Skocz do zawartości

Prosze o pomoc, ktory WR-CRFx-RMZ


akiraone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do Was prosbe czy mogl mi ktos doradzic ktory z tych motorkow wybrac, moze ktos z Was posiada w/w maszynki ? Planuje zakup nowego prosto z salonu tylko ze tak rocznikami:

 

Yamaha WR 250 -2006 (2007 fajnie bo ma rame aluminiowa ale droga jest cholercia na razie)

Honda CRF250X model 2007 lub 2006

Suzuki RM250Z model 2007

Kawasaki KX 250F model 2006

 

KTM odpada moze z tego powodu ze kumpel i jego brat w zeszlym roku wyjechali dwoma EXC250'ami z salonu i wiecej to przestalo w serwisach niz sobie pojezdzili.

 

Oczywiscie motor bedzie przezemnie bardzo dbany przeglady i wymiany co tyle moto godzin ile bedzie zalecane.Oczywiscie w kazdym salonie kazdy zacheca mnie do tego czym handluje :-) i kazdy zachwala ze jego najlepsze mialem przyjemnosc przejechac sie (niestety nie poszalec) WR'ka i CRF'ka oba bardzo mi przypadly na krotkim odcinku, chodz nie wiem czy WR na rok 2006 nie jest troche przestazala technologicznie w stosunku do pozostalych maszynek ktore tu wymienilem. Podejrzewam ze przeglady i naprawy w/w motorkow sa w podobnych cenach ?

Moze macie jakies inf. typu ze np ten lub tamten motorek ma jakies felery etc. lub wymienic plusy, wszystkie inf. beda mile widziane...

 

Pozdrawiam serdecznie

akiraone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M307579 < Co do ceny możemy sie dogadać :)

pozdr.

 

Dzieki, ale interesuje mnie motorek prosto z salonu z 2 letnia gwarancja a pozatym zawsze chcialem miec w koncu nowy motorek. I w gre wchodzi tylko 250'tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed podobnym dylematem, z tym ze pod uwage biore tylko enduro: Wr i CRFx.

 

Ze wzgledu na przywiazanie do marki, wyglad i przede wszystkim legendarne prowadzenie - jak wersji crossowej - wybralbym CRFx. Jesli chcesz przeczytac recenzje z jazdy wejdz na strone www.dirtbike.com i poszukaj recenzji w dziale Off road bike tests.

Niestety honda ma jeden minus - zawory! I uwazam, ze klopot nie polega tylko na ich czestym sprawdzaniu i regulowaniu - bo to jest klasyka we wszystkich wyczynowych motocyklach. Czesto dochodzi do tego, ze trzeba je po prostu wymieniac. Poczytaj sobie o tym na amerykanskim forum offroadowym www.thumpertalk.com

link do subforum o CRFx: http://www.thumpertalk.com/forum/forumdisp...hp?f=200&page=2

Inne subfora np. o WR nie poswiecaja tyle uwagi zaworom, a ich uzytkownicy nie narzekaja tyle co wlasciciele CRFx. Zwroc uwage, ze jako "Przyklejone" sa dwa tematy o zaworach. Niemniej problem nie dotyczy wszystkich egzemplarzy, ale zawsze mozna trafic.

I wlasnie z tego powodu wybralbym WR. Ale ciagle sie waham, bo po prostu lubie Hondy... tak czy owak wczesniej niz na wiosne nie kupie...

 

ps.

Jako lekture polecam nie tylko czesc forum o CRFx ale cale forum www.thumpertalk.com - po co uczyc sie na wlasnych bledach, skoro mozna na cudzych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nie bierzesz w ogóle Yzf'a pod uwagę. Wymieniłeś głównie crossówki które porównujesz ze spokojną wrką :(

Wiekszosc tych motorkow oprucz Kawasaki to modele z kitem homologacyjnym i oto mi chodzi a niechce sie bawic w proby rejestrowania YZF wiem ze sie da ale mi sie niechce. A tak od razu kupie motor ktory moge zarejestrowac....

