Skocz do zawartości

Idzie zima ,będzie śnieg...


nitroMCZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Temat, może trochę dziwny i przedwczesny, ale proszę o opinię i porady bardziej doświadczonych w temacie!!!!

Otóż na początek, czy Quad i ATV to to samo???

Mam do kupienia ATV 250 z homologacją i chciałbym się dowiedzieć, czy zda egzamin zimą przy odśnieżaniu(po zamontow.pługa oczywiście :bigrazz: ). Muszę kupić "coś" na zimę do odsnieżania i AtV bardziej by mi pasiło, bo wiadomo oprócz tej funkcji cały rok ubaw po pachy :icon_razz: :icon_razz:

Czy lepiej jednak do odśnieżania kupić odśnieżarkę ślimakową. Czy taką odśnieżarką można "zbierać" śnieg na nierównej powierzchni? i gdy śniegu jest mało? Czy musi być dość gruba warstwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ta "nierówna nawierzchnia" to jak mocno jest nierówna. Czy jest to nawierzchnia betonowa (kosta albo co) czy czysta ziemia :bigrazz:

 

Generalnie nowoczesne odśnieżarki są na tyle "sprawne", że nie straszny im prawie każdy teren. Mają regulowany ślimak oraz wyrzut, więc można nimi wjechać nawet w małe alejki. Masz odśnieżarki samobieżne (droższe) oraz te które trzeba samemu napędzać, plus słąby napęd ślimaka :)

 

Niestety wadą tego sprzętu to jest ich mała uniwersalność...dlatego quad to nie tylko wół roboczy, ale i również maszyna do zabawy :) . Ale pamiętaj (nie wiem co Ty chcesz odśnieżać) że quadem nie wszędzie wjedziesz :icon_razz:

 

Sam kiedyś byłem operatorem :icon_razz: takiej odśnieżarki 10KM firmy Stiga....to już była odśnieżarka do średnich powierzchni z własnym napędem, i muszę powiedzieć że jest to frajda :buttrock: odśnieżać np taki parking. Z tego co pamiętam to miała halogen do prac nocnych, ale ja nie pracowałem nocą.

Edytowane przez -=Mefisto=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mamy pewności jak sroga będzie zima więc odśnieżarka może sie nie przydać :bigrazz: poza tym z quadem czy atv będziesz miał zabawe przez cały rok a zima to już w ogóle.nie zastanawiaj sie tylko kup quada lub atv.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałeś czy kupić quada do użytku w dziale zapaleńców! Nikt ci obiektywnej odpowiedzi nie da

( może Mefisto :icon_razz: ) :bigrazz: Kupuj quada i bedzie radocha :icon_razz:

Mefisto wytłumasz dalczego quadem wszędzie nie wjedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pisząc, że quad nie wszędzie wjedzie mam namyśli ich dość spore(w porównaniu z odśnieżarką) rozmiary i pole manewru. Quad ma swoją szerokość, co w pewien sposób nas ogranicza(np w przypadku odśnieżania standartowego terenu przydomowego)

Taka odśnieżarka (ta na której ja pracowałem) ważyła już ok 100kg, a więc sporo, ale jest niesamowicie "operatywna" :bigrazz: . Nawet modele z "ręczn0-ślimakowym" napędem z uwagi na brak skomplikowania są łatwe w manewrowaniu.

 

Ale tak jak mówię, ten typ urządzeń jest generalnie przeznaczony tylko do tego jednego zadania, więc większość roku będzie bezużyteczny.

 

A co do Twego pytania...Tak quady i ATV to jest to samo. Można natomiast wśród nich wyodrębnić pewne grupy:

-sportowe (np Yamaha Raptor)

-robocze(w teren z jakim sobie sportowe tak łatwo nie poradzą) np Yamaha Grizzly

-rekraacyjne

 

Ja polecałbym firmy:

 

-Stiga

-Honda

-Karcher

 

 

Oczywiście jeśli to ma być do użytku domowego to ja odradzam takie wynalazki na jakich ja pracowałem, bo to strata kasy (ok 5-6 tys). Taki przydatny w domku to wydatek ok 1,5-2,4 tys :icon_razz:

Edytowane przez -=Mefisto=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadem mozesz miec problemy przy przepychaniu wiekszych zasp -> slaba przyczepnosc - chyba ze nakolcujesz opony :bigrazz:

do odsniezania posesji przed domem bedzie ok, przy okazji mozesz sie dogadac z sasiadami i wpadnie troche kasy albo pare browarkow

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitroMCZ napisz jeszcze jaki to quad, bo jeżeli to chińczyk to całkiem inna sprawa niż jeżeli markowy

 

wójek kupił dwa lata temu quada 150ccm akurat w zimie (chińczyka) i niedość że to gówno nie miało wstecznego to jeszcze w każdą zaspę w którą wiechało to się zagrzebywało, uliczki koło domu wysypanej kamieniami nie było szans tym odśnieżyć, ale frajda na ubitym śniegu na oblodzonej drodze była nieziemska.

 

mimo wszystko polecałbym kupić quada do odśnieżania niż odśnieżarką, bo poza funkcją typowo praktyczną jest to super zabawa

 

a nie ma przypadkiem odśnieżarek ślimakowych montowanych do quada??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Kymco 250 z homolog., podobno silnik hondy (pewno z ryzu na licencji :bigrazz: ) .Co to warte????

 

A powiedzcie ,te kymco to ma tylko na jedną oś naped? Szukałem i wygląda na to,że kymco to nie jest beznadziejna hinka, tylko cuś o oczko wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje jezdzic Kymco 250.

jakosc wykonania na przyzwoitym poziomie, silnik ma juz troszke mocy - podjezdzalem nim pod stroma, dluga, piaskowa gore. na asfaltowej prostej drodze osiaga 80 km/h.

taki sprzet ma moj znajomy, jezdzi tym okazyjnie, ale nie narzeka

 

Kymco nie ma nawet porownania do Kingwaya czy innych tego typu shitow, lecz nie jest to tez Yamaha Grizzly.

Duzym plusem jest homologacja - latem mozesz smialo smigac na plaze..

 

Quad tego mojego kolegi jest zarejestrowany jako auto osobowe i do prowadzenia jego wymagane jest prawko kat. B, wiec jezdzi bez kasku. Policja go wiele razy kontrolowala i za kazdym razem po przejrzeniu dokumentow go puszczali, bo nie bylo sie do czego przyczepic..

Moze to i nierozsadnie z jego strony, ale dodalem ta informacje jako ciekawostke

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...