Skocz do zawartości

Yamaha Xj600, Xj 600 diversion ...


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie. Z racji zimnych i wietrznych wieczór zaczynam myśleć co kupić na nowy sezon, ponieważ moja Sr mi juz nie wystarcza ... Zastanawiam się wlasnie nad którymś z w/w motocykli ... Interesują mnie osiągi tych motocykli przyjemnosc z jazdy i takie podstawowe rzeczy :icon_razz: jak sprawa wygląda z częsciami ? cena do 5 k zł :icon_razz: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jak w temacie. Z racji zimnych i wietrznych wieczór zaczynam myśleć co kupić na nowy sezon, ponieważ moja Sr mi juz nie wystarcza ... Zastanawiam się wlasnie nad którymś z w/w motocykli ... Interesują mnie osiągi tych motocykli przyjemnosc z jazdy i takie podstawowe rzeczy :icon_razz: jak sprawa wygląda z częsciami ? cena do 5 k zł :icon_razz: :bigrazz:

 

Jesli moge doradzic, sam rok temu kupilem XJ 600 '86r i nie zaluje ani troche... jak przekonasz sie czytajac forum, moto to jest raczej niezawodne, sprawdzone i chwalone przez uzytkownikow....

co do wygladu to zalezy kto co lubi... jesli chcesz popatrzec http://www.tkdami.net/~krzysiekz/jama

 

daj znac co wybrales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz masz doswiaczenie to kup xj 600. dlaczego: to juz 600 pojemnosci wiec moment dobry, 4 cylindry wiec lepiej ciagnie, moc tez juz niezla szybko sie nie znudzi i w dodatku niezawodny sprzet. moja z przebiegiem 110 tyś km wezmie pol litra oleju na tysiac a zdarza sie jezdzic z waryjotem na cbr 600 z 2000r:) jesli chodzi o ta starsza to spali troche wiecej bo 6,5 trzeba liczyc. mnie tyle pali po miescie i co ciekawe jak wyjade za miasto to mniej niz 6 nie schodzi. dywersja nawet 4,5 spali na trasie. prawda jest taka ze jak silnik ma 100KM z 600 pojemnosci to zawsze bedzie mniej trwaly jak ten co ma okolo 70Km. na czyms sie musi ta moc odbijac, obroty wieksze=wieksze zuzycie, nie ma cudów. pokaz mi kilka scigaczy z przebiegiem ponad 100tys km i pojemnoscia 600. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak czytałem te same przychylne opinie tylko że albo ten motocykl nie ma wad albo jest idealny .... i dlatego poprosiłem go o porównanie z Yamahami Xj :)

jak juz masz doswiaczenie to kup xj 600. dlaczego: to juz 600 pojemnosci wiec moment dobry, 4 cylindry wiec lepiej ciagnie, moc tez juz niezla szybko sie nie znudzi i w dodatku niezawodny sprzet. moja z przebiegiem 110 tyś km wezmie pol litra oleju na tysiac a zdarza sie jezdzic z waryjotem na cbr 600 z 2000r:) jesli chodzi o ta starsza to spali troche wiecej bo 6,5 trzeba liczyc. mnie tyle pali po miescie i co ciekawe jak wyjade za miasto to mniej niz 6 nie schodzi. dywersja nawet 4,5 spali na trasie. prawda jest taka ze jak silnik ma 100KM z 600 pojemnosci to zawsze bedzie mniej trwaly jak ten co ma okolo 70Km. na czyms sie musi ta moc odbijac, obroty wieksze=wieksze zuzycie, nie ma cudów. pokaz mi kilka scigaczy z przebiegiem ponad 100tys km i pojemnoscia 600. pozdro

 

dzieki :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Diversionka-spalanie mi waha się koło 5,5 litra(tyle i więcej jak większosć km nakręce po mieście a 4,9-5,3 średnio jak troche wiecej km nakręce w trasie).Oleju nie bierze za dużo max ok.0,2l/1000km(jak kręce mocniej).Co do części to porównywalnie powinna ci wyjść XJ i GPZ z tym (więcej świec ale np. jeżeli chodzi o klocki stare xj mają jedną tarcze więc średnio i tak wyjdzie podobnie).Prędkości podróżne to spokojnie można trzymać 120-140km/h a większe prędkości na dłużych prostych też nie stanowią problemu.Z zakupu jestem zadowolony bo nic się nie dzieje,jeżdzi się nią wygodnie,pali w miare mało :)

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Ja bym ci polecił Dyversje.

Mój brat taką śmiga, więc mam porównanie do 2-cylindrowca którym sam jeżdżę.

Przede wszystkim 4-cyl ma dużo lepszy "dół",i korzystniejszy przebieg momentu obrotowego.

Xj-ta jest też sprzętem bardzo przyjaznym kierowcy. Jest dość stabilna i wybacza błędy początkujących.

