Skocz do zawartości

budowa sprężarki do malowania moto.


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie ale zastanawiales sie co sie dzieje kiedy cisnienie w zbiorniku wyrowna sie z cisnieniem na tloczeniu sprezrarki?

 

No podczas pracy sprezarki w przyblizeniu caly czas tak jest (dochodzi jeszcze opor na zaworku sprezarki oraz zaworze bezpieczenstwa). Dlatego gdy cisnienie w butli jest male to sprezarka ma lekko, i wraz ze wzrostem ma coraz ciezej.

 

 

Silnik nie da rady obrocic walu i sie spali a tego chcemy uniknac.

Jezeli bedzie kiepski kompresor z mocnym silnikiem to cisnienie ustali sie na jakims poziomie i wiecej nie da rady. Inny szczegol ze sprezarke mozna wykonczyc, gdyz grzalo to sie bedzie niemilosiernie.

 

pochodz troche, ja np, mam funkiel nowka sprezarke od Stara i na tym bede budowal normalna sprezarke do malowania i wogole. np z traktorów, kamaza,

 

Kamaz odpada - fajna dwucylindrowa sprazarka, ale smarowana cisnieniowo, oraz chlodzona ciecza. Sprezarki ze starych "traktorow" jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kamaz odpada?? Ja mam właśnie zbudowaną na sprężarce z Kamaza.

Chłodzenie cieczą też da sie ominąć. Zaraz zrobie fotke to wrzuce na serwer.

Zdjęcie kompresora

Zdjęcie kompresora 2

 

Kompresor ten kupiłem za 200zł. Jak na moje potrzeby wystarcza spokojnie. muszę tylko zrobić napinacz paska .

Edytowane przez lukasz_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor ten kupiłem za 200zł.

 

 

a jaka pojemnosc i cisnienie?

 

nie zebym byl zolennikiem chinszczyzny, ale ten co ja uzywalem chodzil 4 lata (25L/8atm), dzien w dzien a kosztowal bodajze 299 zyli w leroy merlin i wyposazony byl w waz + zestaw koncowek. no o reduktorze czy zaworze bezpieczenstwa nie wspomne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tanią nową sprężarkę - bardziej niezawodne i dostępne. Jak musisz skombinować sam podzespoły ze stara czy co tam + robota = tyle samo co nowa z gwarancją.

Poza tym jak chcesz coś malować to sprężarka nie możę rzucać ci olejem ani wodą - bo będą kropki /tzw. kratery/ na powierzchni malowanej...

wodę i olej załatwisz fitrami - montowanymi między sprężarką a pistoletem lakierniczym:

- olej i inne brudy -filtry sieciowe pochłaniające /wstępne oraz dokładne/

- woda - separator cyklonowy - taki rodzaj filtra. Wytrąca wodę ze sprężonego powietrza. To chyba tyle c.d. tańszych rozwiązań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kamaz odpada?? Ja mam właśnie zbudowaną na sprężarce z Kamaza.

Chłodzenie cieczą też da sie ominąć. Zaraz zrobie fotke to wrzuce na serwer.

Zdjęcie kompresora

Zdjęcie kompresora 2

 

Kompresor ten kupiłem za 200zł. Jak na moje potrzeby wystarcza spokojnie. muszę tylko zrobić napinacz paska .

 

Wszystko zalezy jakie te sprezarka ma obroty, jakie cisnienia uzyskujesz, i jak dlugo ona pracuje (bez tej niby cieczy).

Fakt jest taki ze bez odpowiedniego smarowania to ona dlugo nie pociagnie :(

W samochodzie chodzi "non-stop", no i cisnienia rzedu 8-9 at tez sa praktycznie caly czas. Co innego w tych nowszych pojazdach z "inteligentnymi" sprezarkami (sprezarka wlacza sie i wylacza automatycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie nie wiem jakie bo nie wiem jak zmierzyć, a co do pojemności butli to też nie za bardzo wiem ile. W mojej sprężarce jest zawór bezpieczeństwa i takie coś w czym skrapla się woda. Sprężarka ta chłodzona jest cieczą, która znajduje się w zbiorniku nad silnikem(patrz zdjcia dwa posty wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chodzi mi o co, o bezpieczeństwo, juz podpowiedzieliście mi od czego mogę wziąć kopmresor,(mam jeden ale od hydroforu ale za słaby jest) mam też butle, zawór bezpieceństwa jest, jakaś chłodnica też, ale ona osiąga około 4 atm, i jak silnik wyłącze i włącze już ma wyreźnie ciężko, myślałem o dołączeniu jakiegoś drugiego zbiornika. Tylko obawiam się że np spaw będzie za słaby i mi garaż rozniesie jak osiągnie 9atm i pęknie spaw. Jest to możliwe czy ja jestem troche przeczulony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...