Skocz do zawartości

Bank Krwi - Poznań, Wielkopolska


Sheriff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Świecie Motocykli ukazała się notka o forum i o MBK. I to jest fajne. A nawet Baaardzo fajne. Dziękuję za zaangażowanie (komu dziękuję, ten wie).

 

Miałem się powstrzymać, ale trochę mine (nomen omen) krew zalała!

Przeczytałem informację w tym samym świecie motocykli, o Fundacji Bezpieczne Drogi i ich akcji oddawania krwi 14 kwietnia. akcja super, organizacaja extra, patronaci, ze ho,ho. Tylko pozazdrościć...

 

...ale, szkoda tylko, że z obudzili sie po dwóch latach i to z POMYSŁAMI i IDEĄ MBK!!!

 

plagiat? Nie będę tego dalej komentował... ale nie mogłem się powstrzymać, żeby nie napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie co to za Fundacja, nigdy o nich nie słyszałam?

i ta ich pooprzednia akcja dotyczyła tylko motocyklistów z warszawy?

 

Tak jak mówiłeś Domarcia i Pepe się napracowali a oni zgarną wszystko.

Może akcja z 21 kwietnia w Warszawie przenieść na 14 kwietnia i "podłączyć" się pod Fundacje, może ta krew będzie można przypisać do naszego banku.

To jest jakaś rozwiązanie.......... tylko 21 kwietnia jest w świecie motocykli.

 

Ogólnie to bez komentarza, przecież tak cicho o nas nie jest, przypuszczam że wiedzieli o akcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma się co stresować,igeł starczy dla wszystkich :icon_mrgreen: Nie ma sensu zmiana terminu bo my wszyscy „reklamujemy”się się na 21 a wiadomo, że w jedności siła.Ta info z ŚM to jedyna wiadomość o akcji tej fundacji jaka obiła mi się o uszy, zapewne oni mają swoich "dostawców" a my swoich - no cóż,statecznie mamy kapitalizm i konkurencję :banghead: ale mam nadzieję, że rynek pomieści nas wszystkich. Ostatecznie mamy jeden wspólny cel. Po prostu róbmy swoje.

 

PS

Równiez na otwarciu sezonu na Bemowie będzie mozna oddawac krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma się co stresować,igeł starczy dla wszystkich :) Nie ma sensu zmiana terminu bo my wszyscy „reklamujemy”się się na 21 a wiadomo, że w jedności siła.Ta info z ŚM to jedyna wiadomość o akcji tej fundacji jaka obiła mi się o uszy, zapewne oni mają swoich "dostawców" a my swoich - no cóż,statecznie mamy kapitalizm i konkurencję :) ale mam nadzieję, że rynek pomieści nas wszystkich. Ostatecznie mamy jeden wspólny cel. Po prostu róbmy swoje.

 

PS

Równiez na otwarciu sezonu na Bemowie będzie mozna oddawac krew.

 

 

Pozytywne myślenie, to mi się podoba :D

To nie zawody i powinno sie liczyć ile kto oddał krwi tylko to, że mamy wspólny cel pomagac ludziom. Dwie rózne akcje, dwa razy tyle ludzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi minęło wkurzenie na fundację.

Masz rację Pepe. Cel jest jeden.

Po prostu odniosłem wrażenie, że oni posłużyli się wszystkimi sloganami i "statutem" MBK.

Wszystkimi celami i ideami które przyświecają nam. My wypracowaliśmy sobie jakiś model, a oni skorzystali z naszych pomysłów. I niech im wyjdzie na zdrowie.

Ale MY mamy przewagę- chociaż działamy dopiero kilka miesięcy, już działamy w kilku województwach.

Ich przewagą jest to, że mają pieniądze i lepsze dotarcie do róznych instytucji. Ale damy sobie radę!

Niech moc bedzie z Wami i z Nami.

Każdy tutaj jest zwycieżcą- to nie wyścig.

Szacuneczek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka durnowatych pytań bo troszkę odbiegłem od tematu!

21 kwietnia spotykamy się i oddajemy krew? czy w tym dniu będzie otwarcie sezonu w Poznaniu? jeśli tak to krew oddajemy po otwarciu ?? czy przed ???

 

sorki ale strasznie niechce mi się szukać tego po forum

 

krew oddawałem w grudniu więc ciśnienie mnie roznosi i chętnie trochę krwi upuszczę.