 

a co myslicie o Suzuki lub wlasnie Kawasaki czy wogole sobie nie zawracac tym glowy ?

 

A jak jest z Honda tez strasznie mi sie podoba ale np. facet w salonie w Krakowie powiedzial mi ze nie ukrywa ze na niektore czesci dlugo sie czeka :-( a to mnie troche wystraszylo. Nie maja wszystkiego na miejscu.

 

WR'ka natomiast drazni mnie brakiem ramy aluminiowej na rocznik 2006 a 2007 bedzie troche za drogie na poczatek i niechce brac od razu czegos co dopiero zobaczylo swiatlo dzienne i jeszcze tak do konca nie jest przetestowane i cholera wie jak sie bedzie zachowywala nowa WR'ka konstrukcyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc tych motorkow oprucz Kawasaki to modele z kitem homologacyjnym i oto mi chodzi a niechce sie bawic w proby rejestrowania YZF wiem ze sie da ale mi sie niechce. A tak od razu kupie motor ktory moge zarejestrowac....

 

a co myslicie o Suzuki lub wlasnie Kawasaki czy wogole sobie nie zawracac tym glowy ?

 

A jak jest z Honda tez strasznie mi sie podoba ale np. facet w salonie w Krakowie powiedzial mi ze nie ukrywa ze na niektore czesci dlugo sie czeka :-( a to mnie troche wystraszylo. Nie maja wszystkiego na miejscu.

 

WR'ka natomiast drazni mnie brakiem ramy aluminiowej na rocznik 2006 a 2007 bedzie troche za drogie na poczatek i niechce brac od razu czegos co dopiero zobaczylo swiatlo dzienne i jeszcze tak do konca nie jest przetestowane i cholera wie jak sie bedzie zachowywala nowa WR'ka konstrukcyjnie...

 

Ach ta niewiedza. Widze, że nie przeszperałeś dokładnie rynku. Wystarczy zadzwonić do salonu Yamahy i się zapytać. Skoro do innych crossówek to do yzta też jest oczywiście i kosztuje z tego co pamiętam ok. 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta niewiedza. Widze, że nie przeszperałeś dokładnie rynku. Wystarczy zadzwonić do salonu Yamahy i się zapytać. Skoro do innych crossówek to do yzta też jest oczywiście i kosztuje z tego co pamiętam ok. 2000zł

 

Dzieki za inf. masz racje nie dopytywalem sie zbytnio bo nie bralem pod uwage wczesniej wogole YZ'tki, powiem ze sie boje troche tego motorku nie wiem czy dal bym sobie z nim rade.

Tak jak juz pisalem mialem przyjemnosc przejechac sie chwilke WR'ka250 i CRF250X powiem ze CRF na pewno ma znacznie wiecej kucykow a moze i nie ale o wiele bardzie zwawo reagowal na dodanie gazu i odrywal kolko od podloza na kazdym biegu (chodz czulem ze to kwestia wyczucia i chwile jazdy i bedzie ok) WR'ka tez bardzo przyjemnie ale od razu jak wsiadle po prostu czulem ten motor :-) a o YZ'tkach to tylko czytalem ze i mysle ze to takie male chochliki ktore tylko czekaja kiedy zrobic Ci kuku :-) no ale moze sie myle....

 

Piszczie dalej prosze bardzo....wszystkie opinie mile widziane, zero info. na temat Kawasaki i Suzuki, rozumiem ze z tymi dwoma to dac sobie wogle spokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Postanowiłem niedawno, że kupię sobie motocykl enduro. Jestem totalnie zielony w tym temacie i chciałbym dowiedzieć się, jaki sprzęt mi polecicie. Jestem raczej dużym i silnym chłopcem. Mam 180cm wzrostu i ważę troszkę ponad 90kg. Dodam, że na motorach prawie w ogóle nie jeździłem (od roku zajeżdżam quada), ale nie chce czegoś słabego "dla początkujących" :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...