Skocz do zawartości

Honda XR600 nie wkręca...


Konrigol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, mowa o hondzie xr z 1992r.

Motocykl nagle podczas jazdy w lesie przestal wkręcać sie na wyższe obroty.

Z wydechu odchodzą strzały i psiuknięcia. Gaznik czyściłem, świece wymieniłem i mimo tego nic sie nie poprawia. Na biegu jalowym pracuje równo i bez zarzutu natomiast jak dodam gazu dzieja sie potworne rzeczy.

sprawdzalem rownież cewkę zapłonową (przekladalem od innego motocykla) i takze nic to nie dało.

Czy przyczyny powinienem szukać dalej, np w głowicy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy, a membrany dokladnie sprawdzales?? bo to tak wyglada. sprawdz dokladnie, nawet male pekniecie wali cala prace. pzdr :(

 

aha, glowica czyli rozrzad tez moze miec cos wspolnego z tym, ale pierwsze sprawdz dobrze gazniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze lancuszek rozrzadu przeskoczyl o jeden zabek i dlatego sa takie objawy. Jak koledze w DRce cyknol o jeden zab to dokladnie takie same zachowanie reprezentowal silnik na wolnych chodzil idealnie a jak sie gazu dodalo to strzelal i sie nie wkrecal.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!

Mam pdobny problem, niestety :/ Dzis jechalem sobie spokojnie na 6 i gdy nagle chcialem dodac gazu moto sie zaczelo mulic. Mialem tak kilka dni temu i sie okazalo ze to wacha sie skonczyla. Lecz jadac dzis jechalem dalej i moto nie stanal jak poprzednio. Jechalem jeszcze ze 2 km na niskich obrotach by dojechac do domu. Kolega jadacy za mna mowil ze po dodaniu gau nieraz pojawial mi sie ogien w tlumiku :/ Dodam jeszcze ze na postoju wkreca sie normalnie, choc nieraz przy wyzszych tez czuc strzelanie i dlawienie, itp :/ Co mi poradzicie?? P.S. Jutro zmienie swiece i musze jeszcze komus dac gaznik do regulacji bo kopci na czarno i pali bez ssania (pali ciezko).

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zaden z podanych przez was powodów nie jest przyczyną.

beznadziejnie pracuje na ssaniu natomiat gdy je wyłącze jest lepiej

 

Jak sprawdziles ustawienie rozrzadu ?

Jaki jest kolor swiec?

To ze rozgrzany silnik nie chce pracowac na ssaniu to chyba normalne.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze jak odwine gaz i sie juz zacznie mulic to po spadnieciu obrotow dalej spadaja az do zgasniecia. Sadze wiec ze to swieca bo jak by mi przeskoczyl lancuszek to po spadnieciu obrotow motor by dalej jechal... Mam racje?? POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety zaden z podanych przez was powodów nie jest przyczyną. Motocykl nadal nie wkręca na wyższe obroty, natomiast trzyma niskie :icon_razz:

beznadziejnie pracuje na ssaniu natomiat gdy je wyłącze jest lepiej

Witam!Też miałem tak przy swojej XR że się nie wkręcała na obroty.Wymieniłem świece i było troche lepiej ale nadal się nie wkręcała na obroty.Przyczyna była prosta.......Łańcuszek rozrządu był zbyt luźny. Wystarczyło go naciągnąć i maszyna chodzi idealnie!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek rozrządu był zbyt luźny. Wystarczyło go naciągnąć i maszyna chodzi idealnie!Pozdrawiam!

przeciez łancuch rozrządu w xr napina sie samoczynnie

a napinacz podobno jest dosyc wadliwy wiec może warto zainwestowac w nowy?

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się,napina się automatycznie ale oprocz tego jest jeszcze śruba do normalnej regulacji.Przynajmniej ja tak mam...A prędzej czy poźniej napinacz będzie trzeba wymienić.Ja jak zdjełem pokrywe to łańcuszek miałem tak luźny że sam się zastanawiałem jak ten silnik mi jeszcze chodził.Teraz go naciągłem sam ale na wiosne łańcuch musze mieć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sruba do ręcznej regulacji? mówiesz o "ośce" napinacza, której częsc widac na głowicy? jesli udało Ci sie tym wyregulowac naciąg to ja stawiam na to że Ci sie zaciera/zacina :crossy: sprawdz dokładnie żebys sie nie zdziwił !!

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...