(np. zbyt póżna redukcja biegów)

O ekonomi to nawet nie piszę, bo to już chyba wszyscy wiedzą.

Więc jeśli wybierasz pomiędzy xj-tą a gpz 500, to bez zastanowienia bierz DYVERSJĘ.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki dawajcie, pomózcie jeszcze ! :)

 

Jak jeszcze to jeszcze.

Jak masz doswiadczenie to absolutnie nie kupuj XJty - dla mnie to była porażka totalnie nudny i bezpłciowy motocykl - po prostu coś co przewiezie z A do B i nic więcej. Żadnej frajdy z jazdy - ani w winkach, ani prędkości ani przyśpieszenia... Kiepskie hamulce, kiepskie prowadzenie i kiepskie osiągi.

Dla mnie pomyłka chyba ze chcesz tylko nudne niezawodne wozidło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze to jeszcze.

Jak masz doswiadczenie to absolutnie nie kupuj XJty - dla mnie to była porażka totalnie nudny i bezpłciowy motocykl - po prostu coś co przewiezie z A do B i nic więcej. Żadnej frajdy z jazdy - ani w winkach, ani prędkości ani przyśpieszenia... Kiepskie hamulce, kiepskie prowadzenie i kiepskie osiągi.

Dla mnie pomyłka chyba ze chcesz tylko nudne niezawodne wozidło

To wszystko zalezy od punktu widzenia. Z twojej perspektywy XJ-a moze i jest nudna ale moze dla Lunatyka nie bedzie. Po prostu bedzie sie musial przejechac i sam ocenic. Jednak trzeba pamietac ze on ma do 5 tysi na moto, a za ta kase ciezko bedzie wyrwac cos bardziej "sportowego" chyba ze za cene bezawaryjnosci. Jesli to jest wybor miedzy XJ a GPZ to zdecydowanie ten pierwszy. Jak moj kolega, ktory kiedys jezdzil na GPZ-cie, uslyszal dzwiek mojej XJ-y to byl zachwycony. Mowil ze GPZ pracuje duzo bardziej nieregularnie, z racji dwoch cylindrow. Jednak 4 gary robi roznice, a spalanie takie same.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jeszcze dodać to to ze xj jest chłodzona powietrzem - odpada wymiana chłodziwa, nie ma problemów z instalacją chłodzenia cieczą. nie wiem czy ma gpz takie coś jak pompa wody ale obiło mi sie o uszy że to własnie siada. w starszych rocznikach także alternator czy impulstaor sie rozpadał . znam jeden przypadek osobiście ze sprzet mial wymieniony ten element, sam kiedyś kupowałem sprzeta i oglądałem gpz-ty ale ostatecznie kupiłem xj z 87 roku.

jesli chodzi o silnik dywersji to jest bardzo podobny przebieg momentu i mocy aż do 9 tyś obrotów ale ta starsza pnie sie dalej az do 73 km gdzie dywersja kończy przy 9 tyś swoimi 61 konikami. z reszta kliknijcie w link:P

na górze nowa na dole stara - przebieg momentu i mocy a w starszej dodatkowo spalania przy poszczególnych obrotach.

http://img54.imageshack.us/img54/4980/xxtf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze to jeszcze.

Jak masz doswiadczenie to absolutnie nie kupuj XJty - dla mnie to była porażka totalnie nudny i bezpłciowy motocykl - po prostu coś co przewiezie z A do B i nic więcej. Żadnej frajdy z jazdy - ani w winkach, ani prędkości ani przyśpieszenia... Kiepskie hamulce, kiepskie prowadzenie i kiepskie osiągi.

Dla mnie pomyłka chyba ze chcesz tylko nudne niezawodne wozidło

 

 

No widzisz dla ciebie xj ma same wady a dla innych to idealny sprzęt.

Każdy sprzęt ma jakieś wady dla danego użytkownika nawet twój nie jest ideałem

a pytanie kolegi padło o wybór dwóch motocykli z określoną pulą kasy.

 

Ja również polecam xjote :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz dla ciebie xj ma same wady a dla innych to idealny sprzęt.

Każdy sprzęt ma jakieś wady dla danego użytkownika nawet twój nie jest ideałem

a pytanie kolegi padło o wybór dwóch motocykli z określoną pulą kasy.

 

Ja również polecam xjote :)

 

Pozdrawiam

 

Rafal - ile Ci Twoja 900tka spali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze to jeszcze.

 

ten wątek był załozony dawno i poprostu go "odświeżyłem". Generalnie bardziej mi się podoba GPZ po 94'. Kasy myśle ze 6 tysi uskube... Xj 4 gary... no dobra... szybciej sie zbiera z niższych obrotow... ale w razie remontu to są 4 gary a nie 2 ... ehhh kazdy medal ma 2 strony ... pomózcie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...