Skocz do zawartości

Pytanie do Neo'siarzy


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że niniejsze forum zrzesza również posiadaczy (byłych i obecnych) bardzo fajnego skuterka, jakim jest Yamaha Neo's 50. Otóż byłem dziś w salonie Yamahy, przysiadłem się do Neo'sa i stwierdziłem, że dosyć wąski jest panel przedni, osłaniający nogi kierowcy (miałem bezpośrednie porównanie, gdyż do salonu wybrałem się swoim peugeocikiem). Mam w związku z tym pytanie do Forumowiczów(ek) (takich trochę roślejszych :buttrock: ), którym dane było pojeździć Neo'sem*: czy bardzo wieje Wam po nogach? Dla mnie to bardzo istotna sprawa, gdyż skuterem jeżdżę na okrągło przez 12 m-cy w roku, najczęściej w "cywilnych" portkach.

 

I z innej beczki: czy nie brakuje Wam przestrzeni bagażowej? Z tego, co zauważyłem, brak jest jakichkolwiek - jakże przydatnych - schowków w przedniej części skutera (całe szczęście, że przynajmniej ten pod kanapą jest w miarę pojemny i mieści się w nim kask pełnotwarzowy).

 

*Sam kiedyś przejechałem się tym skuterem (co prawda jedynie "dookoła śmietnika"), ale wtedy był upał i się człowiek nie zastanawiał, czy wieje po nogach.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie neos, niepowazny?? jest tyle fajnych sqterkow, np nrg mc2,3 i napewno mniej wieje niz w neosie, duzo mocniejszy ladniejszy i wogole, no ale twoj wybor

Do jazdy "przyjemnościowej" mam motocykl, a skuter traktuję czysto użytkowo (no, prawie) - ma mi służyć m.in. do dowożenia czterech liter do najbliższej stacji metra (ok. 3 km), ewentualnie rozkminiania miejskich korków.

 

Jeżeli jednak miałbym kiedyś zrezygnować z motocykla i mieć tylko skuter, zapewne wybrałbym jakiś wypasiony model (maksi, a nie "50").

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak juz masz brac to lepiej wziac lepszej klasy sqtra no nie?ceny sa bardzo zblizone,

Też mnie dziwi, dlaczego taki Neo's - w sumie fajny skuter, ale bardzo niewyszukany, niepowalający na kolana osiągami - kosztuje prawie 8 tys. zł, jak za tę kasę można wyrwać maszynę będącą o pół klasy wyżej.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za 8k to kupisz super sqtra, tyle ze uzywke ale wolalbym tam letniego albo dwu aeroxa albo sr niz nowego neosa, papatrz na wyglad, niemowiac juz o silniku ze w sr i aerox 2x mocniejszy, na pewno dluzej w cenie bedzie

 

a jak juz chcesz neosa to kup mbk ovetto chyba sie nazywa, taki neos ale pod nazwa mbk, i na pewno bedzie duzo tanszy,

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie...zgadzam sie z "Jimmym"

Jak juz masz klasc grubsza kase to kup sqtra lepszej klasy. Za ta sama cene moze troche z gorszym rocznikiem kupisz P. Speedfighta albo Aprillie SRke. Lepszy silnik i wyglad (moim zdaniem oczywiscie) ;) :cool: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja mysle tak:

Koledze nie brakuje predkosci bo ma spory motorek :icon_biggrin:

Ale wlasnie ... czy duzo zalezy Ci na predkosci ? i osiagach?

Jesli tak to spokojnie za 6 tys kupisz full wypas speedfighta 2 wrc ktory po odblokowaniu idzie 90km/h na prostej i ogolnie bardzo mi sie podoba optycznie i ja mam 173 cm i bez problemu chowam kolana i nie wieje ;]

Takze polecam go, chyba ze chcesz bardzo Yamahe to Aerox ... fajne sprzety (oczywiscie jak na skuterki, do manuala sie nie umywa:))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy "przyjemnościowej" mam motocykl, a skuter traktuję czysto użytkowo (no, prawie) - ma mi służyć m.in. do dowożenia czterech liter do najbliższej stacji metra (ok. 3 km), ewentualnie rozkminiania miejskich korków.

ale i tak za 8k to wolalbym te 3m pieszo przejsc

 

joke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja mysle tak:

Koledze nie brakuje predkosci bo ma spory motorek :cool:

Ale wlasnie ... czy duzo zalezy Ci na predkosci ? i osiagach?

Owszem, wyszaleć się mogę na motocyklu, aczkolwiek prędkość skutera jest dla mnie o tyle ważna, że nie lubię być zawalidrogą (m.in. po to rasowalem SV-kę; być może z tego też powodu następny skuter kupię większy niż 50 ccm).

 

Jesli tak to spokojnie za 6 tys kupisz full wypas speedfighta 2 wrc ktory po odblokowaniu idzie 90km/h na prostej i ogolnie bardzo mi sie podoba optycznie i ja mam 173 cm i bez problemu chowam kolana i nie wieje ;]

Takze polecam go, chyba ze chcesz bardzo Yamahe to Aerox ... fajne sprzety (oczywiscie jak na skuterki, do manuala sie nie umywa:))

pozdrawiam

Gdybym miał kupować następnego Peugeota, to tylko Elyseo :flesje: ; na wszelkiej maści Aeroxy też jestem już za stary. :cool:

 

ale i tak za 8k to wolalbym te 3m pieszo przejsc

Drałowanie piechotą do metra odpada (co innego, jak człowiek ma czas i idzie na spacer, a co innego jak się śpieszy np. do pracy albo na umówione spotkanie); poza tym skuter służy mi nie tylko do dojazdów do metra.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin z góry proszę o wybaczenie za spam ;)

 

Ło kurde Olsen, jeszcze Cię w tym dziale nie widziałem ! :)

 

Bardzo podoba mi się że jest młodzież (15 lat wg profilu...) która jest "na poziomie" i potrafi doradzić takim "starym koniom" jak my :wink: Tak trzymać ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...