Skocz do zawartości

Głowice Dniepra


motozgrzyt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem ostanio zmuszony do naprawy głowic z dniepra i mam pytanko czy wie ktoś z jakim momentem dokręcać głowice aby nie powyrywać szpilek :) i ect. bo nieraz udało mi się poprzekręcać śruby :icon_razz: , a nie umię tego znależć :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilki Dniepra z tego co pamietam sa naprawde maslane - ja bym dorobil na wzor z porzadnego materialu i dokrecal chociaz tymi 40 Nm - co jest momentem dokrecania srub w glowicy mojej BSA. Skladajac silnik Dniepra znajomemu mialem wrazenie ze mi plyna gwinty na tych szpilkach przy dokrecaniu glowic zupelnie malym ( oryginalnym dnieprowskim ) kluczykiem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie temacik który mnie zaczyna dotyczyc zakupiłem takie szpilki i uszczelka pod głowicą po 700 km lekko dmucha więc zakupie prenty gwintowane m8 o podwyższonej wytrzymałości i wymienie, z tym gównem nie ma co walczyc jak ktoś już napisał to jest zrobione z gównolitu Takie pręty są dostępne w specjalistycznych sklepach ze śrubami np: asmet.

http://www.asmet.com.pl/kontakt.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam urala tylko szpilki zapodałem od dniepra a głowice były planowane (do zabielenia) więc tylko ten pierniczony gównolit ( jak ja nie nawidze ukraińskiej roboty te głąby to jest poplątanie z pomieszaniem lenina i szewczenki ) :P i nadal nie potrafią odróżnic polityki od poezji :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dniepr nie ma dluzszych szpilek ? W dnieprze szpilki sa wkrecane w blok i przechodza przez cylinder i glowice, a w uralu sa tylko wkrecane w cylinder (trzymaja sama glowice). Gwintowanie szpilek na wlasna reke to srednie rozwiazanie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Odswierzam stary temat ale właśnie odebrałewm głowice z regeneracji i mam zgrzyta doradzaliście aby dokrecać głowice 40 Nm, nietety szpilki lecą jak cholera. Może ktoś przerabiał w/w temat to poprosiłbym go z jakim momentem dokręcił te głowice. Za wszelkie instukcje z góry dzienkuję (pod warunkiem że będą przydatne :icon_twisted: ). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...