 

a tak przy okazji to oprócz dumy są realne korzyści z honorowego krwiodastwa: np zgodnie z uchwałą sejmu z 1996 roku chonorowych dawców krwi nie obowiązują kolejki w służbie zdrowia !!!!! czyli pchamy się przed wszystkie dewotki pokazując im dumnie legitke !!!!

 

pozdro

 

paluch

 

mam kilka durnowatych pytań bo troszkę odbiegłem od tematu!

21 kwietnia spotykamy się i oddajemy krew? czy w tym dniu będzie otwarcie sezonu w Poznaniu? jeśli tak to krew oddajemy po otwarciu ?? czy przed ???

 

sorki ale strasznie niechce mi się szukać tego po forum

 

krew oddawałem w grudniu więc ciśnienie mnie roznosi i chętnie trochę krwi upuszczę.

 

a tak przy okazji to oprócz dumy są realne korzyści z honorowego krwiodastwa: np zgodnie z uchwałą sejmu z 1996 roku chonorowych dawców krwi nie obowiązują kolejki w służbie zdrowia !!!!! czyli pchamy się przed wszystkie dewotki pokazując im dumnie legitke !!!!

 

pozdro

 

paluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoczecie jest 14

odddawanie krwi 7 dni pozniej czyli 21 :]

zbieramy sie od rana i oddajemy jak najszybciej aby mile panie mogły spedzic czas z rodzina, a nie urzerac sie z motocyklistami :] ( to nie jest zadna aluzja, panie z centrum krwiodastwa sa naprawde miłe )

 

a co z pchaniem sie przed kolejki yto nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paluch nie gorączkuj się :) , prawo do obsługi poza kolejności mają ZASŁUŻENI HDK, zgodnie nie z uchwałą a ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 roku o publicznej służbie krwi z późniejszymi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie

Mam pewien pomysł. Nie jestem pewna jak on zostanie przyjęty, ale uważam że warto i że w ten sposób możemy pomóc jeszcze bardziej.

Już kilka lat temu zostałam zarejestrowana w banku szpiku jako potencjalny dawca. Wiecie ile ludzi umiera na białaczke? Nasza krew może uratowac komuś życie.

Samo badanie nic nie boli, to tylko zwykłe pobranie krwi. Robione są badania i rejestrują nas w banku. Może nigdy nikt nie będzie potrzebować naszego szpiku, ale może ktoś własnie czeka na jedno z nas.

Co Wy na to?

Licze na pozytywny odzew.

 

Wiem, że akurat w sobote nie mozna robic takich badań i nie zawsze są na nie fundusz, ale jeżeli byłoby nas spora grupa to, kto wie może coś zorganizujemy nawet w inny dzień.

Jeżeli coś nie tak napisałam to Eliza popraw mnie prosze.

Edytowane przez pina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pina jak zwykle masz racje, dzięki za pomysł.

Rzeczywiście warto zgłosić się do Krajowego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku,

oddaje się wtedy raptem 8 ml krwi, ta krew jest badana, oznaczana i dane lądują w rejestrze.

Samo oddawanie szpiku, jeśli oczywiście znajdzie sie biorca, nie jest bolesne, są dwie metody, ale o tym opowie wam lekarz podczas rejestracji.

Jeśli jest ktoś zainteresowany, podam namiary na pracownię HLA w RCKiK w Poznaniu, najlepiej przedzwonić i umówić się na konkretny termin, to trwa chwilę a może w przyszłości uratować komuś życie!

 

pracownia HLA tel. 061 6432 167

 

pozdrawiam

Eliza

 

p.s. oczywiście jeśli będzie więcej chętnych mogę spróbować zorganizować pobieranie próbek podczas naszej sobotniej akcji 21.04. Czekam na odzew na rzucony temat :crossy:

Edytowane przez esophie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

pewnie wszyscy wiecie lub słyszeliście że krwi wciąż brak więc myślę że pora i na nas aby coś dolać do naszego banku

po wstępnych ustaleniach jest propozycja terminu:

01 września 2007 sobota

 

po oddaniu zwykle nie pisaną stara świecką tradycja był wypad do Szmotuł do dzieciaków

więc proponuję także aby wpaść do nich na rozpoczecie roku szkolnego

03 września 2007 jest to poniedziałek godzina 17.30 na Bułgarskiej

jest jeszcze troszkę czasu więc wolne można sobie załatwić a w razie W jak by ktoś nie dostał mozna oddac krew właśnie w poniedziałek 03.09 i wtedy jest wolne z Urzędu

Edytowane przez marco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...