyny jego posiadacza.

Tak wiec nawet jesli zewnetrznie nie widac zadnych uszkodzen, to w przypadku mocniejszego wypadku trzeba liczyc sie z tym, ze gdzies przyjeta energia znalazla sobie miejsce/ujscie.. i nastepnym razem dobierze sie do naszego skalpu, bo kask TYM RAZEM rozsypie sie wczesniej/za wczesnie.

Amen :)

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tego pdf-a. Zdjecia sa a cen nie ma :)

 

 

W PDFie ceny są-może patrzysz nie na tego z wyprzedażą tylko z ofertą http://www.intermotors.pl/promocje/katalog...rzedaz_2006.pdf :icon_mrgreen:

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym się wypowiedzieć co do kasków - one są urządzeniami jednorazowymi. W przypadku gdy uderzymy nim mocno to niestety mimo gdy nie będzie widać większych uszkodzeń to kask i tak będzie do wyrzucenia.

Ja bym się bał taki kask zakładać po raz drugi na głowę. Oczywiście nie jest tutaj mowa o upadku kasku z motocykla.

Podobnie jest z pasami bezpieczeństwa w samochodach. Jesli trafimy na szrota niby powypadkowego to dla własnego bezpiczeństwa warto wymienić pasy na nowe, potem jest wielkie zdziwienie gdy ktoś ginie w takim zużytym już samochodzie, potem jest rozpacz i obojętności bo "pasy nie pomagają, po co je w ogóle zapinać".

Pasy raz użyte tracą swoje właściwości, po przyjęciu energii niestety już nie zregenerują swoich właściwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja preferuje kaski AGV ze względu na swoje ciekawe malowania. Natomiast Shoei i Nolan mają u mnie wielkie poważanie. Shoei wiadomo, natomiast Nolan trochę nie doceniany. Myślę, że na pewnym poziomie kaski mają podobne właściwości różnia się jedynie detalami. Ktoś wyżej miał problem z numerem telefonu do Intermotors do Warszawy podaję, jeśli nic nie zmienili choć nie sądze - ul. Jagielońska 226140810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy moglby mi ktos napisac pare slow o kasku UVEX BOSS 530 Sport.Chce zakupic sobie taki i prosze o porade.Niech sie wypowie ktos kto mial z nim doczynienia.

Madriana z grupy "Halo Szczecin" w takim jeździ, więc się z nią skontaktuj :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...