Skocz do zawartości

czy nie za dużo bęzyny mi bierze??


Gość Punkbuster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Punkbuster

mój ogar nawet dużo pali wyliczyłem że jak przejechałem około 60km to znikło mi 4l i mam pytanie:

to może przez to że albo mam zle wyregulowany gaznik czy też przy zapalaniu bo ja często przejade np 5km i go zostawiam potem znowu odpalam i tak w kułko to chyba bierze wtedy więcej bęzyny?

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu, ja Cię rozumiem i dziękuję za to co zrobiłaś. Może tylko ironia zmusi Punkbustera do refleksji i pracy nad sobą. Niech lenie przestaną się zasłaniać zaświadczeniami o dysleksji - do roboty!!!

 

Punkbuster, jeśli chcesz rozmawiać - naucz się rozmawiać. Tylko "Tobiepodobni" nie zwrócą uwagi na błędy, które robisz. Skorzystaj z funkcji edycji i popraw błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mu mniej paliwa np daj iglice nizej, nie wiem czy w ogarze da sie regulowac plywak jesli tak daj zeby troszke wczesniej sie zamykal

 

sorry tez jestem dyslektykiem ale staram sie nie robic bledow i nie bronie sie zaswiadczeniem tylko trzeba nad soba pracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę rze to morze być żeczywiście problem rególacji gaźnikuw.

Po ich wyrególowanió na sto procet bendzie brał mniej bęzyny.

Powodzenia ogarze, ...

 

Moim zdaniem wyregulowanie tego jednego gaznika powinno wystarczyc :)

 

 

Jak ja mialem taki szybkobiezny sprzet (Jawka20) to po miescie palil mi okolo 3l-4l na 100km, ale ja jezdzilem praktycznie tryb 0-1 (gdy stoje na swiatlach puszczam gaz, jak jade to gaz na max). Na jakiejs dluzszej i rownej prostej (gdy Jawka zlapala cug na 3 biegu) to potrafila nie schodzic ponizej 60-65km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę rze to morze być żeczywiście problem rególacji gaźnikuw.

Po ich wyrególowanió na sto procet bendzie brał mniej bęzyny.

Powodzenia ogarze,

 

P.S. Przepraszam admina, ale nie mogłam się powstrzymać...

Ale co taka wypowiedz wnosi do tematu?? To jest dzial mechanika, a nie 'humor' czy "wytykanie ludziom ze sa dyslektykami" itd. Masz cos ciekawego do powiedzenia na temat - piszesz, nie masz - nie piszesz. Po co robic smietnik ??

 

Nawiazujac do tematu :D, jak ogar dobrze chodzi to NIE MANIPULUJ NIC PRZY NIM !! tzn jesli jego moc jest wlasciwa to ja bym tak zostawil, bo jezeli po obnizeniu stosunku paliwa do powietrza (obnizajac iglice) moto straci moc to pozniej bedziesz pol dnia siedzial zeby moto znowu mialo wlasciwa moc (taki jest urok "komarkow"). Jesli moto nie ma wlasciwej mocy i duzo pali to szybciej masz zle wyregulowany zaplon niz zly stosunek mieszanki paliwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie umie napisać zdania poprawnie to istnieje jeszcze coś takiego jak WORD i to on mu wtedy wytknie błędy, a nie My. No ja Ciebie przepraszam ale mało komu chce się czytać takie "wypociny", to aż razi w oczy, widać jak szanujesz język itp. Te silniki właśnie najwięcej spalają przy jeździe ok. 50km/h, a już przy ok 70km/h wychodziło mi spalanie poniżej 3l na 100, przy jeździe jednoosobowej. A ogara masz zablokowanego, bo nawet taki z wymęczonym silnikiem jedzie szybciej, a jeśli te liczniki przekłamują to tylko na wyższe prędkości. Sprawdź filtr powietrza czy nie zasyfiony, gaźnik wyreguluj i wtedy zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

odpowiadam koledze lukass102.

Troche mi cieknie z gaznika i kapie na cylinder bo nie mam miski

a co do prędkości to tak sobie dziś jezdziłem i 3 bieg dopiero włączam po 30km/h.Więc to by było dziwne że 3 bieg daje mi tylko 10km/h do przodu :/1.chyba sobie kupie licznik rowerowy bo to jest po prostu śmieszne

2.zębatke w silniku mam ustawioną na universal czyli wszystkiego na połowe

3.wężyk spustowy to jest to co sie naciska taki przycisk i przepompowuje paliwo??

4.jak jakieś spostrzeżenia macie że skrzynia moja jest do chrzanu to sie mylicie jast praktycznie nówka jeszcze nawet nie umiem wrzucać luzu :)

5.napiszcie co o tym myślicie

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...