Skocz do zawartości

Art. 56. § 4. kodeksu karnego skarbowego


Truemaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dostalem dzisiaj list z urzedu skarbowego, ze niby jestem sprawca wykroczenia. Domyslam sie ze chodzi o nie zaplacenie w terminie PCC-1. Co moze mi za to grozic? Z tego co pamietam to mialem kolo 2 tygodni opoznienia, a podatek to byl 50zl.

 

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz :notworthy:

 

P.S. wiem ze kiedys byl ten temat juz poruszany ale nie znalazlem nic (chyba wymazane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grozi ci grzywna i nic wiecej :biggrin: .

 

Szans na obrone wielkich nie masz. Staraj sie wiec wykazywac, ze wystapily okreslony, wazne powody, ktore spowodowaly opoznienie w zlozeniu i oplaceniu deklaracji.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze w skarbowce "czynny zal" jest rownoznaczny z zaplata .... zl - U nich zalowac mozna tylko przez pieniadze :D . W sumie wiec wyjdzie na to samo co w sadzie. Tego typu wyrok nie trafia do rejestru karnego wiec zabrudzenia papierow nie masz co sie obawiac.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji: jaki jest czas na opłacenie druku PCC1?

Odkąd weszły w użytkowanie te druki , to nic nie kupowałem , a chyba w najbliższym czasie będę musiał się wybrać do skarbówki z takim drukiem - moje dotychczasowe auto odmówiło posłuszeństwa , a nadchodzą zimne dni i trzeba bedzie je czymś zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa te kary? mam nadzieje ze nie jakies strasznie duze. W sumie nie moglem zaplacic tego bo mialem ciagle pierwsza zmiane w pracy :/ opoznienia jakies dwa tygodnie, a podatek jak pisalem 50 zl. To ile moga mi naliczyc? tak pi razy drzwi. Mam nadzieje ze nie ze 200zl bo to bedzie paranoja.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa te kary? mam nadzieje ze nie jakies strasznie duze. W sumie nie moglem zaplacic tego bo mialem ciagle pierwsza zmiane w pracy :/ opoznienia jakies dwa tygodnie, a podatek jak pisalem 50 zl. To ile moga mi naliczyc? tak pi razy drzwi. Mam nadzieje ze nie ze 200zl bo to bedzie paranoja.

 

pozdrawiam.

 

 

Niestety 200 zł to całkiem prawdopodobna kara.

Ale biorąc pod uwage wysokość podatku, który miałeś zapłacić, to jeżeli zaproponowaliby kwotę ponad 50 zł, wybrałbym sąd.

 

Akurat w tym wypadku, kiedy sam się zgłaszasz i w zasadzie nie narażasz skarbu państwa na stratę, a jest to jedynie opóźnienie w płatności, te przepisy karno skarbowe to oczywiste ku*estwo i jawna niesprawiedliwość.

 

Buziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...