Skocz do zawartości

Prawo jazdy na samochód od 16 lat....


damian-kmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po jakim czasie od zdania wydają prawo jazdy??

 

 

od 3 do 30 dni (ja miałem po 3 dniach) zawsze można sprawdzić tu https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx

 

 

a co do dowodu to go nie musisz mieć, wystarczy PJ, OC i d.rej , dzisiaj sprawdzone :D

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód osobisty trzeba mieć przy sobie na egzaminie i podczas jazdy (zależy na kogo się trafi). Tydzień temu jechałem sobie samochodem i ot tak mnie zatrzymali do kontroli, dałem samo prawko, a koleś do mnie, że jeszcze dowód musze dać. Na egzaminie, egzaminator jak wsiadłem do samochodu też chciał dowód zobaczyć.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć przy sobie dowodu, niby po co ?, żadnym prawem policjant nic mi nie może zrobić jak nie mam dowodu przy sobie.

Ja zdawałem na A,B,T w wieku 16 lat. ( kiedyś to było właśnie od 16 ).

Aby odebrać prawko teraz nie tzeba dowodu, wyrabiałem sobie ( po przeprowadzce ) nowe prawko i nowy dowód, jak odbierałem prawko to wystarczył paszport.

Kategoria B1 jest ( obecnie ) od 16 lat, jak koledzy wyżej napisali , są to pojady do 550 kg , ( pojemności nie pamiętam ) a moc może być właściwie dowolna ( pamiętajcie , że tego nie badają na przeglądzie, a i numerów silnika nie ma w dowodzie ) można dowolnie tuningować.

Można nawet jeździć maluchem z silnikiem 50 cm na kartę rowerową ( motorowerową ) od 13 lat i nawet widziałem takiego malucha rok temu w Wawrze na zawodach motorowerowych dla dzieciaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra powiem krótko, róbcie co chcecie wasza kasa, wasz problem jakby był, wasz samochód motocykl melex matiz itd itd nie wnikam w wasze zycie i co robicie...

 

Ale według mnie nie ma sensu robić w wieku 16 lat na B1 skoro egzamin na B tak czy inaczej nalezy robic od początku a tamta kasa poszła sobie ot na wakacje... Ja robie w połowie lutego, a egzamin pewno przypadnie mi w okolice maja, mmo wszystko wole mieć ten dowód osobisty przy sobie bo nigdy nic nie wiadomo OT koniec u mnie w tym temacie. Poprostu róbcie, co chcecie wasza kasa wasze zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja widziałem maluszka 50 niestety silniczek szybciutko w nim padł i musieli tłok wyminić (i to jakoś naprawde szybko nawet nie wiem czy 100km zrobili) ;)

Ps Matizka tego czerwonego z fotek tez w wawce przylukałem kiedyś Wykonany jest naprawde fajnie :buttrock: I odrazu rzuca sie w oczy

Niestety takie pojazdy drogo kosztują a ile problemów mieli ludzie z maluszka z 50 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENDI a jak trafisz na nadgorliwego, co bedzie chciał zobaczyć twój dowód osobisty to, co zrobisz?? powiesz EEE panie władzo, nie mam bo potrzeba tylko dowód rejstracyjny, prawo jazdy i OC? :biggrin:

 

Młoda powinnas znac swoje prawa bo nieznajomosc prawa szkodzi... :icon_mrgreen: Nie masz obowiazku posiadania przy sobie dowodu osobistego i policjant nic nie ma prawa ci zrobic z tego powodu! Zwlaszcza jesli prowadzac pojazd legitymujesz sie prawem jazdy.. no chyba ze mu sie spodobalas i chcialby zobaczyc jak wygladasz nainnym zdjeciu.. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romans al;e zauwaz, ze to było 30 lat temu :buttrock: teraz jest kapke inaczej :cool:

 

ENDI a jak trafisz na nadgorliwego, co bedzie chciał zobaczyć twój dowód osobisty to, co zrobisz?? powiesz EEE panie władzo, nie mam bo potrzeba tylko dowód rejstracyjny, prawo jazdy i OC? :lapad:

Jestesmy w Uni, wiec wedlug prawa unijnego prawko mze sluzyc jako dokument stwierdzajacy tożsamośc, wiec nie ma potrzeby pokazywania go policjantowi, chyba ze ktosz ma jeszcze stare prawko.

 

 

A wieszna na jakiego egzaminatora mozna sie nadziać :biggrin: jeden ma to gdzies drugi woli sie upewnić...

Na egzaminie jest potrzebny dokument stwierdzajacy tozsamość, egzaminator nic nie ma do tego czy bedzie to paszport czy dowod, jak mu dasz paszport to nie moze tak sobie zazyczyc np dowodu jeszcze.

Edytowane przez aftys6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zabrac glos na ten temat

 

Pomysl nie zupelnie nowy za moich czasow i ze zgoda rodzicow mozna bylo miec prawko w wieku 16 lat.

 

W Europie przodujacymi krajami w liberalizowaniu tego przepisu (przed 18 -tka ) sa Szwedzi Austriacy Wlosi Niemcy. We Francji i Wloszech nie trzeba chodzic na Kurs motna sie uczyc z kims z rodziny lub znajomych. We Wloszech od 14 roku zycia mozna poruszac sie samodzieknie "samochodami"

 

jest to prawo jazdy kategori S ktore uprawnia do prowadzenia ;

 

- pojazdow 3 i 4-ro kolowych o dopuszczalnel predkosci 45 km / h

- do pojemnosci 50 ccm o silniku z "obcym" zaplonem ( czyli spalinowy o swiecy zarowej )

- do 4 kw w przypadku silnika wysokospreznego ( diesel ) i silnika elektrycznego

- o ciezarze wlasnym ( bez obciazenia ) i bateri w przypadku napedu elektrycznego so 350 KG

 

Prawa jazdy kategori S obowiazuja juz chyba od dwoch lat ( dokladnie nie wiem ale rok napewno )

w calej Uni Europejskiej opruczPolski - dlaczego ???

 

Komos komu bardzo zalezy na takim prawie jazdy polecam zaskarzyc panstwo do sadu Unijnego. W koncu Polska jest rownouprawnionym partnerem Uni i obowiazuje ja prawo EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...